TEST
İLAN
SEMT KOCAELİ

VİDEO GALERİ Tüm Galeriler

  • Türkiye bisiklette profesyonel takım kuruyor
  • Fetö operasyonunda, 24 şüpheli adliyede
  • Çakır yeniden yürümeye başladı
Türkiye bisiklette profesyonel takım kuruyor

Türkiye bisiklette profesyonel takım kuruyor

  • "RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"
  • ASLANLA AYNININ MÜTHİŞ KAVGASI
  • MAYMUN İLE DOVUZ AVLAYAN YERLİ KABİLE
"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

  • Çok sağlıklı ve çok pahalı
Çok sağlıklı ve çok pahalı

Çok sağlıklı ve çok pahalı

  • Haber Videoları
  • Magazin
  • Sağlık
İhbar hattı
Radyo Çağdaş
1 Sayfa
12 Sayfa
ORHAN BALCI
ORHAN BALCI

KSO Başkanı Zeytinoğlu’nun basın toplantısı ve sohbet

13 Mart 2018 Saat: 15:49

Önceki gün öğleden sonra birlikte gazetecilik yaptığımız meslektaşım Kocaeli Sanayi Odası basın danışmanı Ahmet Kurt aradı. Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri ile ilgili başkan Ayhan Zeytinoğlu’nun basın toplantısı düzenleyeceğini söyledi. Muhabir arkadaşım Kerim Çelik ile birlikte dün sabah basın toplantısını izlemek izin KSO’nun yolunu tuttuk.

Girişte Ahmet Kurt karşıladı, giriş katındaki küçük ancak daha şirin ve etrafı daha yeşil görünen salona geçtik. Yerimi aldım, daha sonra Başkan Zeytinoğlu geldi. Herkesle tokalaştıktan sonra yerine oturdu.  Trafikten dolayı geç kaldığının altını çizerek özür diledi.

Beni yanına davet etti. Birlikte hem kahvaltı ettik hemde toplantı öncesinde sohbet ettik.

Sosyal tesis

Sosyal binanın yıkım işlemenin tamamlandığını, yeni projede alt tarafın bin 200 metre karelik bir alanı üst tarafında bin metrekarelik bir alanı kapsayacak şekilde çalışma yapıldığını,

Altında otoparkın, üyelerin küçük çaplı fuarları yapacağı salonun, Cumhuriyet Balolarının rahatlıkla yapılabileceği bir salonun olacağı, çok amaçlı kullanılabilecek bir tesis için proje çalışmalarını titizlikle yaptıklarının altını çizdi.

Ekonomi

Büyüyen bir ekonomiye sahibiz,

Bölgede yaşanan gelişmeler, kredi notumuzun düşmesi nedeniyle yaşanan problemler sonrasında eskisi gibi yabancı yatırımcı gelmiyor ve bu nedenle sıcak para girişi olmuyor bu en önemli sorunumuz şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

İşsizlik

İşsizlik oranının ülke genelinde 10.3 dolayında olduğunun altını çizen Zeytinoğlu, bizim tesbitlerimize göre 1 milyon kayıt dışı çalışan Suriyeli var diyerek bu işlerde bizin insanımız çalışsa işsizlik oranı yüzde 6’lara 7’lere iner şeklinde yorum yapıp, ancak bizim insanımız Suriyelilerin çalıştığı işlerde çalışır mı?

Sorusuna yanıt aramalıyız şeklinde önemli bir değerlendirme yaptı…

Meslek Lisesi

Zeytinoğlu, Meslek Lisesi’nden mezun olan tezgah başında çalışacak ve ara eleman açığımız var. Yeni okullar açılması ve buradaki eğitim için Meslek Liseleri’ne önem  ve destek vermeliyiz…

Biz işverenler olarak Meslek Lisesi mezununa asgari ücret vermemeliyiz, daha iyi ücret verip gençlerin Meslek Lisesi’ni tercih etmesini sağlamalıyız şeklindeki değerlendirmesi önemli bir yaklaşım diye düşünüyorum…

Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri

Ülkemizdeki bu yıl 24’üncüsü yapılacak olan çevre konusunda tek ödüllü yarışma olan “Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” için son başvuru tarihinin 13 Nisan olarak açıklandı. Kentimiz adına bu önemli çalışmaya katkı sunan herkesi yürükten kutluyorum.

e-atıklar orman olsun

ELDAY tarafından İstanbul ve Ankara’da başlatılan “Atıklar Orman Olsun” kampanyasının ilimiz ayağına KSO dahil olarak önemli bir çalışma başlattı.

Herkesin sanayi kuruluşunda, işletmesinde, ofisinde ve evinde bulunan e-atıkların geri dönüşüm yoluyla elde edilecek gelirle ağaç dikilmesi amaçlanıyor. Bu aydan itibaren başlayan projede bir yılda 300 ton atık toplanması ve 11 bin ağaç dikilmesi hedefleniyor.

Adaylık

KSO seçimleri Bakanlar Kurulu tarafından ertelenmezse 2 Nisan’da başlayacak. Zeytinoğlu, çalışmalarımızı bu yönde yapıyoruz, önce şirketlerin seçileceği komite seçimleri yapılacak, ardından oluşacak meclis başkan ve yönetim kurulunu oluşturacak. Mecliste yer alırsam aday olmayı düşünüyorum yorumunu yaptı.

Değerli okurlar,

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun basın toplantısı öncesinde, basın toplantısı sırasında ve basın toplantısının ardından sorulan sorulara verdiği yanıtlardan topladığım izlenimimi sislerle paylaştım.

KSO’nun çevreye yönelik duyarlı davranışını sürdürmesi ve yeni projeleri hayata geçirmesi beni son derece memnun etti…

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları