TEST
İLAN
SEMT KOCAELİ

VİDEO GALERİ Tüm Galeriler

  • Türkiye bisiklette profesyonel takım kuruyor
  • Fetö operasyonunda, 24 şüpheli adliyede
  • Çakır yeniden yürümeye başladı
Türkiye bisiklette profesyonel takım kuruyor

Türkiye bisiklette profesyonel takım kuruyor

  • "RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"
  • ASLANLA AYNININ MÜTHİŞ KAVGASI
  • MAYMUN İLE DOVUZ AVLAYAN YERLİ KABİLE
"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

  • Çok sağlıklı ve çok pahalı
Çok sağlıklı ve çok pahalı

Çok sağlıklı ve çok pahalı

  • Haber Videoları
  • Magazin
  • Sağlık
İhbar hattı
Radyo Çağdaş
1 Sayfa
12 Sayfa
KEMAL KEŞMER
KEMAL KEŞMER

GÜLSE BİRSEL YARATICILIĞI VE BOL KAHKAHALI BİR KOMEDİ

7 Aralık 2017 Saat: 15:35

Avrupa Yakası, Yalan Dünya gibi çok başarılı olmuş dizilerin senaristliğini ve oyunculuğunu yapan Gülse Birsel’in yeni filmi Aile Arası’nda, bol kahkaha garantili bir film. Gülse Birsel senaristliğini yaptığı filmde, her zamanki gibi oyuncu olarak da rol alıyor. Yönetmenliğini Ozan Açıktan’ın yaptığı filimin yapımcılığını, son zamanlarda Türk Sineması’nın tüm kalburüstü filmlerini yapan BKM yani Necati Akpınar yapmış. Filmde Gülse Birsel’in yanında Engin Günaydın, Demet Evgar, Fatih Artman, Erdal Özyağcılar, Ayta Sözeri, Derya Karataş, Devrim Yakutgibi birçok ünlü oyuncu rol alıyor.
Filmin öyküsü şöyle: Avizeci dükkanında iflas ettiği için 21 yıllık eşi katı ve acımasız Mihriban (Gülse Birsel) tarafından terk edilen Fikret (Engin Günaydın), nörotik ve naif bir karakterdir. Takıntıları yani obsesyonları vardır. Çok dürüst bir adamdır. Ticarette de bu yüzden başarılı olamaz. Müzikhol vokalistiSolmaz da (Demet Evgar) aynı gün hayırsızınteki olan uzatmalı sevgilisi tarafından terkedilmiştir. Üstelik Solmaz’ın bu ilişkiden yetişkin Zeynep adında bir kızı vardır. Fikret ile Solmaz tuhaf bir tesadüf sonucu karşılaşırlar. Evden ayrılan ve her şeyden korkan Fikret, Solmaz ve Zeynep’e komşu olur.Bu arada Zeynep, zengin Adanalı bir kebapçının oğlu (Fatih Artman) ile evlenmeye karar vermiştir. Aile arasından planlanan söz ve düğün için Fikret gönülsüz de olsa baba rolünü oynamaya razı olur. Ancak öyle olaylar gelişir ki, Fikret hayatının rolünü oynamak zorunda kalır.
Öncelikle şunu söylemeliyim bir komedi için muhteşem bir kadro seçimi yapılmış. Başta Engin Günaydın olmak üzere, Demet Evgar, Gülse Birsel, Fatih Artman, Erdal Özyağcılar, Derya Karataş ve Devrim Yakut’un performanslarınıçok etkileyici buldum. Gülse Birsel’in daha önceki komedi dizilerinde en başarılı tarafı, yarattığı fenomen olan karakterlerdi. Bu filmde de karakterler çok gerçekçi ve hemen insanı saran doğal bir oyunculukla bezenmiş. Bu başarıda Gülse Birsel’in mizah yönü kadar, oyuncuların yetenekleri ve bunu iyi işleyen yönetmen Ozan Açıktan’ınrolü büyük. Ayta Sözeri özel bir alkışı hak ediyor. Gerek sesi, gerek şarkı seçimi, gerekse performansı açısından Ayta Sözeri iz bırakan bir performans sergiliyor. Filme, “Aldatıldık”, “Evli Mutlu Çocuklu” şarkıları oldukça hareket getiriyor.
İngilizce “sitcom” denilen, durum komedisi tarzında televizyon dizilerinde çok deneyimli olan Gülse Birsel’in bu ilk komedi filminde sitcom özellikleri hala devam ediyor. Özellikle düğün sahnesinde zirveye çıkan komik ve abartılı durumlar, insanı güldürüyor ama bu kadar da olmaz denilen gerçekdışı olaylar filmin atmosferini elbette bozuyor. Diğer yerli komedilerde bu sıralar çok sık karşılaştığımız, skeçlerin bir araya getirilmesiyle film oluşturulması tuzağını, tutarlı ve sürükleyici bir öykü ile Gülse Birsel’in aştığını görüyoruz. Bol kahkahalı olsa da öykünün uzadığı hissediliyor. Adana güzel silüeti, düğün adetleri, kendine has yemekleri ile filmde özel bir yer tutuyor. Ayrıca son zamanlarda moda olan filme reklam alıp marka göstermenin bu filmde de uygulandığını görüyoruz. Filmde aile olmanın birlikte geçirilen zamanla, soy bağıyla ilgisinden çok; emekle, dürüstlükle, birlikte olmaktan öte birlik olmakla, destek olmakla ilgili olduğuna dair didaktik bir mesaj da var.
Bol kahkaha, bol mizah, ailecek neşeli vakit geçirmek için ideal bir komedi filmi. Şimdiden iyi seyirler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Tavşan Peter’in oyunu 15 Mart 2018 Saat: 15:39

Ailecek güldük 8 Mart 2018 Saat: 15:48

SUYUN ŞEKLİ OLUR MU? 1 Mart 2018 Saat: 16:19

‘Hadi be oğlum’ 22 Şubat 2018 Saat: 16:05

EVLİLİĞİN GRİ TONU 16 Şubat 2018 Saat: 16:16

Tüm Yazıları