Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

‘5-6 puanın altında kalırsak başarısız sayarım’

Gazetemizi ziyarete gelen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül’ün seçimi büyük bir fark ile kazanacağını belirtti

17 Ocak 2019 Saat: 14:21
‘5-6 puanın altında kalırsak başarısız sayarım’
‘5-6 puanın altında kalırsak başarısız sayarım’

Merve YUSUF - Doğan, “Biz bu seçimde en az 5-6 puanın altında farkla kazanırsak, ben kendimi başarılı görmem” dedi
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, gazetemize ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Doğan’ı Çağdaş Medya Grubu İmtiyaz Sahibi Ali Sami Sağsöz, Yönetim Kurulu Üyeleri Dilek Sağsöz, Asya Sıla Sağsöz, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin, Yazı İşleri Müdürü Özkan Yılmaz, Köşe Yazarı Nurettin Kolaylı karşıladı.
‘ÖLÜM NASIL HAKSA…’
Başkan Doğan ziyaretinde İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül’ün seçimi büyük bir fark ile kazanacağını belirtti. Başkan Doğan, “Biz bu seçimde en az 5-6 puanın altında farkla kazanırsak, ben kendimi başarılı görmem. Bu emaneti AK Partili bir belediye başkanına teslim etmek benim son görevimdir” dedi. Başkan Doğan, “Ölüm nasıl haksa siyasette de bu reel gerçekliktir. Dolayısıyla bu realiteyi bileceksin. Baştan kabul edeceksin sonuçlarına da katlanacaksın” diye konuştu.
‘SİYASET MESLEK DEĞİL'
Doğan ziyaretinde şu ifadelere yer verdi: “Cumhurbaşkanımız efsane başkan olarak İstanbul’da 3 yıl 11 ay başkanlık yaptı. Bir yığın problemi çözdü. 10 yıl zaman dilimi az değil. Bu görevler böyle geleyim burada 15-20 yıl kalayım görevleri değil. Bu görevleri milletvekilliği gibi değerlendirmek lazım. Gelirsiniz kendi özelliklerinizle o makamda bulunursunuz. O makama katabileceklerinizi katarsınız, onun onurunu yaşarsınız ve ondan sonra da gidersiniz. Belediye başkanlığı bir meslek değildir. Siyaset de meslek değildir ama siyaset içinde kalabilirsiniz.”
‘SOLCULARDAN DAHA DEVRİMCİYİM’
“Ben hayatım boyunca 5 yıldan fazla aynı işi yapmadım. İlk defa 10 yıl yaptım. Yani bana 10 yıl çok fazla bile geliyor. Hatta 7 yıl olsa daha iyiydi. Başkanlar için görevi bırakmak kolay değil. Makamın cazibesi, oturtmuş olduğunuz sistem, çevrenizin etkisi, onurlu bir görev... Olduğunuz yerde itibar görüyorsunuz. Tabi ki karşı taraftan da tahrik ediyorlar. Çeşitli nedenler var ama bende bunların hiçbiri geçerli olmadı. Her yerde bir duruşum oldu. Ben şuna inandım ben bir misyon biçtim kendime bulunduğum her yerde. Benim adım “Nevzat”. Yeni zat, yeni kişi demek anlamı. Ben her bulunduğum görevde bir yenilik peşinde koştum. Onun için diyorum ki ben solculardan daha devrimciyim. Bu daha farklı ne olabilir, bunun daha iyisi ne olabilir diye sürekli sorgulayan bir yapım oldu. Dolayısıyla yetinmedim.”
‘BİSİKLET DEDİĞİMDE ALAY EDİLİYORDU’
“Bu ruhla her şeyde bir model olmaya çalıştım. Belediye yöneticiliğinde, kılık kıyafetimde, şehre bir vizyon katarak bazen bir şeyleri zorlamaya çalıştım. Şehrin bilmediği, tatmadığı, olmaz dediği ama olabilecek şeyleri yapmaya çalıştım. Bisiklet projesini ilk söylediğimde benimle alay ediliyordu. İzmit’in neresinde bisiklet kullanılacak, her yer tepe yol mu var? Diye. Tarih koridorunu da çok eleştirdiler. Hamdolsun bütün bunlarla ilgili gelişme ve farklılık oldu. Farklı bir belediye başkanı profili çizmeye çalıştım. Milletvekiliyken de farklı bir profil çizdim. Milletvekiliyken ilk defa aralıksız okulları ben gezdim. Belki de Türkiye’de ilk defa kendi şehrindeki cezaevlerini tek tek gezip onlarla ayaküstü de olsa onlarla görüştüm. Bu işten ayrılırken de ben rol model olmaya çalıştım. Bu makamlarda çıkmasını bildiğin gibi inmesini de bileceksin.”
‘10 YILIN YETECEĞİNİ DÜŞÜNEN BİRİYİM’
“Büyükşehir adaylığı son dönemde benim kafamda gündeme gelen bir konudur. Yerel yöneticilikte 10 yılın yeteceğini hep düşünen biriydim. Gördüm ki şartlar da İbrahim Bey (Karaosmanoğlu) yok. Bir başka alternatif olabilecek de çok fazla isim yok. İzmit’te zaten uzun zamandır olmayacağını düşünüyorum. Biz sadece buradayız dedik, başvurumuz falan da olmadı. Sayın cumhurbaşkanımızın önünde değerlendirmeye tabi tutulan üç kişiden biri olmak büyük bir onur.”
BÜYÜKAKIN’A ÖVGÜ
“Cumhurbaşkanımızın emirlerine kayıtsız şartsız uyan kişileriz dolayısıyla verilen karar en doğru karardır. Ben Tahir Büyükakın’ın çok uygun bir aday olduğunu ve başarılı olacağını düşünüyorum. Tahir Bey dürüst, çalışkan, becerikli, bu şehri bilen ve çok faydalı işler yapacağına inandığım bir isim. Allah yolunu açık etsin. Şehrimiz adına da inşallah güzel hizmetler yapacak. Siyasette yeni bir nefes olacağına inanıyorum.”
‘SİBEL HANIM DAVA ARKADAŞIM’
“Sibel Hanım benim siyasete girdiği ilk günden beri dava arkadaşım. Parti Ağustos 2001’de kuruldu. Eylülde biz partiye girdik. Nihat Bey beni ve Sibel Hanım’ı davet etti. Birlikte çalıştık. AK Parti’nin ilk seçiminde ben Halkla İlişkiler Başkanı, Sibel Hanım da Kadın Kolları Başkanı olarak görevdeydi. Ereğli’de ilk seçim çalışmasını yaptık. Sonra kadın kolları ile siyasi çalışmalarımızda en yakın çalıştığımız kişiydi. 3 Kasım 2002 seçimlerinde Nihat Bey, Sibel Hanım ve ben aday adayıydık ve biz üç kişi birlikte geziyorduk. O zamanlar da birbirimize destek veriyorduk.”
‘SİYASET NASİP İŞİ’
“Sibel Hanım siyasette iyi tanıdığım, siyasete birlikte başladığımız, tecrübesi olan ve hakikaten samimice siyaset yapan değerli bir arkadaşımız. Buradan şunu söyleyebilirim. Diğer aday arkadaşlarımızın her biri benim gerçekten değer verdiğim, birlikte çalıştığım kişiler. Kamuoyunda güzel bir etki bıraktıysak benim bunda ilçe başkanı arkadaşlarımın da emeği vardır. Siyaset nasip işi…”
‘BU ŞEHRİN AK PARTİ’YE İHTİYACI VAR’
“Sibel Hanım benim her şeyine güveneceğim biri. Bir mimar olarak şehre farklı bir gözle bakar. Allah’ın izniyle seçimleri de fark ile alacağız. Bu seçim diğer İzmit seçimlerinden daha kolay kazanacağımız bir seçim. Biz adayımıza güveniyoruz. AK Parti teşkilatları Türkiye’nin en güçlüsü. Biz bu seçimde en az 5-6 puanın altında farkla kazanırsak, ben kendimi başarılı görmem. Benim son görevimdir bu emaneti AK Partili bir belediye başkanına teslim etmek. Başlattığımız çalışmalar var. Bütün partilerin adayları değerlidir ama başlattığımız çalışmaların sürekliliği açısından Büyükşehir ve İzmit Belediyesi iç içe çalışan belediyelerdir. AK Parti’nin buradaki yönetimini sürdürmesi açısından ben tabi ki de tarafım. Çok rahat bir seçim olacak. Biz yerel yöneticilikte iyi olduğumuzu ispatladık. Bu şehire AK Parti belediyeciliğinin ihtiyacı var.”

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘5-6 puanın altında kalırsak başarısız sayarım’

Soldan sağa; Nurettin Kolaylı, Ali Sami Sağsöz, Dilek Sağsöz, Nevzat Doğan, Asya Sıla Sağsöz, Sadun Çetin ve Özkan Yılmaz…

‘5-6 puanın altında kalırsak başarısız sayarım’

Ali Sami Sağsöz, Nevzat Doğan’ı karşılarken…

‘5-6 puanın altında kalırsak başarısız sayarım’

Gazetemiz temsilcileri ve Başkan Doğan, çay ve simit eşliğinde sohbet etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑