TEST
SEMT KOCAELİ

VİDEO GALERİ Tüm Galeriler

  • Gözaltına alınan 7 kişi adliyede
  • Kocaeli Özel Harekatçılar Afrin'e Dualarla Uğurlandı
  • Hdp'li yöneticiler adliyeye sevk edildi
Gözaltına alınan 7 kişi adliyede

Gözaltına alınan 7 kişi adliyede

  • "RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"
  • ASLANLA AYNININ MÜTHİŞ KAVGASI
  • MAYMUN İLE DOVUZ AVLAYAN YERLİ KABİLE
"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

  • Çok sağlıklı ve çok pahalı
Çok sağlıklı ve çok pahalı

Çok sağlıklı ve çok pahalı

  • Haber Videoları
  • Magazin
  • Sağlık
İhbar hattı
Radyo Çağdaş
1 Sayfa
12 Sayfa

Ekonomi

KOTO’dan Antep çıkarması

Kocaeli Ticaret Odası heyeti çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Gaziantep’te çok önemli görüşmeler yaptı.

20 Ocak 2018 Saat: 10:09
KOTO’dan Antep çıkarması
KOTO’dan Antep çıkarması

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) heyeti, 2018 yılı Müşterek Meslek Komite Toplantısı’nı gerçekleştirmek üzere Gaziantep’e gitti. Eğitimler ve resmi ziyaretlerden oluşan program kapsamında heyetin ilk resmi ziyareti Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’ya oldu. Yerlikaya ile makamında bir araya gelen Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Meclis Başkanı Akın Doğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Volkan Yılmaz, Hüseyin Gezer, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Mehmet Akif Şen, Yusuf Ziya Uludüz, Cafer Kozluca, Hasan Kanca ziyarette, başta Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy olmak üzere, Kocaeli’nin selamını iletti.
‘KOCAELİ MARMARA’NIN KALESİ’
KOTO heyetini karşılayan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kocaeli’ye hiç de yabancı olmadığını, hem bürokrasi hem de siyasi kesimden Kocaelili yakın arkadaşları bulunduğunu söyleyen Yerlikaya, “Kendileriyle yakın diyalogumuz, arkadaşlığımız devam etmektedir. Dolayısıyla Kocaeli’yi çok iyi tanıyorum. Kocaeli, Marmara için önemli bir aksta ve Marmara’nın kalesi gibi. Aslında Kocaeli ve Gaziantep birbirine çok benzeyen iki şehir. Her iki kent de sanayi- ticarete dayalı nüfus alıyor ve ihracatta Türkiye’nin dinamo şehirlerinden. Gaziantep 2017 yılında 6,7 milyar dolar ihracatla 6. sırada. Hedefimiz, 2017’de 12.5 milyar dolar ihracatla ilk 3’te yer alan Kocaeli’ye yaklaşmak” dedi.
‘TİCARİ İŞBİRLİĞİNE AÇIK BİR KENTİZ’
KOTO Başkanı Necmi Bulut da, şehirlerarası ekonomik işbirliklerinin ve motivasyonun artması adına Gaziantep’i seçtiklerini ifade ederek, Gaziantep Ticaret Odası ile imzalanacak kardeşlik protokolüyle bu adımın somutlaşacağını vurguladı. Başkan Bulut, şöyle devam etti, “Şehirlerin tecrübelerini, iyi uygulama örneklerini, enerjilerini ve motivasyonlarını paylaşmaları, bunları geliştirmeleri gerektiğine inanıyoruz. Gaziantep ve Kocaeli’nin ekonomik alanda güzelliklerini paylaşmak amacıyla şehrinize gelmiş bulunuyoruz. Kocaeli başta inşaat ve makine olmak üzere birçok sektörde yatırım ve ticari işbirliğine açık bir kent. Bu anlamda Gaziantep’le tecrübelerimizi paylaşmaya hazırız”
KOCAELİLİ İŞADAMLARINA İLETİŞİM EĞİTİMİ
Müşterek Meslek Komite Toplantısı’na katılmak üzere Gaziantep’e giden Kocaelili işadamları ilk gün çok etkili bir eğitim çalışmasına da katıldı. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Akademisyenleri’nden, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Adnan Erbaş, işadamlarına ‘Profesyonel Yaşamda İletişim’ konusunda ders verdi. “İletişim kurmayı bilmiyorsak yaptığımız işteki uzmanlığımızın hiçbir önemi yok” diyen Erbaş, iletişim için konuşmanın, dinlemenin ve beden dilini kullanmanın önemine işaret etti. Kendisini ilgiyle dinleyen işadamlarını sahneye alarak canlandırmalar eşliğinde eğitimi veren Adnan Erbaş, müşteri memnuniyeti ve çalışanların verimliliğini nasıl artırabileceklerine yönelik tavsiyelerde de bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Lastik İş'te anlaşma sağlandı!

Lastik İş'te anlaşma sağlandı!

 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız