TEST
İLAN

VİDEO GALERİ Tüm Galeriler

  • TEM’de yolcu otobüsü TIR'a çarptı: 2 yaralı
  • Körfez'de 'Şampiyonlar Şampiyonası' heyecanı
  • İzmit'te çöp yakma tesisine tepki
TEM’de yolcu otobüsü TIR'a çarptı: 2 yaralı

TEM’de yolcu otobüsü TIR'a çarptı: 2 yaralı

  • "RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"
  • ASLANLA AYNININ MÜTHİŞ KAVGASI
  • MAYMUN İLE DOVUZ AVLAYAN YERLİ KABİLE
"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

  • Çok sağlıklı ve çok pahalı
Çok sağlıklı ve çok pahalı

Çok sağlıklı ve çok pahalı

  • Haber Videoları
  • Magazin
  • Sağlık
Radyo Çağdaş
1 Sayfa
12 Sayfa
KEMAL KEŞMER
KEMAL KEŞMER

KAÇ BABA KAÇ

5 Nisan 2018 Saat: 16:47

Ray Cooney’in yazdığı ve Haldun Dormen’in Türkçeye çevirdiği komedi oyunu, İrfan Kargı’nın yönetmenliğinde yeni yorumuyla Epizot Görsel Sanatlar ve Tiyatro Sevi tarafından sahneleniyor. Türkiye turnesi kapsamında geçen hafta Sabancı Kültür Merkezi’nde oynanan oyunda Ceyhun Fersoy, Dost Elver, Ebru Karanfilci, Ferdi Akarnur, Hakan Bulut, İrfan Kargı, Merve Sevi, Meltem Parlak, Nihan Tarhan, Orçun Kaptan, Özgür Şenyer ve Sibel Tomaç rol alıyor.
Bir hastanenin doktor odasında geçen oyunda, rektörlüğe adayolan Dr. David Morgan’ın başında geçen olaylar anlatılıyor. Dr. Morgan nöroloji uzmanıdır ve kendi hastanesinde yapılacak olan Dünya Nöroloji Kongresinin açılış konuşmasını yapacaktır. Bu konuşma rektör adaylığı için çok önemlidir. Ancak 18 yıl önce beraber olduğu hemşire ve varlığından bile haberdar olmadığı oğlu çıkagelir. Şu anki rektör, doktor arkadaşları, eski hemşire sevgilisi, yeni ortaya çıkan oğlu, karısı, polis, bunak bir hasta, hastane çalışanları derken ortalık çok karışır. Bu hengame içinde epey komik durumlar, entrikalar, ortaya çıkar. Temposu yüksek, bol kahkahalı oyun, izleyenleri soluksuz iki buçuk saat boyunca eğlendirmektedir.
Oyunun özelliği Haldun Dormen’in klasik vodvil komedisi anlayışını yansıtmasıdır. Vodvil komedisi; parodiler, yanlış anlaşılmalar, bol kapı ve bu kapılardan hızlı tempoda girenler çıkanlar, beklenmeden ortaya çıkan eşler, bol komedi ve mutlu son ile tanımlanan eğlenceye yönelik oyunlardır. Genellikle durum komedisi öğeleri kullanılır. Toplumsal konular kabaca hicvedilmekle birlikte amaç eğlendirmektir. Bu oyun da bol kapısı, yanlış anlaşılmaları, hızla giren çıkanları, beklenmeden ortaya çıkanlar gibi tipik vodvil öğelerini barındırıyor. Oyuncuların performansı çok iyi olunca izleyiciler deçok eğleniyor. Özellikle 80’ler dizisinden aşina olduğumuz Ted rolündeki Ceyhun Fersoy, rektör rolündeki Dost Elver, bunak hasta Bill Leslie rolündeki Ferdi Akarnur, gayrimeşru çocuk Leslie rolündeki Hakan Bulut’un performansı görülmeye değer. İzleyicilerden büyük alkış alan oyunu izlemenizi öneririm.
NİLGÜN BELGÜN’LE AŞK VE KOMEDİ
10 Nisan Salı akşamı Sabancı Kültür Merkezi’nde “Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi” adlı müzikli ve danslı gösteri var. Nilgün Belgün’ün hayat hikayesinden yola çıkarak yazdığı “İçimdeki Kadın Aşk ve Komedi” isimli kitabından uyarlanan gösteride sanatçı, hayatını, anılarını, yaşadıklarını, şarkılar ve danslarla kimi zaman hüzünlü, kimi zaman kahkahalar eşliğinde anlatıyor.
HABABAM SINIFI
7 Nisan Cumartesi Rıfat Ilgaz’ın ölümsüz eseri “Hababam Sınıfı” Sabancı Kültür Merkezi’nde oynanacak. BKM Tiyatro tarafından sahneye konan oyunun yönetmenliğini Murat Karasu yapıyor. Sezai Altekin, Salih Kalyon, Nuri Gökaşan, Beyti Engin rol alıyor. İki perdelik oyunda Melih Kibar’ın orijinal müziği kullanılmış.
Haftanın diğer sanat olaylarına gelince Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde 6 ve 7 Nisan Cuma ve Cumartesi Davet adlı oyun oynanıyor. 8 Nisan Pazar gündüz Mavi Yelkenli adlı çocuk oyunu var. 11 Nisan Çarşamba gündüz Güzel ile Çirkin adlı çocuk oyunu var. 12 Nisan Perşembe ve 13 Nisan Cuma ise Keşanlı Ali Destanı var.
Sanat dolu bir hafta dilerim.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

BİZİM KÖYÜN ŞARKISI 19 Nisan 2018 Saat: 12:35

ESKİ KOCAM(IZ) 17 Nisan 2018 Saat: 11:13

Korkularımızla beslenen canavarlar 29 Mart 2018 Saat: 17:10

KAYBEDENLER KULÜBÜ YOLDA 22 Mart 2018 Saat: 14:59

Tavşan Peter’in oyunu 15 Mart 2018 Saat: 15:39

Tüm Yazıları