TEST
SEMT KOCAELİ

VİDEO GALERİ Tüm Galeriler

  • Gözaltına alınan 7 kişi adliyede
  • Kocaeli Özel Harekatçılar Afrin'e Dualarla Uğurlandı
  • Hdp'li yöneticiler adliyeye sevk edildi
Gözaltına alınan 7 kişi adliyede

Gözaltına alınan 7 kişi adliyede

  • "RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"
  • ASLANLA AYNININ MÜTHİŞ KAVGASI
  • MAYMUN İLE DOVUZ AVLAYAN YERLİ KABİLE
"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

"RTÜK'ÜN BİR AN ÖNCE BU DİZİYİ KALDIRARAK BU TARTIŞMANIN UZAMAMASINI DİLİYORUM"

  • Çok sağlıklı ve çok pahalı
Çok sağlıklı ve çok pahalı

Çok sağlıklı ve çok pahalı

  • Haber Videoları
  • Magazin
  • Sağlık
İhbar hattı
Radyo Çağdaş
1 Sayfa
12 Sayfa
SADUN ÇETİN
SADUN ÇETİN

Güneş’in başarısında payı olanlar…

13 Şubat 2018 Saat: 16:32

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay geçen hafta arkadaşlarıyla gazeteye geldiğinde sohbet ederken konu kurultaydan açılınca “Haydar bey(Akar) Genel Başkanımızın listesinden PM’ye seçildiği için büyük bir başarı elde etti. Buna hepimiz sevindik” diye yorum yapınca ben de Sayın Başkan Hurşit Hoca’nın(Güneş) elde ettiği sonuç başarı değil mi diye sormuştum. Sarıbay da “Hoca hakikaten iyi oy almasına rağmen listeye giremedi. İki kişinin girmesi çok zordu. Akar’a bizim ilimizin oy kullandığı(ayrıca Konya ile Kırklareli kullandı) sandıktan 20’oy, Hocaya da 12 oy çıktı” demişti.

3 kişinin emeği var…

Ben ilimizdeki kurultay delegelerinin en az yarısının, muhalif konumda bulunmasına rağmen Güneş’e oy vereceğini tahmin ediyordum, sanırım öyle olmuş. Güneş 286 oy almıştı. 58 oy daha alsaydı PM’ye girecekti. Çok ağır bir bel ameliyatı geçirdiği için Güneş son bir aydır yatıyordu. Dolayısıyla PM adaylığı için çalışamadı. Ama onu yalnız bırakmayanlar vardı. Gebze İlçe eski Başkanı Sedat Tatar, İzmit’ten CHP’nin emektarı ve simge isimleri Osman Küçükosmanoğlu ile Oktay Filiz Hocanın adaylığı için çalışmışlar. Dolayısıyla Güneş’in başarısında emekleri oldu.

Kurultaydan önce demiştim ki: “İlimiz delegelerinin bizim adaylara sahip çıkması gerekir. Akar en şanslı görüneni ama eğer ikinci isim girebilecek ise ikinci isim için de çaba sarf edilmeli” Sonuca göre konuşacak olursam; Böyle yapılmamış ve Akar’a 2, Hocaya 10 eksik oy verilmiş(Asgari böyle. Çünkü aynı sandıkta 2 il daha oy kullandı). Bunu doğru bulmadım ve bizim delegelere pek yakıştıramadım. Akar ve Hoca ile birlikte PM’ye aday olan 6 temsilcimiz vardı. Kentimizin delegeleri hepsini sahiplenmeliydi.

Şehrimizdeki CHP’liler arasında Hurşit Güneş’i seven çoktur ama sevmeyeni de elbette vardır. Siyaset yapıyor, çalışkan ve üretici bir insan. Böyle olduğu için bazılarına göre eksiği, yanlışı veya hataları olabilir ama Güneş Türkiye’ye mal olmuş şehrimizin bir evladıdır. O nedenle daha güçlü biçimde sahip çıkılması gerekirdi. Kentinden kurultay delegesi bile yazılmamış iken az daha PM’ye girecekti. İlimiz delegelerinin oy kullandığı sandıktan Hocaya 12 oy çıkması, onu kurultay delegesi yazmayanlara sanırım bir mesaj oldu.

Kapanca Sokak’ta

o yanlış, nasıl yapıldı?

İzmit Belediyesi’nin prestij projesi olan Tarih Koridoru’nun içinde yer alan Kapanca Sokak’ta geçenlerde şahit olduğum bir yanlışa hem çok şaşırdım hem de üzüldüm. Bu fiyaskoyu tam anlamıyla bir sorumsuzluk örneği olarak buldum. Parkeler sökülüp, yeniden döşendi.

Kapanca Sokak geçen Ekim ayında görkemli bir törenle hizmete girmişti. Yoğun tempodaki çalışmalar yaklaşık 2 yıl sürmüş ve bütün mahalleli gibi ben de bu süreye her gün tanıklık etmiştim. Büyük emek, çaba ve para sarf edildi. Sokak sakinleri de sıkıntı çekti.

Önce önemsemedim…

Geçen akşam evden çıkıp akşam yürüyüşü yapmak üzere Kapanca Sokak’tan geçerken, Butik Otel’in hemen karşısında parke taşlarının sökülüp yığıldığını ve yerde bir çalışma yapıldığını gördüm. Herhalde kanalizasyon bağlantısı ile ilgilibir sorun var ve o giderilmeye çalışılıyor diye düşündüm. Ertesi akşam baktım, biraz daha aşağıda bulunan KİHMED(İmam Hatip mezunları Derneği) ile bizim Gazeteciler Cemiyeti Binası’nın(ikisi yan yana) önünde de aynı çalışma var. Bu kez acaba başka bir sorun mu var diye kafama takıldı. Ancak yoğun iş temposunda unutup, gittim. Geçen Pazar sabahı gazeteye gelmek üzere Sırrı Paşa Caddesi’nden inerken baktım, Kapanca Sokak başında bir araç durmuş, 5-6 işçiyi boşaltıyor. Ekibin sorumlusunu bulup sohbet ettim. Projeyi yapan esas müteahhit değilmiş,“Belediyeden çağırdılar geldik düzeltiyoruz” diyerek bilgi verdi.

Yanlış döşendi…

Meğer Kapanca Sokak’ta parke taşları yanlış yönde döşenmiş ve bundan dolayı da aradaki bütün kumları yağmur yağdığında aşağı akıp gidiyormuş. Oysa parkeler uzunlamasına, yokuş boyunca(Yokuşa paralel) aşağı yöne dizilmesi yerine, yokuşu enine kesen biçimde döşenmesi gerekiyormuş. Birinci hata buymuş. İkinci hata ise döşenen parkelerin nitelikleriymiş. Daha büyük ebatta yeni parkeler getirilerek, yerdekiler çıkarılıp onların yerine döşenmesi gerekiyormuş.Parkeler bunun için değiştirildi.

Hata mı, yoksa ne?

Hadi müteahhit cahil ve yokuşa parkeyi nasıl döşeyeceğini bilmiyor diyelim. Peki İzmit Belediyesi’nin projeyi kontrol eden bir mühendisi veya herhangi bir teknik adamı yok muydu? O da mı göremedi? O da mı cahil çıktı? Yoksa siz “o kadar büyütülecek bir şey değil alt tarafı 3-5 günde düzeltildi” mi diyorsunuz? Sizi bilmem ama ben bu meseleyi ayıp bir iş olarak görüyorum. Dilerim bu hatasadece Kapanca Sokak’ta yaşanmıştır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları