Lastik İş’te genel kurul
Düğün hediyesi olarak böbreğini verdi
Akşener, Kocaeli'ye geliyor
Hürriyet adaylarla bir araya geldi
İbrahim Bıyıklı Reklam

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

1 yılda 5 faili meçhul cinayet çözüldü

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’nde kurulan özel ekip sayesinde 1 yılda faili meçhul kalan 5 cinayet çözüldü

9 Temmuz 2018 Saat: 15:32
1 yılda 5 faili meçhul cinayet çözüldü
1 yılda 5 faili meçhul cinayet çözüldü

EMNİYET’İN BAŞARISI
İl Emniyet Müdürü Necati Denizci öncülüğünde deneyimli cinayet büro dedektiflerinden oluşan özel ekip kurularak başlarına Asayişten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kaan Yıkılmaz, Asayiş Şube Müdürü Ömer Kodal ve Cinayet Büro Amiri Hikmet Çakıcı getirildi. Özel ekiple yıllarca çözülmesi beklenen faili meçhul beş olayı 1 yıl içerisinde üstün gayret ve azimle, planlı ve koordineli çalışma ile gün yüzüne çıkartılmasında fedakarca gecelerini gündüzlerine katıp nefes kesen başarılı operasyonların altına imza atarak olayların altından yüz aklarıyla çıkmayı başararak ailelerin ve tüm kamuoyunun takdirini kazandılar.
MÜŞTERİ ÇALMA MEVZUSU YÜZÜNDEN
İzmit’te 3 yıldır kayıp olan ve cesedi geçtiğimiz günlerde toprağa gömülü olarak bulunan elektrikçinin dükkanında öldürüldükten sonra poşete sarılıp gömüldüğü yere götürüldüğü öğrenildi.
Yaşanan olayda Erman Kızıltan'ın A.G.'isimli şahsın elektrikçi dükkanın işçi olarak çalıştığı öğrenildi. Dükkan sahibi A.G. daha sonra Erman Kızıltan'ın yanına T.A. isimli şahsı işçi olarak aldı. Belli bir süre sonra T.A. ile Erman Kızıltan arasında anlaşmazlıklar yaşandı. Yaşanan anlaşmazlıklar neticesinde Kızıltan elektrikçi dükkanındaki işinden ayrılarak, kendi işini kurudu. Dükkan sahibi A.G. ile Kızıltan arasında müşteri çalma mevzusu yüzünden anlaşmazlık yaşandı. Yaşanan bu anlaşmazlık sonucu iş yeri sahibi ve beraberindekiler Erman Kızıltan'ı öldürmeyi planladı.
CESEDİ POŞETE SARIP GÖMDÜLER
Kızıltan'ın dükkanına gelen A.G., T.A., C.Ö. ve H.S., burada şahsı bir süre tehdit ettikten sonra başında ve vücudunun çeşitli yerlerinden silahla vurarak öldürdü. Şüpheliler daha sonra cesedi dükkanda bırakarak, beraber alkol alarak, cesedi ne yapacaklarını konuştu. Bir sürü tartıştıktan sonra dükkana tekrar geri dönen şüpheliler, Kızıltan'ın cesedi bir poşete sararak minibüse yükledi. Minibüsle Kocaeli'nin Kartepe ilçesi Suadiye mevkiine gelen şahıslar, cesedi araçtan indirerek, gömdü. Cesedi gömen şahıslar daha sonra tekrar alkol almaya devam etti.

ÖZEL EKİP CİNAYETİ ÇÖZDÜ
Erman Kızıltan'ın kaybolması ihbarı üzerine polis ekipleri A.G., T.A., C.Ö. ve H.S isimli şahısları gözaltına aldı. Gözaltındaki işlemleri tamamlanan şahıslar delil yetersizliği sebebiyle serbest bırakıldı. Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü'nce oluşturulan özel bir ekip 19 Mayıs 2015'te kayıplara karışan Erman Kızıltan'ın kaybolmasıyla ilgili detayları yeniden incelemeye başladı. Yapılan incelemeler sonunda daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılan şüpheliler 6 Temmuz günü Cumhuriyet Savcılığı talimatı ile Kartepe ve İzmit ile İstanbul Ataşehir'de bulunan 5 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. A.G., T.A., C.Ö. ve H.S. gözaltına alınarak Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

ŞÜPHELİLER CİNAYETİ NASIL İŞLEDİKLERİNİ ANLATTI
Şüpheliler emniyetteki yapılan sorgularda cinayeti nasıl işlediklerini ve cesedi gömdükleri yeri anlattı. Polis ekipleri şahıslardan aldıkları bilgiler doğrultusunda cesedin gömülü olduğu yeri tespit ederek cesedi çıkardı. Çıkarılan ceset otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Halen emniyetteki sorguları devam eden 4 şahsın yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Bu olay Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan 12 kişilik özel ekibin bir yıl içerisinde çözdüğü 5. faili meçhul olay oldu.
CESET KARTEPE’DE BULUNDU
İzmit’te 19 Mayıs tarihinde İzmit’te kaybolan Erman Kızıltan’ın bulunması için yapılan teknik, takip fiziki çalışmalar sonucunda A.G., T.A., C.Ö. ve H.S. isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı. Sorgularında kayıp şahıs Erman Kızıltan’ı iş yerlerinde öldürdükleri ve Kartepe’de bulunan ormanlık alana gömdükleri tespit edildi. Zanlıların cumhuriyet savcısının huzurunda yer gösterme işleminde yapılan kazıda Erman Kızıltan’a ait olduğu değerlendirilen ceset çıkarıldı ve İstanbul Adli Tıp kurumuna gönderildi. Zanlıların sorgulama işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.
1. FAİLİ MEÇHUL CİNAYET DİLOVASI’NDAN
Gebze’de 26 Ekim 2016 tarihinde ikametinden hava alacağım diyerek ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Elif Arslan isimli şahıs ile ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği Ekiplerinin yaptığı detaylı teknik takip fiziki çalışmalar neticesinde kayıp şahsın en son birlikte olduğu Soner Sözbir isimli şahsı yapılan operasyonla kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı. Şahsın sorgusunda başına silah dayayarak öldürdüğünü itiraf etmiş ve yapılan yer gösterme işlemlerinde Elif Erslan’ın cesedi Dilovası ilçesinde çalılık alan içerisinde üzeri sert plastik madde ile örtülmüş olarak bulundu. Şahıs Soner Sözbir çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.
2.CİNAYET YALOVA ALTINOVA’DA
İzmit’te 7 Aralık 2017 günü Bekirpaşa Polis Merkezi Amirliğine hakkında kayıp başvurusu yapılan Hüsnü Güntaç isimli şahıs hakkında Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalar kapsamında kayıp şahıs Hüsnü Güntaç’ın eşi Sibel Güntaç ve sevgilisi Fahrettin Özcan isimli şüpheliler yapılan operasyonla yakalanarak Gözaltına alındı. Yapılan sorgulamalarında, Hüsnü Güntaç’ı kafasına ateş etmek suretiyle öldürdükleri, cesedini battaniyeye sararak Yalova Altınova ilçesinde ormanlık alana gömdüklerini itiraf ettikleri öğrenildi. Yer gösterme işlemi sonunda yapılan kazı çalışmasında Hüsnü Güntaç’a ait ceset bulunmuş ve şüpheliler Sibel Güntaç ve Fahrettin Özcan tutuklanarak cezaevine gönderildi.
3.CİNAYET GÖLCÜK’TE BULUNDU
Gölcük’te 10 Ocak 2018 tarihinde Gölcük Polis Merkezi Amirliğine kayıp müracaatında bulunan Ecem Balcı isimli şahsın annesi Esra Ercömert, Kandıra ilçesinde denize atlamak suretiyle intihar etmesi üzerine Asayiş Cinayet Büro Amirliği Ekiplerince yapılan başarılı operasyonla şüpheli Süleyman Kara yakalandı. Yapılan sorgusunda Ecem Balcı isimli şahsı boğmak suretiyle öldürerek gödmüğünü itiraf etmesi üzerine yapılan yer gösterme işleminde Gölcük ilçesi Ayvazpınar mevkii boş arazide yapılan kazı çalışmasında Ecem Balcı’ya ait olduğu değerlendirilen kadın cesedi bulundu. Şüphelilerden Süleyman Kara sevk edildiği adli merciiler tarafından tutuklanarak ceza evine gönderildi. Diğer şüpheliler serbest kaldı.
4.CİNAYET KÖRFEZ’DEN
Körfez ilçesinde 10 Mayıs 2018 tarihinde Körfez ilçe Emniyet Müdürlüğü Tütünçiftlik Polis Merkezi Amirliğine kayıp müracaatında bulunulan Yusuf Acar isimli şahsın kaybolmasına yönelik çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü dedektifleri olayı derinleştirerek yapılan operasyonla şahsın en son birlikte olarak görüldüğü akrabası Şehmus Acar’ı yakalayarak gözaltına aldı. Şahsın yapılan sorgusunda Yusuf Acar’ı İlimtepe mevkiinde öldürerek gömdüğü tespit edildi. Yapılan yer göstermede kayıp Yusuf Acar’ın cesedine ulaşıldı. Şüpheli Şehmus Acar sevk edildiği adli merciiler tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑