Gazeteci Tanyel Keser vefat etti
Erzurumlular pikniğe davet etti
Aygün, ‘En büyük gücümüz gençlerimiz’
Kayalıklardan denize atlayan genç boğularak can verdi

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

400 müdüre gelişim eğitimi

Okul yöneticilerinin becerilerini geliştirmek amacıyla bakanlıkça düzenlenen ve 400 idarecinin eğitimini kapsayan EYGEP’in ilk oturumu gerçekleştirildi

13 Şubat 2019 Saat: 10:51
400 müdüre gelişim eğitimi
400 müdüre gelişim eğitimi

Ayşe AYDIN - Kocaeli İl Mem & Öğretmen Akademisi Vakfı iş birliğinde ilimiz okul müdürlerine yönelik EYGEP programı, İzmit ilçedeki birinci grup okul müdürleri için başladı. Eğitiminin ilk oturumuna İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İmdat Akbaba da katıldı.

İLK OTURUM

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘2023 Eğitim Vizyonu’ kapsamında okul yöneticilerinin genel ve alana yönelik becerilerini iyileştirmek, mesleki gelişimlerini sürekli desteklemek amacıyla düzenlenen EYGEP (Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı)’in ilk ayağı başladı. İlk oturumda İzmit ilçede bulunan okul müdürlerine eğitim verildi. Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV)  işbirliği Eğitim Yöneticileri Gelişim Eğitimleri Antikkapı Restoran’da eğitim için hazır bulundu.

‘BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR’

400 okul müdürünün eğitim alması için planlanan organizasyonda konuşan İl Milli eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Müdürlerimize verimli bir eğitim diliyoruz. Bu eğitim programı idarecilerimiz için büyük önem taşıyor. İdarecilerimizin gelişimi ve eğitimi dolaylı olarak öğrencilerimizin de geleceğini etkiliyor. Bu anlamda eğitime katılan idarecilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Eğitimin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑