Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

'ADD’siz yolun sonu emperyal projelerdir'

ADD Şube Başkanı Taylan Bingöl, hain darbe girişiminin 3. yılında ülkemizdeki kadrolaşmanın hala sürdüğünü belirterek “Atatürkçü Düşünce rehberliğinde gidilmeyen yolun sonu emperyal oyunlara ve projelere yem olmaktır” dedi

15 Temmuz 2019 Saat: 16:52
ADD’siz yolun sonu emperyal projelerdir
'ADD’siz yolun sonu emperyal projelerdir'

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde açıklama yapan ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, “15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin 3. yıldönümünü idrak ediyoruz. Hemen ve gururla belirtmeliyiz ki darbelerin karşısında duran bir büyük demokratik kitle örgütüyüz. Çünkü biliyoruz ki darbelerin asıl hedefi Cumhuriyet Devrimi olmuştur. 12 Mart ve 12 Eylül söylediklerimize somut örnektir. 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin amacı da kesinlikle Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmaktı. Çok şey konuşuldu, yazıldı fakat üç yıl geçmesine rağmen pek çok soru nedense yanıtsız kaldı” dedi.
‘KADROLAŞMALAR SÜRÜYOR’
Sözlerini sürdüren Bingöl, “Bu sorulardan bazılarını yineliyoruz ve cevap bekliyoruz. Soruların cevabını bilmediğimizden ya da tahmin etmediğimizden değil, esasen 15 Temmuz’dan ders alınıp alınmadığını merak ettiğimiz için soruyoruz. Bir cemaat nasıl olur da, hem de ABD bağlantılı olduğu biline biline bu kadar güçlenmiştir? Cemaatin siyasi bağlantıları aradan geçen bu kadar zamana rağmen niçin ortaya çıkarılamamıştır? “Ne istediniz de vermedik?” diyenler, yaşananlardan sonra ve gelinen bu noktada; halâ başka cemaatlerin ve tarikatların devlet içinde kadrolaşmasına niçin onay vermektedir?” diye konuştu.
‘ADD’SİZ YOLUN SONU EMPERYAL PROJELERDİR’
Siyasileri ve özellikle de siyasi iktidarı uyaran Başkan Bingöl, “Yeni FETÖ’lerin oluşabileceği ihtimali görülmemekte midir? ‘Ümmetin parçalanmasından endişe duyanların devletin parçalanması ve milletimizin bölünmesi tehdidini de görmelerini, bu nedenle laik demokratik Cumhuriyet değerleriyle savaşmaktan vazgeçmelerini, aksi halde FETÖ benzeri yeni yapıların hızla türeyeceğini açıkça ilan ediyoruz. Diyoruz ki: Atatürkçü Düşünce rehberliğinde gidilmeyen yolun sonu karanlıktır. Atatürkçü Düşünce rehberliğinde gidilmeyen yolun sonu FETÖ’dür. Atatürkçü Düşünce rehberliğinde gidilmeyen yolun sonu PKK’dır. Atatürkçü Düşünce rehberliğinde gidilmeyen yolun sonu YPG’dir. Atatürkçü Düşünce rehberliğinde gidilmeyen yolun sonu emperyal oyunlara ve projelere yem olmaktır” dedi.
‘ŞEHİTLERİMİZE RAHMET GAZİLERİMİZE MİNNET’
15 Temmuz FETÖ hain askeri darbe girişiminin 3. yıldönümünde şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anan Başkan Bingöl, “Gazilerimize sağlık diliyoruz. Kurtarıcımız, kurucumuz, tek başkomutanımız, cumhuriyetimizin ve milletimizin tek önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bu vesileyle sarsılmaz inanç ve bağlılıkla bir kez daha saygıyla selamlıyoruz. Cumhuriyet Devrimi’nin aydınlığını ve kazanımlarını korumak için FETÖ dâhil bütün karanlık odaklarla mücadele eden ve canlarını veren devrim ve demokrasi şehitlerimizi, Kurucu Genel Başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy’un şahsında minnetle yâd ediyoruz. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑