Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

ADD, ‘15 yıldır olanları biliyoruz’

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl İzmit Belediyesi’nde yaşanan tartışmalar ile ilgili yaptığı açıklamada, “Atatürkçüler her şeyin farkında. 15 yıldır olanları biliyoruz” dedi

12 Haziran 2019 Saat: 15:29
ADD, ‘15 yıldır olanları biliyoruz’
ADD, ‘15 yıldır olanları biliyoruz’

ADD Kocaeli Şubesi geçtiğimiz gün İzmit Belediyesi’nde yaşanan Türkiye bayrağı ve Atatürk tartışmalarının ardından konuya ilişkin bir açıklama gerçekleştirdi. ADD Kocaeli Şube Binası’nda gerçekleştirilen açıklamada konuşan ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, “İzmit Belediye’sinin Salı günü gerçekleştirmiş olduğu meclis toplantısında İzmit’e yakışmayan üzücü olaylara hep birlikte şahit olduk. Ancak şahit olduğumuz daha da önemli bir konu var ki oda; AKP Meclis Üyeleri’nin Atatürk ve Bayrak takiyesi oldu. Öyle ki İzmit Belediyesi 15 yıldır AKP tarafından yönetilir iken; AKP’lilerin sessiz sedasız izledikleri, AKP İktidarı eliyle ülkemizde olduğu gibi kentimizde de yapılan uygulamaları kısaca hatırlatmak isteriz” sözlerini kullandı.
‘ANDIMIZI YASAKLADILAR’
Bingöl açıklamasının devamında, “19 Mayıs törenlerini yasakladılar, 10 Kasım törenlerine seyahatteyim bahanesiyle katılmadılar, Atatürk sevgisini kabahat ilan ettiler, Atatürk anıtına çiçek koyanlara kabahatler kanunundan para cezası kestiler, Valiliklerden, Ziraat Bankası'ndan TC'yi sildiler, 600 yıllık imparatorluğun reklam arası sona erdi dediler, Andımızı yasakladılar” şeklinde konuştu.
‘HAİNİ BÜYÜKŞEHİR AĞIRLADI’
“Türk bayrağı demeyelim, Türkiyeli bayrağı diyelim dediler” diyen Bingöl, “Türkçülük bölücülüktür dediler. Türk Kızılayı'nın Türk'ünü sildiler. Ulusçulukla hesaplaşma zamanı geldi dediler. Devlet televizyonu TRT'de Atatürk'e rüşvetçi dediler. Kasım'da saat 9'u 5 geçe kenefe gidin, Mustafa Kemal'in verdiği zararı Yunan yapmazdı, keşke Yunan galip gelseydi diyen, kafasında fesle dolaşan tımarhanelik vatan hainini, Cumhurbaşkanlığı sarayında tarih otoritesi, bilim adamı olarak ağırladılar. Yetmedi AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eliyle Kocaeli Kitap Fuarında ağırladılar” dedi.
‘YASADIŞI İLAN ETTİLER’
Bingöl sözlerinin devamında, “Bu kanın asaleti nereden geliyor? Ben asla sorulduğu zaman Türk'üm demem. Bu beni rahatsız eden bir şeydir. Neden Türkiyeli diyoruz. Bu da beni rahatsız ediyor. Egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milleti'nindir sözü de beni rahatsız ediyor cümlelerini kuran Esra Elönü’ye Kocaeli Kitap Fuarında gençleri zehirlesin diye program yaptılar. Açılım süreci adını verdikleri utanç sürecini ilan ettiler. Atatürk'ün kalpaklı fotoğrafını yasadışı ilan ettiler” diye konuştu.
‘BAŞKA BİR ÖZELLİĞİ YOK’
Bingöl sözlerini Geçmiş dönemde, halkın seçtiği meclis üyelerinin sesinin kısılmasını destekleyen İzmit Belediyesi’nin AKP’li meclis üyelerini ve bıyık şeklinden başka dikkatimizi çeken hiçbir özelliği olmayan İzmit Belediyesi AKP Grup Başkanı’nı bir dahaki toplantıya Atatürk Kalpağı ile mecliste görürsek hiç şaşırmayacağımızı da Kocaeli halkı ile paylaşmak isteriz.
‘KEFİL OLMAYI GÖREV BİLİYORUZ’
Bingöl sözlerinin sonunda şunları söyledi: “İzmit Halkı’nın seçtiği “Atatürk’ün Cumhuriyet Kadını” Fatma Kaplan Hürriyet’in de sorgulanacağı en son konunun Atatürk ve Türk Bayrağı olduğunu bir kez daha ifade etmekte fayda görüyor, Atatürkçülük konusunda kendisine kefil olmayı görev biliyoruz. Ülkenin ve kentimizin gerçek gündemi; ekonomik çöküntü, yolsuzluklar, hukuksuzluklar, gelir adaletsizliği ve terördür. Yapay gündemler oluşturmaya çalışarak ülkenin asıl gündemini unutturmaya çalışanlara karşı Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin Türkiye’nin savunma refleksi görevini aksatmayacağını bildirmekten gurur duyarız.” Kerim ÇELİK

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑