TEST
SEMT KOCAELİ

VİDEO GALERİ Tüm Galeriler

  • Yoğun bakımda göbek atıp, oynadılar
  • 'Modern yönetim anlayışında ceza kesmek en son'
  • Ev sahibi uyurken evi soyan hırsız yakalandı
Yoğun bakımda göbek atıp, oynadılar

Yoğun bakımda göbek atıp, oynadılar

  • "RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"
  • ASLANLA AYNININ MÜTHİŞ KAVGASI
  • MAYMUN İLE DOVUZ AVLAYAN YERLİ KABİLE
"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

  • Çok sağlıklı ve çok pahalı
Çok sağlıklı ve çok pahalı

Çok sağlıklı ve çok pahalı

  • Haber Videoları
  • Magazin
  • Sağlık
İhbar hattı
Radyo Çağdaş
1 Sayfa
12 Sayfa

Güncel

Büyükşehir Meclisi’nde Real arazisi tartışıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Real arazisi tartışıldı

12 Ocak 2018 Saat: 12:52
Büyükşehir Meclisi’nde Real arazisi tartışıldı
Büyükşehir Meclisi’nde Real arazisi tartışıldı

Kerim ÇELİK - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezi, Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. 112 gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı Büyükşehir meclisinde arazisi Haldız’ın ortak olduğu Not Gayrimenkul’e ait arazinin imar değişikliği ve kat artışı ile ilgili konu gündem maddelerinden çıkarılırken konunun Ankara’da görüşülmesi bekleniyor. Ayrıca Otobüsçülerin öğrenci ücretlerine yapmak istediği 30 Kuruşluk zammın Büyükşehir tarafından karşılanması görüşülmek üzere komisyona gönderildi
KANDIRA’DA BULUNAN TAŞINMAZLAR
Kandıra’da bulunan taşınmazlar ile ilgili maddeye şerh koyan CHP grubu burada bulunan taşınmazların değerlenin 3 emlakçı ile görüşülerek alındığını söylerken AK Parti grubu konunun Kandıra belediyesine devrini içerdiğini söyledi. AK Parti grup başkanvekili Zekeriya Özak değerlendirmenin yöresel şirketlerle yapıldığını bir sorun olmadığını belirtti. Kandıra da bulunan taşınmazları içeren gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.
DENETİM KOMİSYONU BELİRLENDİ
Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı’nın, Belediyenin 2017 yılı gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap, kayıt ve işlemlerinin denetlenmesi amacıyla Denetim Komisyonu kurulması ve komisyonda çalıştırılacak uzman kişilerin çalıştırılacağı gün ve günlük ücretlerinin belirlenmesine ilişkin teklifi kabul edilirken yapılan oylama sonrası komisyona Adnan Balcı, Fikret Ormancıoğlu Ergün Kahraman, Cafer Teyyar Demirtaş, Dilek Tan seçildi.
İZAYDAŞ’IN SERMAYESİ ARTTIRILIYOR
Plan ve Bütçe Komisyonu’nun, İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme Anonim Şirketinin (İZAYDAŞ) sermayesinin artırılması ile ilgili raporu mecliste okunurken rapor oy çokluğu ile kabul edildi. Büyükşehir Başkanı Karaosmanoğlu konuya ilişkin, “Çöp yakma tesisini ancak İZAYDAŞ önünden yapabileceğimiz için sermaye artırımına gideceğiz” dedi. CHP Grup başkanvekili Engin Taşdemir ise, “Benim konuya ilişkin bilgi alamadığım, sermayesini denetleyemediğim bir kurumun sermaye artırımı için oy vereceğim bu tezattır” dedi. İZAYDAŞ sermaye artırımı oy çokluğu ile kabul edildi.
BÜYÜKŞEHİR TIR PARKI YAPACAK
Plan ve Bütçe Komisyonu’nun, Mülkiyeti Körfez Belediyesine ait İlimiz, Körfez İlçesi, Yarımca Mahallesi, 2567 ada 1 parsel sayılı, 30.736,00 m2 yüzölçümlü taşınmazın Kamyon ve Tır Parkı olarak kullanılmak üzere 53.788.000,00 TL bedelle Büyükşehir tarafından devir alınması ile ilgili raporu oy çokluğu ile kabul edilirken konuya ilişkin konuşan CHP grup başkan vekili Engin Taşdemir, “Burası ilk satış kararı alınmadan önce 80-90 Milyon’du. Satılması doğru değil kamunun yararı için kullanılmalı” dedi. Taşdemir’e cevap veren Karaosmanoğlu, “Burası önemli bir arazi ve düşük fiyatlara satılmasına gönlüm razı olmadı. TIR Parkı olarak işletilecekse de Büyükşehir işletecek” ifadelerini kullandı.
TEKRAR ZEMİN ETÜTÜ YAPILMALI
İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun, Başiskele Belediyesi, Sepetlipınar Mahallesi, G23c.03.d.4.b-4.c uygulama imar plan paftası, 142 ada 8 nolu parselde hazırlanan uygulama imar planı değişikliği ile ilgili raporu görüşülürken AK Parti grup başkanvekili Zekeriya Özak konunun bakanlıkça onaylanan zemin ETÜT’ü ile uygun görüldüğünü söylerken CHP Grubu konu ile ilgili olarak arazinin uygun olmayan bir statüde olduğunu arazide bir değişiklik olmadığına göre zemin ETÜT’ünün daha detaylı yapılması gerektiğini belirtti. Engin Taşdemir burada ufacık bir şüphe varsa burada bir jeolojik bir inceleme daha yapılması gerektiğini söyledi. Başiskele ile ilgili madde oy çokluğu ile kabul edildi.
‘ŞİMDİ NE DEĞİŞTİ DE VERİLİYOR’
Real arazinin bulunduğu alanı içeren ve imar değişikliği ile kat artışını içeren madde konunun tekrar incelenmesi için komisyona gönderildi. Meclis sonundaki tartışmada konu ile ilgili söz alan Engin Taşdemir, “Biz bunun tamamen gündemden kaldırılmasını talep ediyoruz. Kentin ortasına dinamit koyulacak. Bu MİA alanında Real AVM ile ilgili bir kat artışını ortaya çıkarıyor. Kentin merkezinde Haldızlara yapılan bu rantın anlatılması lazım. İki yıl önce Real’in sahipleri de İzmit Belediyesi’ne başvurduğunda kat artışında onlara verilmedi. Şimdi ne değişti de veriliyor” ifadelerini kullandı.
MAL VARLIĞIM BELLİ
Karaosmanoğlu Taşdemir’e karşı, “Biz hiç kimsenin malına ortak değiliz. Kimseye rant sağlama mecburiyetim yok. Emekli maaşım dışında hiçbir gelirim yok. 15 yıldır belediye başkanıyım. Benim mal varlığım her şeyim bellidir. Her şeyi didik didik araştırabilirsiniz. Bana ne vatandaşın savunucusu ben değilim. Doğru bir istek söz konusu ise ortak akılla yapalım” dedi. Gündem maddesi incelenmek üzere komisyona gönderildi.
SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAK
Plan ve Bütçe Komisyonu’nun, Belediyede sözleşmeli personel çalıştırılabilecek boş kadrolar dâhil norm kadro cetveli ve 2018 yılı için bu kadrolara karşılık sözleşmeli personel çalıştırılması ve ücretlerinin tespiti ile ilgili raporu ile Devlet Sanatçıları ve Sanatçıların Sözleşmeli Olarak Çalıştırılmasına Dair Esaslara istinaden, Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Şehir Tiyatroları Şube Müdürlüğünde çalıştırılabilecek sözleşmeli sanatçı kadroları ve ücretleri ile ilgili raporu kabul edildi.
ÖLÜM YOLU NE OLACAK
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yılın ilk meclis toplantısında CHP grup başkanvekili Engin Taşdemir Kandıra-İzmit yoluyla ilgili önerge sundu. Taşdemir, “Tüm Türkiye’de adı Ölüm yolu olarak anılan Kandıra-İzmit yolu için 2016 yılında temel atma töreni yapılmış ve törendeki bakanlar tarafından 1-2 yıl içerisinde tamamlanacağı belirtilmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak şahsınız ger fırsatta bu duble yolun 2018 yılında tamamlanacağını çeşitli yerlerde açıkladınız. Şu an bu Ölüm Yolu olarak bilinen Kandıra-İzmit yolunda, sürekli vatandaşlarımızı kaybetmekteyiz. Aradan geçen 1 buçuk yıl içerisinde Kandıra yolunun akıbeti ne durumdadır? Bu konuda Ulaştırma Bakanlığı ile bir görüşmeniz oldu mu? Büyükşehir Belediyesinin bu konuda herhangi bir katkısı var mıdır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Ünlü’ye sürpriz doğum günü

Ünlü’ye sürpriz doğum günü

 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız