TEST
İLAN
Hüseyin Ayaz

VİDEO GALERİ Tüm Galeriler

  • Işık çocuklara seslendi
  • TEM’de yolcu otobüsü TIR'a çarptı: 2 yaralı
  • Körfez'de 'Şampiyonlar Şampiyonası' heyecanı
Işık çocuklara seslendi

Işık çocuklara seslendi

  • "RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"
  • ASLANLA AYNININ MÜTHİŞ KAVGASI
  • MAYMUN İLE DOVUZ AVLAYAN YERLİ KABİLE
"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

  • Çok sağlıklı ve çok pahalı
Çok sağlıklı ve çok pahalı

Çok sağlıklı ve çok pahalı

  • Haber Videoları
  • Magazin
  • Sağlık
Radyo Çağdaş
1 Sayfa
12 Sayfa
FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

DOWN CAFE

17 Temmuz 2017 Saat: 09:19

Gülen yüzleri ile , temiz kalpleri ile beyaz tenli neşeli Down Sendromlu çocuklarımız için geçen hafta açılan İzmit Belediyesi tarafından yapılan cafe buşehir için gerekli ve yapılması gereken bir cafe idi ..
Çalışanlarının da Down Sendromlu olması bende burdayım , bende çalışabilirim , bende bu kentte yaşıyorum mesajını küçük bir alanda değil daha büyük kitlelere duyurmak için , evlerde saklanılan , utanılan , köşede bırakılan ve işe yaramaz kişi izlenimini ortadan kaldıracak bir proje .
Evet onlar hayatın gerçeği , bizimle yaşıyorlar aramızdalar . Görmezden gelemezsiniz , sizin şu an için ailenizde olmaması olmayacak anlamına gelmez.. Kuşaklarından birinde çıkabilir . Onları görmezden gelmek gözünü kapamak çözüm değil
İzmit Belediyesi de öyle yapmış ve gözünün önünde ki BELSA da onlara bir Cafe yeri açmış , üstelik açılışına Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan a yaptırdı . Açılışa gelen Sayın Erdoğan 'ı da tebrik etmek gerekir cafe açılışı değil bu ... sıradan bir cafe değil özel çocukların özel cafesi diyerek açılış için gelmiş . Gençliğe sahip çıkılmalı özel çocuklara daha da sahip çıkılmalı ..Bu sahip çıkmadır .. bu sevgidir...
Açılış çok kalabalık değildi , aslında Down Sendromluların daha çok katılım sağlayacağı onların daha ön plana çıkarılacağı açılış olabilirdi .. Bu sendromlu çocuklarımız aslında bu kadar az değiller , ailelere sesleniyorum hangi görüş ve düşüncede olursanız olun lütfen çocuklarınızdan utanmayın onları hayatın içerisine çıkarın .. Allah geçinden versin size bir şey olursa o evlatlarınız sudan çıkmış balık gibi ortada kalmasınlar ayaklarının üzerinde durmayı öğrensinler , koltuk değneği değil , ayaklarını kullansınlar .
Çalışmayı , başarmayı öğrensinler hatta önemli olan onları yaşamın içerisine almaksa çalışmalarda dönüşümlü çalışsınlar , beklemeyi de öğrensinler , paylaşmayı öğrensinler onların belki de daha çok paylaşmayave çalışmaya ihtiyacı var ..
Lütfen Kocaeli haftada bir olmasa bile ayda bir gün o Down Cafe 'ye gidin onların elinden çayınızı kahvenizi için , çayınızı içerken onları takdir etmeyi de unutmayın ... Onlar zoru başarıyor ve çalışıyor ; evden çıkıyor , çalışıyor çalışıyor .. para kazanıyor .. hizmet ediyor .. Helal olsun size ..
SAYGILARIMLA

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HİÇBİRŞEY SÜRPRİZ DEĞİLDİR 22 Nisan 2018 Saat: 15:22

TOPLANTI ADABINI 18 Nisan 2018 Saat: 16:53

SINIRIMIZDA ATEŞ VAR 15 Nisan 2018 Saat: 14:06

Tüm Yazıları