TEST
İLAN
SEMT KOCAELİ

VİDEO GALERİ Tüm Galeriler

  • Her yer toza bulandı
  • Kuraklık riski devam ediyor
  • Türkiye bisiklette profesyonel takım kuruyor
Her yer toza bulandı

Her yer toza bulandı

  • "RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"
  • ASLANLA AYNININ MÜTHİŞ KAVGASI
  • MAYMUN İLE DOVUZ AVLAYAN YERLİ KABİLE
"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

  • Çok sağlıklı ve çok pahalı
Çok sağlıklı ve çok pahalı

Çok sağlıklı ve çok pahalı

  • Haber Videoları
  • Magazin
  • Sağlık
İhbar hattı
Radyo Çağdaş
1 Sayfa
12 Sayfa
ORHAN BALCI
ORHAN BALCI

KOÜ’de Dekanların asaleten atamaları tamam

12 Ağustos 2017 Saat: 16:29

Yüksek Öğretim Kurumu(YÖK) tarafından ülke genelinde yapılan ve yaklaşık 200 fakülteye asaleten dekan ataması gerçekleştirildi.
YÖK tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen asaleten dekan atamaları kapsamında ise Kocaeli Üniversitesi’ne de gerekli atamalar yapıldı.
İŞTE O DEKANLAR
Dekanları asaleten onaylanan fakülteler ile dekanlarının isimleri şöyle:
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan,
Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli,
Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygül,
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Aziz Erdem,
3 FAKÜLTEDE DEĞİŞİKLİK
Ataması yapılan 8 fakülteden 3’ünde değişikliğe gidildi. Değişikliğe gidilen fakülteler, vekaleten dekanlık yapanlar ve YÖK tarafından onaylanan yeni dekanların isimleri şöyle:
Teknoloji Fakültesinde Prof. Dr. Engin Özdemir’in yerine Prof. Dr. Yasin Kişioğlu.
Diş Hekimliği Fakültesinde Prof. Dr. Ali İhya Karaman’ın yerine Prof.Dr. Emre Özel.
Mühendislik Fakültesinde Prof. Dr. Alpaslan Fığlalı’nın yerine Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk.
Vali Önal ile Topaca bir arada
Kentimizde görev yapan Valiler yaptıkları çalışmalar ile iz bırakarak ayrılırken, bizden sonra da yaptıkları başarılı çalışmalar nedeniyle hep ülkemiz açısında önem taşıyan illere vali olarak atanıyorlar.
17 Ağustos 1999 tarihinde yaşadığımız Marmara Depremi sonrasında Kemal Önal
30.Eylül.1999 tarihinde ilimizde valilik görevine getirildi. Zor bir dönemde görev yaptı. Tecrübesiyle birikimiyle o kaos döneminde başarılı oldu.Vali Kemal Önal bu görevini ile 30. Haziran. 2001 tarihine kadar sürdürdü ve Emniyet Genel Müdürlüğü görevine atandı. Daha sonra Adana Valisi oldu. Ardından da Ankara Valiliği yaptı.
Ercan Topaca, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nden 07 Haziran 2010 tarihinde ilimize vali olarak atandı.Vali Ercan Topaca, 26.Eylül.2014 tarihinde ilimizdeki görevini tamamlayıp Başkent’e Vali olarak atandı ve halen görevini sürdürüyor.
Geçtiğimiz günlerde Ankara Valiliği makamında hem ilimizde hemde Ankara’da Valilik yapan iki isim Kemal Önal ile Ercan Topaca bir araya geldiler.
İlimizde görev yapan iki valimize sağlıklı ve başarılı bir yaşam diliyorum…
Taşer ailesine sabır diliyorum
Kocaelispor’un eski yöneticilerinden Fuat Taşer’in yeğen acısı yaşadı.
Fuat Taşer’in iş yerinde birlikte çalıştığı yeğeni Tevfit Taşer, tatil için gittiği Antalya’da motosikletiyle kaza geçirmişti,
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakımında tedavi altına alınıp uyutuluyordu. Tevfik Taşer yaşam mücadelesine ancak 10 gün direnebildi ve yaşamını yitirdi.
Tevfik Taşer geçtiğimiz pazartesi günü Zincirlikuyu Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Asri Mezarlıkta toprağa verildi.
Merhuma gani gani rahmet, Taşer ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.
Taşkafa Mehmet’in kardeş acısı
Namı değer Taşkafa Mehmet’in kardeşi Bülent, ağabeyi gibi hasta bir Kocaelispor taraftarıydı.
Bir yıldır amansız hastalıkla, bağırsak kanseriyle mücadele ediyormuş. Ciddi operasyonlar geçirmiş. Tüm çabalara rağmen tedavi gördüğü Medical Park Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.Henüz 53 yaşındaydı.
Geçtiğimiz pazartesi günü Fevziye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Mehmet ağabeye, tüm Gürgün ailesine, severlerine sabır diliyorum. Kocaelispor taraftarının, camianın başı sağ olsun.
Vefalı dostlar
Kocaelispor camiası büyük bir camia,
Ne kadar futbol takımı 3. Lig’te mücadele etsede, profesyonel futbol yaşantısına başladığı 1966-67 sezonundan bu yana bir çok başarıya imza attı ve adından her yerde söz ettirdi.
Hepsinden önemlisi bu kentin spordaki tek markası olan Kocaelispor’da görev yapan forma giyen isimlerin önemli bir bölümü bir araya gelmesini çok iyi bilir.
Geride bıraktığımız haftanın başında Kocaelispor camiasının Taşkafa olarak tanıdığı Mehmet Gürgün kardeşi Bülent’i kaybetti. Cenazesine yoğun bir katılım oldu. Yetişemeyenler ise daha sonra taziyeye geldi.
İşte o taziyeye gelenler arasında, Hüsiyen Kolaylı, Erhan Altın, Mehmet Açık, Bülent Baturman, Süleyman Durak, Metin Tuncay ve Güvenç Kurtar’da yer aldı.
Bu vefalı davranış Mehmet abinin acısını bir an olsun hafifletti…
Celal Yüksel’in eş acısı
Yükseller fotoğrafçılığın ortaklarından benim apartman komşum Celal Yüksel eşi Zuhal Yüksel’i kaybetmenin acısını yaşadı.
Yaklaşık iki yıldır tedavi altında olan son 1,5 aydır Kocaeli Devlet Hastanesi Onkoloji Servisi’nde yatan Zuhal Olcay tüm uğraşlara karşın aramızdan ayrıldı.
Eşine son dakikasına kadar adeta bir bebek gibi bakan tedavisi için her türlü olanağı seferber eden Celal Yüksel ne yazık ki eşinin kaybetmenin acısı ile karşı karşıya kaldı.
Celal Yüksel ve ailesine başsağlığı dilerim.
Çin heyeti GTO’da
Çin’in Changzou Sanayi ve Ticaret Birliği ile Changzou Ticaret Odası temsilcilerinden oluşan heyet, ticari işbirliklerini geliştirmek amacıyla Gebze Ticaret Odası’nı ziyaret etti. TÜKSİAD yetkililerin de katıldığı toplantıda, Çin ve Türkiye arasındaki dış ticaret hacmi, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler ve yatırım fırsatları karşılıklı olarak değerlendirilirken, heyet temsilcilerine bölgemize ait detaylı bilgi verildi.
Ülkemizin sınai ve ticari hayatına yön veren bölgemize ait verileri içeren ve Gebze Ticaret Odası faaliyetlerinin aktarıldığı sunumun izlenmesiyle başlayan toplantıda, Çinli yetkililer söz konusu bölgenin sosyal ve ekonomik hayata ilişkin istatistiklerini Oda temsilcileri ile paylaşarak, Changzou’nun tekstil, elektrik, makina ekipman gibi sektörlerde bir çok firmaya ev sahipliği yapması ile Çin’in önemli üretim ve ticaret merkezlerinden biri olduğunun altını çizdiler.
Ziyarette, Çinli yetkililerin bölgemizin geneli, ülkemizin ticari potansiyeli ve mevzuatla ilgili bilgi sahibi olmaları sağlanırken, iki Oda arasındaki ilişkinin iyi niyet temennilerinin bir adım ötesine geçerek, ticari temasların gelişmesini sağlayacak “Kardeş Oda” protokolü ile geliştirilmesi de konu edildi.
Gebze Ticaret Odası yetkililerinin, Çin’in Changzou Sanayi ve Ticaret Birliği ile Changzou Ticaret Odası temsilcilerinden oluşan Çinli iş adamları heyetinin ziyaretinden duydukları memnuniyetini bildirdikleri toplantı, günün anısına hediye takdimiyle son buldu.
İnternetten en çok neyi aradık?
Türkiye’deki internet kullanıcıları 1 Ocak 31 Temmuz tarihleri arasında Google’dan en çok Facebook, Youtube, hava durumu, sahibinden, Google, haber, son dakika, çeviri, haberler ve instagram kelimelerini arattı.
Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Google verilerinden faydalanarak Türkiye’nin internet istatistiklerini çıkardı.
Ajans Press’in derlediği verilere göre yılın ilk 7 ayında en çok artış gösteren aramalar; “gece gölgenin rahatına bak”,”içerde son bölüm”, “son depremler”, “survivor”, ve “tv 8 canlı” oldu.
Türkiye genelinde sağlık kategorisinde en çok aranan kelimelerde hastane lider oldu,
Seyahat başlığı altında en çok İstanbul’u aranırken spor başlığında Beşiktaş arandı. Google’dan edinilen bilgilere göre haber kategorisinde en fazla çıkış yapan aramalar “hava”, “hava durumu”,”haber” en çok search edilen kelimeler olurken bu alanda “YSK seçmen sorgulama” ve “referandum anketi” en çok çıkış gösteren kelimeler oldu.
Ajans Press ve PRNet’in ortak medya analizinde Google’da en çok search edilen ilk üç kelimenin medya karnesi belli oldu. Sosyal paylaşım siteleri arasında 18 bin 996 haberler medyada en çok Facebook konuşulurken, Google hakkında 10 bin 82, Youtube hakkında ise 4 bin 860 haber yansıması tespit edildi.
Süper Lige ‘Türk Hoca’ damgası
Süper Lig'de 2017-2018 sezonunda, 18 kulübün 10'unun geçen sezon çalıştığı teknik adamlarla yola devam ettiği ortaya çıktı.
Interpress’in Anadolu Ajansı’nın (AA) hazırladığı verilerden derlediği bilgilere göre, Gençlerbirliği ve Türk futbolunun efsane başkanlarından merhum İlhan Cavcav'ın adının verildiği sezonda mücadele edecek 18 takımdan 8'inin ise yeni teknik direktörlerle yola çıktı.

Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor aynı, F.Bahçe ise yeni hocayla…
İki sezon üst üste şampiyon olan Beşiktaş ve geçen sezonu ikinci bitiren M.Başakşehir’in yanı sıra Galatasaray, Trabzonspor, Gençlerbirliği, Antalyaspor, Kasımpaşa, Akhisar Belediyespor, Alanyaspor ve Sivasspor geçen sezonu tamamlayan teknik direktörlerle yola devam ediyor.
Türkiye Kupasının ardından Süper Kupa şampiyonu da olan A.Konyaspor’un yanı sıra Fenerbahçe, Bursaspor, E.Yeni Malatyaspor, Göztepe, Kardemir Karabükspor, Kayserispor ve Osmanlıspor ise teknik direktör değişikliğine gitti.
Ligde yerli teknik adam üstünlüğü…
Yeni sezonda Süper Lig’de mücadele edecek 18 takımdan 14’ü yerli teknik adamlar tarafından çalıştırılırken, kalan 4’ünü ise yabancı hocaların çalıştırılıyor.
Bu yıl yerli hocaların oldukça fazla şans bulduğu sezon başında 14 yerli hocaya karşı A.Alanyaspor’u Boşnak teknik adam Saffet Susiç, Bursaspor’u Fransız Paul Le Guen, Galatasaray’ı Hırvat Igor Tudor ve Kayserispor’u ise Rumen Marius Sumudica çalıştırıyor.

En çok konuşulan Aykut Kocaman oldu…
Interpress’in yapmış olduğu incelemeye göre, son bir ayda hakkında en çok haber çıkan teknik adam 2 bin 303 haberle Fenerbahçe’nin başına geçen Aykut Kocaman oldu. İkinci sırada ise 2 bin 181 haberle Beşiktaş’ın hocası Şenol Güneş yer aldı. Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal hakkında 1.188 haber çıkarken Galatasaray’ın başında bulunan Igor Tudor ile ilgili ise medyaya 1.049 haber yansıdığı tespit edildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları