TEST
SEMT KOCAELİ

VİDEO GALERİ Tüm Galeriler

  • Gözaltına alınan 7 kişi adliyede
  • Kocaeli Özel Harekatçılar Afrin'e Dualarla Uğurlandı
  • Hdp'li yöneticiler adliyeye sevk edildi
Gözaltına alınan 7 kişi adliyede

Gözaltına alınan 7 kişi adliyede

  • "RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"
  • ASLANLA AYNININ MÜTHİŞ KAVGASI
  • MAYMUN İLE DOVUZ AVLAYAN YERLİ KABİLE
"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

  • Çok sağlıklı ve çok pahalı
Çok sağlıklı ve çok pahalı

Çok sağlıklı ve çok pahalı

  • Haber Videoları
  • Magazin
  • Sağlık
İhbar hattı
Radyo Çağdaş
1 Sayfa
12 Sayfa

Siyaset

Kaman, ‘Haldızlar için revizyona gittiler’

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, MİA projesinde Haldızlar firmasına rant sağlanmak istendiğini belirterek “Metro şirketine izin vermeyen belediye Macit Haldız için revizyona gitti” dedi

13 Şubat 2018 Saat: 15:58
Kaman, ‘Haldızlar için revizyona gittiler’
Kaman, ‘Haldızlar için revizyona gittiler’

Kerim ÇELİK - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman haftalık olağan basın açıklamasını il binasından gerçekleştirdi. Kaman açıklamasında, “Real'in eski sahibi Metro şirketi sahibi oldukları Real arsası için 18 Eylül 2015 tarihinde Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçe verir. Dilekçede Metro firması kendi arsası üzerine AVM yapmak istediğini ve bu alanın MİA kapsamına alınmasını talep etmiştir. Büyükşehir Belediye Meclisi şirkete 14 Nisan 2016 tarihinde "Hayır" cevabı vermiştir. Bu ret cevabının ardından arsa Macit Haldız'ın sahip olduğu NOT Gayrimenkul şirketine 24 Haziran 2016 tarihinde satılır. NOT gayrimenkul 22 Eylül 2016 tarihinde İzmit Belediyesi'ne dilekçe verir. Metro şirketinin talebinin aynısını NOT Gayrimenkul da talep etmiştir. İzmit Belediyesi talebi reddeder. Bu sefer Not Gayrimenkul Büyükşehir Belediyesi'ne müracaat eder. Büyükşehir Belediye Meclisi de 15 Aralık 2017 tarihinde bu talebi reddeder” sözlerini kullandı.
BU REVİZYONDAN FAYDALANACAKTIR
Konuşmasına devam eden Kaman, “Her ne hikmetse bundan sonra enteresan olaylar olmaya başlar. Önce MİA projesinde revizyon ihtiyacı oluşur. Revizyon da 14 Aralık 2017 de mecliste kabul edilir. Revizyon ile Real arazisi MİA kapsamına alınması planlanıyor. 11 Ocak’ta revizyonun onayı için oylama planlanırken gelen tepkiler üzerine oylama erteleniyor. Yeni oylama tarihi ise önümüzdeki Perşembe günü yani 15 Şubat’tır. Bu revizyon kabul edilirse NOT Gayrimenkul eskisine oranla 2 buçuk kat daha fazla yani 10 kata kadar inşaat yapabilecektir. Bu plan onaylanırsa Not Gayrimenkul’un 15 Ocak’ta satın aldığı Carrefour arsası da bu revizyondan faydalanacaktır” diye konuştu.
NEDEN RANT DEVŞİRİLİYOR?
Haldızlar firmasına neden rant sağlanmak istediğini merak eden Kaman, “Metro Firması'na uygun görülmeyen imar değişikliği neden NOT Gayrimenkul'a uygun görülmüştür? AK Parti il binasının da sahibi olduğu bilinen Macit Haldız'a neden rant devşirilmeye çalışılmaktadır? MİA projesindeki 1/1000 ölçekli planlama yetkisi neden İzmit Belediyesinin elinden alınmış ve Büyükşehir Belediyesine devredilmiştir? İzmit Belediyesi bypass edilerek neden kanunlar çiğnenmiştir? Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan 1 Temmuz 2016 tarihinde "Ucube İnşaatlarla İstanbul'un güzelliğine çok yanlışlar yaptık" sözü İzmit için bir anlam ifade etmiyor mu” dedi.
ABDESTSİZ NAMAZ KILMAYA BENZER
Konuşmalarında Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu eleştiren Kaman, “Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Karaosmanoğlu din dersi hocası olduğu için ifadelerimizi onun anlayacağı şekilde anlatmak isteriz. Deprem bölgesi olan İzmit de normal vatandaşın 4 katın üzerinde inşaat yapmasına müsaade edilmiyor. Kent Konut’ta örneğin Haldızların yaptığı Yıldız Konutları’nda neden yüksek yapılara izin veriliyor? Bu yaptığınız abdestsiz namaz kılmaya benzer. Ben kıldım oldu diyorsunuz. Real arsasında da abdestsiz namaz kılarım diyorsunuz. Sayın Başkan iki işte yanlıştır. İki yanlış bir doğru yapmaz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Lastik İş'te anlaşma sağlandı!

Lastik İş'te anlaşma sağlandı!

 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız