Ford Otosan üretime ara veriyor
Meteoroloji'den Kocaeli için uyarı
Meryem'in tedavisi sürüyor
İzmit'e İYİ Partili başkan yardımcısı

Mobesko (Sağ blok)

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok
İmsakiye

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

60 taşınmaza kira ve satış ihalesi

İzmit Belediye Encümeninde görüşülen 18 gündem maddesi karara bağlandı. Belediyeye ait 21 adet yerin kiraya çıkarılacağı ve 39 adet taşınmazın da satılacağı kararı onaylandı

5 Aralık 2018 Saat: 16:06
60 taşınmaza kira ve satış ihalesi
60 taşınmaza kira ve satış ihalesi

Ayşe AYDIN - İzmit Belediye Encümenine Cemil Kanpara başkanlık yaparken encümende ilk görüşülen madde kira ve satış ihaleleri oldu. Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nce encümene sunulan belediye mülkiyetindeki 21 adet yerin 26 Aralık Çarşamba günü ihale yolu ile kiraya çıkarılması kararlaştırıldı. Mülkiyeti belediyeye ait 39 adet taşınmazın(arsa)2Ocak 2019 tarihinde ihale yolu ile satılmasına karar verildi.

2 METREKARELİK ALAN 6 MİRASÇIYA PAYLAŞTIRILDI

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün maddeleri arasında bulunan Mehmet Ali Paşa Mahallesi 3241 ada 2 nolu parseldeki belediyeye ait 2 metrekarelik yer, mirasçılar olan Melahat Gökdağ, Mustafa Çelenk, Elif Şenol, Elif Yıldızhan, Yasin Yıldızhan ve Yunus Emre Yıldızhan’a 0.13 metrekare paylaştırıldı. Metrekaresi Bin 500 TL’den hissedarlara satıldı.

TEVHİT VE İFRAZ KARARLARI

Gündoğdu Mahallesi 247 ada 4 nolu parseldeki belediyeye ait 26 metrekarelik belediye hissesinin tapu masraflarının 1996 yılında parsel sahibi Zülkarni Aslan tarafından ödendiği belgelendi. Bu parselin yenileme işlemi kararlaştırıldı. Kısalar Mahallesi’nde kadastro ve imar kontrolleri yapılan 846-857 nolu parsellerdeki yola geçit hakkı talebi ve Bağlıca Mahallesi 654-655 ve 2506 nolu parsellerdeki yola geçit hakkı talebi onaylandı.İmar ve şehircilik Müdürlüğü’nün dosyalarında bulunan Ambarcı Köyü kırsal alanda kalan alanın 1677 ve 2863 nolu parseldeki tevhid ve ifrazına ve Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde konut alanında kalan parselin 1768 ada 1 ve 18 nolu parsellerin tevhidine karar verildi.

2 BARA 12 BİN TL CEZA

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün yaptığı denetimlerde King Bar unvanlı işyerine yapılan denetimlerde kemal Paşa Mahallesi Yavuz Sokak’ta bulunan Taner Kıral’a ait iş yerinde 1 yaşından küçük çocukların da bara alındığı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı denetimlerde görülmüştür. Müdürlüğün belediyeye tutanakla beyanı sonucu bara Bin 475 TL ceza kesildi. Kemalpaşa Mahallesi Şehabettin Bilgisu Caddesi’nde bulunan Bülent Sadıkoğlu’na ait BS bar (Babel)’da canlı müzik ruhsatı olmadığı tespit edildi. Barda ayrıca Serhat Yırtıcı isimli şahsın denetimlerde kendini mesul müdür olarak beyan ettiği ancak mesul müdür olmadığı tespit edildiği için iş yerine 11 Bin 800 TL ceza yazıldı.

BİNALARIN AKIBETİ MAHKEME KARARINA KALDI

Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün yaptığı denetimlerdeŞirintepe Mahallesi Boncuk Sokak No 24-30-26-28 ve 31 adresinde ikamet eden vatandaşların(Celil Kara, Ali Bartan, Necati Maral ve Fazlı Sancaktutan) kendi mülkiyeti olmayan 2 Bin 700 metrekarelik arsaya bina yaptığı tespit edilince bina sahiplerinin yapı kontrol belgesi almasından sonra konu mahkemeye taşınacak. Binaların yıkılıp yıkılmayacağına mahkeme heyeti karar verecek. Bu alandaki 500 metrekarenin Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğu da belirtildi.

KAÇAK YAPILARA PARA CEZASI VE YIKIM

Karadenizliler Mahallesi Çarşıbaşı Caddesi’nde Tayyip Şahin tarafından yapılan kaçak inşaat mühürlendi. İnşaat, orman alanında kaldığı için ruhsata bağlanamıyor. Kaçak inşaatın encümende yıkımına karar verildi. Fatih Mahallesi Şahin Sokak No 40 adresindeKadir Bakır tarafından yapılan kaçak inşaata 6 Bin 60 TL’lik para cezası ve ruhsata bağlama kararı verildi. Yenimahalle Çimenli Sokak’ta Ali Demiray tarafından yapılan kaçak inşaata önce 5 Bin 670 TL para cezası ardından yıkım kararı verildi. Hacıhızır Mahallesi Adem Gül Sokak’ta 350 ada 13 nolu parseldeki ruhsatlı inşaata tesisat projelerinin yanlış olduğuve mutfak giderlerinin yerinde olmadığı için 3 Bin 757 TL para cezası kesildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑