Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

11. kapalı pazar Alikahya’da açıldı

İzmit Belediyesi’nin kent genelinde yaptırdığı 11. kapalı pazar olan Alikahya Kapalı Pazar Alanı, dün vatandaşların yoğun katılımı ile açıldı. Doğan açılışta Yenidoğan ve Serdar’a da kapalı Pazar yapılacağını söyledi

13 Eylül 2018 Saat: 10:05
11. kapalı pazar Alikahya’da açıldı
11. kapalı pazar Alikahya’da açıldı

Ayşe AYDIN - Alikahya Fatih Mahallesi Mehmet Akif Caddesi üzerinde kurulan Alikahya Kapalı Pazar 2 milyon TL’ye mal oldu. İzmit’in 11’nci kapalı Pazar olma özelliği taşıyan Alikahya Pazarı’nda toplam 80 pazarcı tezgah açıyor. Pazarda zabıta odası, bebek emzirme odası, bay bayan tuvaletler, bay bayan mescid, abdest alma yerleri, çay ocağı ve depo gibi çok sayıda alan bulunuyor.

YOĞUN KATILIM

Açılışa İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın yanı sıra Ak Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, ilçe yöneticileri, Ak Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Taştekin Yazıcı, İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, Kocaeli Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Yasin Özkul, Türkiye Muhtarlar Derneği Başkanı Vedat Yoldaş, çevre mahalle muhtarları, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, İzmit Belediye Meclis Üyelerinden Ersin Apaslan, İbrahim Elgin, Mehmet Çetin, STK temsilcileri, gazi vatandaşlar, pazar esnafı ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKANA TEŞEKKÜR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, “Bu mutlu güne katıldığını için hepinize teşekkür ederim. Bu projeyi gerçekleştiren değerli balanım Nevzat Doğana şahsım Alikahya halkı adına teşekkür ediyorum. Kocaeli ve İzmit’te kapalı pazarlara önem veren bir başkan olarak Nevzat Doğan’ın yanınayız. Kapalı pazarımız tüm halkımıza ‘

‘PAZAR VAZGEÇEMEDİĞİMİZ KÜLTÜR’

Ardından söz alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Mutuyum. Alikahyamıza2 dönemdir çok güzel hizmetler yaptık. Bundan önce de çok güzel işler yapıldı. Okullarımıza daha güzel olsun diye uğraştık. Yavrularımızın parkları daha güzel olsun diye yeni parklar yaptık. Camilerimize, Kuran kurslarımıza destek verdik. Tabi ki pazarımızı da unutmadık. Pazar bizim kültürümüz. Pazar sadece alışveriş yapılan bir yer değil. Komşuların birbirini görüp sohbet ettiği kültürel bir alan” diyerek pazarın önemine vurgu yaptı.

‘ALİKAHYA’YI GERİ BIRAKMADIK’

Sözlerini sürdüren Başkan Doğan, “Alikahya’nın doğru düzgün bir pazar alanı yoktu. Bizler Alikahyamızı diğer bölgelerden hiç geri bırakmadık. Daha önce Alikahya pazarında doğru düzgün bir tuvalet yoktu, vatandaşımız tenteyi direği taşımaktan bıkmıştı. Alikahya’yı diğer bölgelerden geri bırakmadık. Pazarın da en güzelini yaptık. Yaptığımız tüm kapalı pazarların hepsi birbirinden güzel oldu. Tamamen belediye imkanlarıyla pazar alanı yapan nadir belediyelerdeniz” ifadelerini kullandı.

‘YENİDOĞAN VE SERDAR’A DA YAPILACAK’

Kente yapılacak yen kapalı pazarlarla ilgili de bilgi veren Doğan, “Açıkta sadece 2 pazarımız kaldı. Yenidoğan ve Serdar mahallelerinde yer olmadığı için yapamamıştık. Yer bulamıyorduk. Yenidoğan ve Serdar mahallelerine buradan müjde vereyim. Kamulaştırmaya başlıyoruz, kamulaştırdıktan sonra böyle güzel bir pazar alanı yapacağız” dedi. Bu kadar dikkatli olmasan bu kadar kapalı pazarı nasıl yapacağız. Az para değil. En güzel şekilde yaptık bu pazarları” dedi. Yerli malı kullanımına dikkat çeken Doğan, “Aldığımız, kullandığımız araçlar zaten alınmış Ama yeni bir şey alırken yerli malı alacağız. Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı” dedi.

‘PAZAR, GELİŞMİŞLİĞİN GÖSTERGESİDİR’

Açılışta son olarak Ak Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu konuştu. Katırcıoğlu, “Ankara’dan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan kucak dolusu selam getirdim. Kendisi ‘Halkımın yanına gidin, ellerini sıkın, gözlerinin içine bakın. Bizlere 24 Haziran’da verdikleri destek için teşekkür edin’ dedi. Bizler, Cumhurbaşkanımızın yedi düvelle olan mücadelesini kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bu yapılar çok daha iyi bir şehirde yaşamak içindir” ifadelerine yer verdi.

‘HERŞEYE RAĞMEN 5.2 BÜYÜDÜK’

Milletvekili Katırcıoğlu, “Avrupa’da, gelişmiş ülkelerde pazar yerleri çok daha modern yerlerde kurulmuş, rahatça alışverişin yapılabileceği alanlar oluşturulmuş. Pazar yerleri gelişmişliğin önemli alanlarından birisidir” dedi. Ekonomik sıkıntıların geçici olduğuna da değinen Katırcıoğlu, “Her şeye ekonomik darbelere rağmen, ekonomimiz yüzde 5.2 büyüdü. Ne yaparlarsa yapsınlar Türk milletinin ilerleyişini, yükselişini durduramaz. Bir olursak, beraber olursak, birlikte hedefe yürürsek kimse bizi yenemez kimse hizmetlerin önüne set vuramaz” şeklinde konuştu.


HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

11. kapalı pazar Alikahya’da açıldı
11. kapalı pazar Alikahya’da açıldı
11. kapalı pazar Alikahya’da açıldı

AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu.

11. kapalı pazar Alikahya’da açıldı

Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim.

11. kapalı pazar Alikahya’da açıldı

Açılışa İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Ak Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Taştekin Yazıcı, İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, Kocaeli Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Yasin Özkul, Türkiye Muhtarlar Derneği Başkanı Vedat Yoldaş, çevre mahalle muhtarları, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, İzmit Belediye Meclis Üyelerinden Ersin Apaslan, İbrahim Elgin, Mehmet Çetin, STK temsilcileri, gazi vatandaşlar, pazar esnafı ve vatandaşlar katıldı.

11. kapalı pazar Alikahya’da açıldı

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Ak Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ile tezgaha geçip sebze meyve sattı.

11. kapalı pazar Alikahya’da açıldı
11. kapalı pazar Alikahya’da açıldı
11. kapalı pazar Alikahya’da açıldı

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑