TEST
İLAN

VİDEO GALERİ Tüm Galeriler

  • Işık çocuklara seslendi
  • TEM’de yolcu otobüsü TIR'a çarptı: 2 yaralı
  • Körfez'de 'Şampiyonlar Şampiyonası' heyecanı
Işık çocuklara seslendi

Işık çocuklara seslendi

  • "RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"
  • ASLANLA AYNININ MÜTHİŞ KAVGASI
  • MAYMUN İLE DOVUZ AVLAYAN YERLİ KABİLE
"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

  • Çok sağlıklı ve çok pahalı
Çok sağlıklı ve çok pahalı

Çok sağlıklı ve çok pahalı

  • Haber Videoları
  • Magazin
  • Sağlık
Radyo Çağdaş
1 Sayfa
12 Sayfa

Röportaj

Sokak MHP’ye nasıl bakıyor?

İzmitli vatandaşlar, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin gitmesi gerektiğini dile getirirken Genel Başkan adaylarından Meral Akşener’in ise lider koltuğuna oturması gerektiğini ve hatta başbakan olabileceğini söylüyor

20 Haziran 2016 Saat: 17:29
Sokak MHP’ye nasıl bakıyor?
Sokak MHP’ye nasıl bakıyor?

Milliyetçi Hareket Partisi’nde 1 Kasım seçimlerinden bu yana sular durulmuyor. Seçimlerin ardından MHP’li Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ; partinin lideri Devlet Bahçeli’ye karşı tutum sergileyerek Genel Başkanlığa adaylıklarını koydular. Muhalif adayların 15 Mayıs’ta yapmayı planladıkları olağanüstü kurultay, mahkemenin olumsuz kararı nedeniyle yapılamadı. Ardından geçtiğimiz gün Olağanüstü Tüzük Kurultayı gerçekleşti, muhalif adayların çağrısı üzerine 750 delege kurultaya katıldı ve 13 maddede değişikliğe varıldı. Muhalif adaylar için yeni bir süreç başladı. Biz de gazetemiz olarak sokağın, 10 Temmuz Pazar günü Olağanüstü Kurultay’a gidecek olan MHP’ye nasıl baktığını sorduk. İşte röportajımız:

 

AD: Cemil

SOYAD: Yılmaz

YAŞ: 69

MESLEK: Sanayi Emeklisi

‘AKŞENER MHP İÇİN OLUMLU’

“Meral Akşener’i destekliyorum. Benim tercihim artık daha genç olanların bu işlere girmesinden yana. Gençliğin akıllı ve daha dikkatli bir tavır sergilediğini düşünüyorum. Belli bir yaştan sonra diretenleri pek tasvip etmiyorum. Bence Bahçeli dönemi artık geçti. Yaşlılar pek bazı şeyleri pek konduramazlar. Akşener, tuttuğunu koparan bir siyasetçi. Liderlik koltuğuna da yakışacağını düşündüğüm için ve MHP açısından da olumlu olacağını düşündüğüm için ben Akşener diyorum.”

 

AD: Nurettin

SOYAD: Ata

YAŞ: 38

MESLEK: Çaycı

‘BAHÇELİ’NİN İŞİ ARTIK BİTTİ’

“Meral Akşener alır gibime geliyor. Akşener’i destekliyorum. MHP’nin mecliste bugüne kadar 40 kişilik bir milletvekili kaybı oldu. Bugüne kadar böyle bir düşüş görülmemişti. Bahçeli’nin işi bitti artık. Artık MHP’de değişim gerek. Millet de bunu istiyor. Dünkü tüzük kurultayının da hukuksuz olduğunu düşünmüyorum, Yargıtay onaylamış. Bahçeli kendini haklı çıkarmaya çalışıyor.”

 

AD: Bahattin

SOYAD: Öztürk

YAŞ: 62

MESLEK: Emekli

‘BAHÇELİ PARTİYE KAN KAYBETTİRDİ’

“MHP batmıştır. Her şeye hayır denilmez. MHP’nin CHP ile HDP’den hiçbir farkı yok. Bahçeli’nin ülkenin geleceği ile ilgili hiçbir katkısı yoktur. Yeter ki Akşener kazansın. Bu partiyi düze çıkaracak bir kişi var o da Akşener. Bahçeli ne yapmak istiyor bilemiyorum. Partinin yararına hiçbir şey yaptığı yok. Bahçeli partiye kan kaybettirdi.”

 

AD: Orhan

SOYAD: Özdemir

YAŞ: 60

MESLEK: SSK Emeklisi

‘MHP AKŞENER’LE ANA MUHALEFET OLUR’

“Bu MHP’nin bir şovudur. Bahçeli’nin sağlığı zaten elverişli değildi, normalde bırakacaktı; ama bunu sessiz bırakmak istemedi. Kamuoyunda olmak istedi. Kim gelirse gelsin. Tabi Akşener gelirse daha güzel olur. Çok sert mizaçlı, partiyi götürür. Kim gelirse gelsin, Bahçeli saygı duyulacak bir insan. Türkeş’ten sonra partinin onursal başkanıdır. Seçilen kişi yine onun elini öpecektir. Önümüzdeki seçim de olmayabilir. Ama daha sonraki seçimde MHP, Akşener’in başkanlığında ana muhalefet olur diye düşünüyorum.”

 

AD: İbrahim

SOYAD: Demirtaş

YAŞ: 51

MESLEK: Esnaf

‘SOKAKTAKİ SES AKŞENER DİYOR’

“Ben eski Saraybahçe Ülkü Ocakları yönetimindenim. Ben de değişimin gerekli olduğunu düşünüyorum. İktidar heveslisi olmadık hiçbir zaman. Bizler geçmişte sandıktan bir 1 oy bile çıkmadığı dönemlerde dahi bu ülkenin teminatı olduk. Biz hiçbir dönem hiçbir siyasi partinin yandaşı olmadık. Lidere sadakatimiz sonsuzdur; ama koltuklar baki değildir. Türkeş diyor ki: Sokağa hakim olmayan teşkilata ve iktidara sahip olamaz. Akşener’in İzmitli olup olmaması önemli değil. Sokaktaki ses Akşener diyor. Kendisini 40 yıldır tanırız, kimse iftira atmasın.”

 

AD: Erkan

SOYAD: Karataş

YAŞ: 38

MESLEK: Müteahhit

‘AKŞENER’İ TAKİP EDİYORUZ’

“Bahçeli şu sancılı süreçten kendisinin zararlı çıkacağını düşündüğü için, puslu günlerin aşılması adına yoğunlaşmak adına süre kazanmak istiyor. Şu an MHP’nin, HDP’den geride olmuş olması Bahçeli’nin işlerinin zorlaşmasının en büyük nedenidir. Akşener’in eski İçişleri Bakanı ve eski Meclis Başkanvekili olması onun için artı puan. Ama başarısını söyleyebilmek için de projelerini gerçekleştirebilirliğini irdelemekte fayda var. Akşener’in tutumu ve projelerini takip ediyoruz.”

 

AD: Murat

SOYAD: Gündüzalp

YAŞ: 37

MESLEK: İşletmeci

‘PARTİDE DEĞİŞİKLİKTEN YANAYIM’

“Yargı kimin haklı kimin haksız olduğuna karar verecek. Partide genel başkan değişikliğinden yanayım. MHP’nin iktidar olması için istiyorum bunu. MHP, parti olarak kan kaybı yaşadı. Kimin olup kimin olmaması hiç önemli değil. Adayların dördünü de destekleriz. Ülkücü camia içinden olan herkes gelebilir. Şu olsun bu olmasın diyenlere de karşıyım. Bu ülkeye ve partiye kim daha faydalı ise o olabilir.”

 

AD: Turgay

SOYAD: Büyüksökmen

YAŞ: 54

MESLEK: Serbest Meslek

AKŞENER PARTİMİZİN VE KOCAELİ’NİN ABLASIDIR’

“Biz Bahçeli’yi sevdik. 19 sene soru sormadan biat ettik. Her şeyini kabullendik. Son en 1 Kasım ve Meclis Başkanlığı seçimlerindeki tutumundan dolayı, vekil sayısında 80’den 40’a inmesi ve o zamanki hükümeti doğru dürüst eleştirmemesi, Tayyip Erdoğan’a olan gizli desteği hepimizi kızdırdı. Akşener, önce partimizin sonra Kocaeli’nin ablasıdır. Akşener’in şu anda Türkiye’deki taraftarı yüzde 25-30 arasıdır. Türkiye’de taraflı tarafsız herkesin sembolüdür. Onunla gittiğimiz her ilde ‘Bu kadını getirin, oyumuz sizin’ diyen birçok insan var. Başaracaktır ve geleceğin Başbakanıdır”.

 

AD: Hülya

SOYAD: Dağdelen

YAŞ: 32

MESLEK: İşçi

‘MHP’Yİ BİTİREN BAHÇELİ OLDU’

“Benim de tepkim olmasına rağmen kötünün iyisi Tayyip Erdoğan. Kılıçdaroğlu’nun ve Bahçeli’nin ne dediği belli değil. Baykal Kılıçdaroğlu’na göre daha iyiydi. Ne zaman Türkeş öldü, MHP de aslında öldü. Bahçeli de çok pasif ve ezbere konuşuyor. Akşener gibi bir kadın gelmeli. Hem sert bir tavrı hem de bir duruşu var. MHP’yi bitiren Bahçeli oldu. Bahçeli birilerinin yönlendirmesiyle hareket ediyor.

 

AD: Sibel

SOYAD: Kalafat

YAŞ: 21

MESLEK: Üniversite Öğrencisi

‘BAHÇELİ’NİN DİRETMESİNİN BİR ANLAMI YOK’

“Kurultayla ilgili Bahçeli’nin tutumunu doğru bulmuyorum. Bu kadar direnmesinin de bir anlamı yok. Meral hanım iyi bir rüzgâr yakaladı. MHP’yi bir yerlere getireceğine ve hatta Başbakan olacağına inanıyorum. Bahçeli şu güne kadar 12 seçim kaybetmiş. 19 senedir hiçbir başarı elde edememiş. Kaldığı müddetçe de MHP muhalefetten öteye gidemez.”

 

AD: Serhat

SOYAD: Kalafat

YAŞ: 34

MESLEK: Esnaf

‘BAHÇELİ’DEN YANAYIM’

“Ben Devlet Bahçeli’den yanayım. Kurultayda neyin ne olacağı belli olacak. MHP lideri parti içindeki çürük elmaları ayıklayıp partiyi elit bir seviyeye taşıdı. Liderlik vasfını da gereği ve layıkıyla yerine getirdiğine inanıyorum. İnsanlarda Bahçeli’ye karşı aşinalık var. Haziran seçimlerinde bazı durumlarda da karşı bir tavrı, belli başlı yanlışları oldu. Her şeye ‘hayır’ diyor şeklinde tanındı. Akşener, gönül isterdi ki olağanüstü değil olağan kurultayda Bahçeli ile karşı karşıya gelsin. Akşener o zaman daha güçlenirdi ve parti ikiye bölünmezdi.”

 

AD: Neslihan

SOYAD: Gerez

YAŞ: 34

MESLEK: Esnaf

‘BAHÇELİ’NİN AKP’Lİ OLDUĞUNA İNANIYORUM’

“Meral Akşener’i destekliyorum. Kendini belli eden bir yapısı var ve MHP’yi iyi yerlere götürebileceğine inanıyorum. Genel Başkan olarak Bahçeli gitmeli, Akşener gelmeli. Bahçeli’nin artık AKP’li olduğuna inanıyorum. Onların söylediği her şeyi desteklemesinden dolayı parti şu an mecliste 4’üncü sıraya geriledi. Akşener bizim gözümüzde lider koltuğuna geldi.” n Pınar GÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Amilaz değeri yüksekliği nedir?

Amilaz değeri yüksekliği nedir?

 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız