TEST
SEMT KOCAELİ

VİDEO GALERİ Tüm Galeriler

  • Gözaltına alınan 7 kişi adliyede
  • Kocaeli Özel Harekatçılar Afrin'e Dualarla Uğurlandı
  • Hdp'li yöneticiler adliyeye sevk edildi
Gözaltına alınan 7 kişi adliyede

Gözaltına alınan 7 kişi adliyede

  • "RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"
  • ASLANLA AYNININ MÜTHİŞ KAVGASI
  • MAYMUN İLE DOVUZ AVLAYAN YERLİ KABİLE
"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

  • Çok sağlıklı ve çok pahalı
Çok sağlıklı ve çok pahalı

Çok sağlıklı ve çok pahalı

  • Haber Videoları
  • Magazin
  • Sağlık
İhbar hattı
Radyo Çağdaş
1 Sayfa
12 Sayfa

Ekonomi

KOTO’dan Panama’ya davet

KOTO’dan Panama’ya davet

2 Şubat 2018 Saat: 14:45
KOTO’dan Panama’ya davet
KOTO’dan Panama’ya davet

Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi’nin, ‘Panama- Türkiye Denizcilik ve Ekonomik İlişkiler’ konulu paneli Kocaeli Ticaret Odası’nda (KOTO) gerçekleştirildi. ‘Panama- Türkiye ilişkileri, Panama’da gemi sicilleri ve Panama Kanalı’ndaki güncel gelişmelerin’ detaylarıyla ele alındığı panele, Panama İstanbul Başkonsolosu AndresGregorioNunez, Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Volkan Yılmaz, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Şube Müdürü Osman Tekin, İTÜ Denizcilik Fakültesi Öğretim Görevlisi Onur Sabri Durak, KOÜ Denizcilik Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Muhammet Bamyacı, KOTO Meclis Üyesi İbrahim Atalay ve denizcilik firmalarının temsilcileri katıldı.
‘KOCAELİ 1. SIRADA’
Panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren KOTO Başkan Yardımcısı Volkan Yılmaz, ilimizin dünya deniz ticaretine önemli katkısına vurgu yaparak, “Türkiye deniz ticareti açısından kentimize bakıldığında 35 liman ve iskelesi ile önemli bir yere sahiptir. 2017 yılı kasım sonu itibariyle limanlara göre elleçleme miktarına bakıldığında Türkiye’nin tüm limanlarından gerçekleşen elleçleme miktarı 430 milyon 240 bin ton iken, Kocaeli limanlarından gerçekleştirilen elleçleme miktarı 60 milyon tondur. Kocaeli, ülkemizde gerçekleşen elleçleme listesinde 1. sıradadır. Öte yandan, deniz ticareti dünya da çok önemli bir noktadadır. Dolayısıyla deniz ticaretini ve Kocaeli’nin kapasitesini düşündüğümüzde sektörün ilerlemesine daha çok katkı sağlamalıyız” dedi. Akabinde katılımcılara Kocaeli’nin sektörel tanıtım filmi izletildi.
‘223 MİLYON TON YÜK PANAMA BAYRAĞI ALTINDA’
“Panama, Atlas Okyanusu ve Büyük Okyanusu birbirine bağlayan 77 kilometre uzunluğundaki kanalı ile dünya denizcilik tarihine geçen ülkelerden biri” diyerek sözlerine başlayan Panama İstanbul Başkonsolosu AndresGregorioNunez, dünyada yaklaşık 223 milyon ton yükün panama bayrağı altında yer değiştirdiğini vurguladı. Armatörlerin vergi muafiyeti nedeniyle Panama bayrağını tercih ettiğini ifade eden Nunez, “Panama bandırasına sahip armatörlere ve gemi sahiplerine milliyet sınırlaması getirilmez. Güvenilir ipotek karşılığı ile bankalardan kredi alınabilir. Vergi muafiyeti sunulur” dedi.
BULUT’TAN PANAMALI YATIRIMCILARA DAVET
Panelin devamında Panama İstanbul Başkonsolosu AndresGregorioNunez ve Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi heyeti, KOTO Başkanı Necmi Bulut’u ziyaret etti. Başkonsolos Nunez ve heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Bulut, Panama’nın coğrafi konumunun Türkiye ile benzerlikler taşıdığını ifade ederek, iki ülke arasında özellikle deniz ticareti konusundaki işbirliğinin daha da artmasını arzu ettiklerini belirtti. KOTO olarak, Türkiye-Panama arasındaki ilişkilerin daha da ileri götürülmesi amacıyla girişimde bulunmaktan memnuniyet duyacaklarını söyleyen Başkan Bulut, bu ilişkilerin ilk adımı olarak Panamalı yatırımcıları 21-25 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’na davet etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Lastik İş'te anlaşma sağlandı!

Lastik İş'te anlaşma sağlandı!

 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız