Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

‘2023’e kadar ana muhalefete talibiz’

Gazetemizi ziyaret eden Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, “2023’e kadar Türkiye’nin ana muhalefetine, 2023’ten sonra ise cumhurbaşkanlığına talibiz” dedi

2 Mart 2019 Saat: 16:13
‘2023’e kadar ana muhalefete talibiz’
‘2023’e kadar ana muhalefete talibiz’

Merve YUSUF - Ziyarette Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal’a, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Sincer, İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ziya Topal, İzmit Belediye Başkan Adayı Hülya Yıldırım ve partililer de eşlik etti. Aksakal ve beraberindeki partilileri Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin, Yazı İşleri Müdürü Özkan Yılmaz ve Köşe Yazarı Nurettin Kolaylı karşıladı.

ESNAFTAN PARFÜM HEDİYESİ

Aksakal gazetemiz ziyareti öncesi İnönü Caddesi’nde esnaflarla da sohbet etti. Esnaflardan Kenan Yıldırım, Genel Başkan Aksakal’a parfüm hediye ederek üzerine sıktı. Aksakal da esnaf Yıldırım’a nazik hediyesinden dolayı teşekkür etti. Burada bir süre esnaflarla sohbet eden Aksakal, vatandaşlardan görüş de aldı.

‘KAVGACI TİPLERİ ALMADIK’

Türkiye genelinde 433 yerde aday çıkardık. CHP’den bize il, ilçe ve belde dahil 22 tane aday geldi.CHP’de ikili bir anlayış var. Birileri CHP’ye gelirse etik ve onurlu bir iş, CHP’den giderse ahlaki olmayan bir iş… Partisinden kavga ederek ayrılmış tipleri almayacağıma dair bir kriter koydum. Derdi sadece siyaset yapmak olanlarla çalışmak isteriz. Diğer türlü gelenlerin tamamı partilerinden istifa ederek geldiler. Bizim için de geçerli kriter budur.

‘FİNANSAL OLARAK AK PARTİ DESTEKLESEYDİ…’

Biz gittiğimiz yerlerde benzin parasını bile kıt kanaat arkadaşlardan toplayarak gidiyoruz. En uygun kalınabilecek yerlerde kalıyoruz. Simit yiyoruz, balık sofralarında oturmuyoruz. Bizi finansal olarak AK Parti destekliyor olsaydı bu gezileri biraz daha yoğun bir şekilde helikopterle uçakla falan yapıyor olmam lazımdı. Bir otobüsümüz burada gezerken, diğerleri de İzmir’de, Trabzon’da, Adana’da olmalıydı. Ben buradan helikoptere binip doğru Adana’ya gitmeliydim.

‘EN İYİ MUHALEFETİ BİZ YAPIYORUZ’

İktidara karşı en ciddi ve içerikli eleştiriyi biz yapıyoruz. Muhalefet demek kavga etmek demek değil ki… Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyeceksin. İyi bir şey yaptıklarında da iyi olduğunu söylemek lazım.

‘TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE PARTİLİM VAR’

Siyasi partiler seçime katılma hakları varsa adaylarını ücret vermeden gösterebiliyor. Seçime girmek için illa çok paramız mı olması gerekiyor? Türkiye’nin her yerinde partilimiz var. CHP de tam tersi Türkiye’nin her yerinde aday çıkaramadı. Ben DSP’yim bildirgem bu, programım bu, adayım bu diyorum. Onlar diyemiyor.

‘BÜYÜKŞEHİR ADAYIMIZ ŞEHİRCİLİKTE İYİ’

Kocaeli adayımız gerek şehircilik de gerekse mesleğinde iyi bir aday… Gebze bölgesinden bizim partilimiz. İnşaat mühendisi aynı zamanda iktisatçı.

‘2023’E KADAR ANA MUHALEFETE TALİBİZ’

Toplumda genel seçim yapılıyor gibi bir hava var ama biz yerel seçime gidiyoruz. Bizim en önceliğimiz Türkiye’nin geleceğine katkı sunabilen etkili bir ana muhalefet olabilmek. 31 Mart’tan sonraki süreçte DSP bunu aldığı oy ve belediye sayısı ile sağlarsa inanıyorum ki parlamentodan da bizim partiye kayma olabilir. Parlamentodan da bu işlere hızlı bir şekilde ortaya koyabiliriz ve iktidarı deyim yerindeyse yola getirebiliriz. Ben diyorum ki 2023 seçimlerine kadar Türkiye’nin ana muhalefetine talibiz. 2023’ten sonra ise cumhurbaşkanlığına talibiz.

DEDEOĞLU, ‘3 YERDE ZORUNLU ADAY GÖSTERDİK'

Dedeoğlu, “Biz parti olarak bir karar aldık. Diğer partiler, kişiler ya da adayların adını anmayacağız. Biz bu seçimde kendi yolumuza bakacağız ve kendi siyasetimizi yapacağız. Kötü söz kendine aittir. Biz kötü düşünenlerden olmayacağız. Sadece 3 yerde zorunlu aday gösterdik. Onun dışındaki yerlerdeki adaylarımız gönüllü arkadaşlarımız.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘2023’e kadar ana muhalefete talibiz’

Ziyaret sonunda Aksakal ve beraberindekiler gazetemiz temsilcileri ile fotoğraf çektirdi.

‘2023’e kadar ana muhalefete talibiz’

Dr. Ferdi Kuaför Dükkanı’nın sahibi Ferdi Özdil, Aksakal’ın yaptığı muhalefetten dolayı takdir ettiğini söyledi.

‘2023’e kadar ana muhalefete talibiz’

Parfümeri dükkanı sahibi Kenan Yıldırım, Aksakal’a parfüm hediye etti.

‘2023’e kadar ana muhalefete talibiz’

Aksakal, esnafın fotoğraf isteklerini kırmadı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑