Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

1 Mayıs kutlamalarının planlaması yapıldı

Kocaeli’de yapılması planlanan 1 Mayıs etkinlikleri kapsamında bir araya gelen Türk İş Konfederasyonu’na bağlı sendikalar, kutlamanın ayrıntılarını görüştü

22 Nisan 2019 Saat: 16:34
1 Mayıs kutlamalarının planlaması yapıldı
1 Mayıs kutlamalarının planlaması yapıldı

Ayşe AYDIN - Türk İş Konfederasyonuna bağlı sendikalar 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının genel planlamasını yapmak üzere Selüloz İş Sendikasında bir araya geldi. Toplantıya Türk-İş Marmara Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, Türk-İş İl Temsilcisi Yakup Yıldız, Sakarya İl Temsilcisi Cemal Yaman ve Türk İş’e bağlı sendikaların şube yöneticileri katıldı.
UYAR, ‘ÇALIŞANLARIN BEKA MESELESİNİ ÇÖZÜN’
Toplantı öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Türk-İş Marmara Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, “Bu 1 Mayıs bizim için çok önemli ve anlamlı. Bizler siyasi iktidara haklı taleplerimizi ileteceğiz. Türk İş tarihinin en muhteşem 1 Mayıs kutlamalarından birini gerçekleştireceğiz. Ülke beka meselesini aşmışsa şimdi çalışanların beka meselesi var. Bu sorumluluk bize ait. Bizim yapmamız gereken ne varsa Tük İş Ailesi olarak bunu yapacağız. Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir. Bir yasal düzenleme yapılacaksa bizden gelen talepler doğrultusunda yapılmalıdır” dedi.
‘YENİ HAK KAYIPLARI OLACAK’
Sendikal mücadele konusunda asla geri adım atmayacaklarını da ifade eden Uyar, “Çalışanları sendikal haklarında özgür bırakın diyoruz ama kimse kulak asmıyor. Reform adı altında yeni bir hak kaybı olacağını görüyoruz. O yüzden biz sendikacılar hedeflerimiz bizden önce alınan hakların kaybına asla mahal vermeden devam etmemiz gerekirken bu gün ne yazık ki mevcut hakları koruma mücadelesi yaşıyoruz. Ülkemizi seviyoruz. Her türlü mücadeleye varız ama temsil ettiğimiz sendika mücadele için ne gerektiriyorsa yaparız. Yönetme biçimi haklarımıza gasp edecekse mücadele etmekten asla geri durmayız” dedi.
KILIÇDAROĞLU’NA YAPILANLARI KINADI
1 Mayıs’ta gerekli yerlere bir mesaj vereceklerini ifade eden Uyar, Ankara’da şehit cenazesi sonrası yaşananları da değerlendirdi. Uyar, “Türk İş Ailesi olarak eleştiriyoruz, kınıyoruz. Bunlar, ayrışmayı hızlandıran, unsurlardır. Önemli olan bütün farklılıklarımıza rağmen ortak değerler üzerinde milletin birlik ve bütünlüğünü sağlamamız gerekir. İnsanlar aynı şeyleri giymez aynı şeylerden tat almaz bu doğanın gereğidir. Ortak değerle üzerinden yürümeyi becerebilirsek ülkemiz ve çalışma hayatı açısında çok iyi olacaktır. İnşallah bu olaylar bir daha yaşanmaz” dedi.
YILDIZ, ‘FLAMA AÇMADAN KUTLAYABİLİRLER’
Uyar’ın ardından konuşan Türk Metal Sen Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, “İzmit Kaymakamlığı ile yaptığımız görüşme sonrası kutlama alanı 15 Temmuz Milli İrade Meydanı olarak belirlendi. Çevre illerden gelen sendika üyeleri Batı, Doğu ve Güney kesimden ilimize girecekler. Otobüsler için iki park alanı ayrıldı. Katılımcılar, Doğu Kışla’daki yeni Perşembe pazarı alanına getirilecek. Ardından kortejler oluşturularak yaklaşık 2 kilometrelik alanı yürüyerek kutlama alanına gelecekler. Organizasyonumuzun başlangıcı bu şekilde olacak. Açıklamalar yapılıp olaysız bir şekilde dağılmayı planlıyoruz. Yüz binleri bulan bir katılım bekliyoruz. Emekten yana olan ülkenin milli manevi değerlerine önem veren sendikalar flamalarını açmamak kaydıyla kutlamaya katılabilir” dedi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

1 Mayıs kutlamalarının planlaması yapıldı

Türk-İş İl Temsilcisi Yakup Yıldız.

1 Mayıs kutlamalarının planlaması yapıldı

Türk-İş Marmara Bölge Temsilcisi Adnan Uyar.

1 Mayıs kutlamalarının planlaması yapıldı

Selüloz İş Sendikası’nda yapılan toplantıya Türk-İş Marmara Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, Türk-İş İl Temsilcisi Yakup Yıldız, Sakarya İl Temsilcisi Cemal Yaman ve Türk İş’e bağlı sendikaların şube yöneticileri katıldı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑