Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

ADD, ‘Talan ifşa edildi’

ADD Kocaeli Şubesi, düzenlediği basın açıklaması ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e destek vererek “İzmit belediye başkanı maliyeti 7 milyonu bulan rant, talan ve hukuksuzluğu belgeler ile ifşa etmiştir” dedi

24 Haziran 2019 Saat: 14:55
ADD, ‘Talan ifşa edildi’
ADD, ‘Talan ifşa edildi’

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in geçtiğimiz günlerde yaptığı TÜGVA, ENSAR Vakfı ve belediyedeki torpillere ilişkin açıklamaya ADD Kocaeli Şubesi destek verdi. İzmit Belediyesi önünde yapılan açıklamaya ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, ADD eski şube başkanı Taylan Katak, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP eski il başkanı Cihat Altunyuva ve dernek üyeleri katıldı.
‘ATATÜRKÇÜLER SÖYLEMİŞTİ’
Basın açıklamasını okuyan ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, “Öncelikle hatırlatmak isteriz ki Türk halkı; 15 Temmuz dinci darbe girişimi sonrası, siyasal iktidar eli ile devlet kurumlarının beslediği ‘İslami faaliyet yapıyoruz’ palavrası atan terör örgütleri ile yüzleşeli tam dört yıl oldu. Devlete sızan dinci terör örgütleri tarafından kumpasa düşürülen Türkan Saylan’ın; dönemin hocaefendisi, bugünün teröristbaşı Fetullah Gülen cemaatinin devlet kurumlarında nasıl yapılandığını deşifre edeli tam yirmi yıl oldu. Dinci terör örgütleri tarafından katledilen Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi Uğur Mumcu’nun cemaatlere, tarikatlara giren çocuklar 30 sene sonra general olacaklar cumhuriyete karşı ayaklanacaklar. Sözlerini söyleteli tam yirmi altı yıl oldu” dedi.
‘TALAN VE RANT DÜZENİ SONA ERDİ’
Sözlerini sürdüren Bingöl, “Bugün geldiğimiz noktada 31 Mart seçimleri sonrası birçok belediyede olduğu gibi İzmit’te de israf, talan ve rant düzeni sona ermiştir. İzmit halkının seçtiği belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, belediyedeki 7 milyon liralık talanı belgeleri ile ortaya çıkararak İzmit halkına karşı ilk ve en önemli sorumluluğunu yerine getirmiştir. İzmit Belediyesi’ndeki talanı batıl protokoller ile süsleyenlerin minareye kılıfını uydurma belgeleri düzenleyenlerin Atatürkçü sivil toplum örgütleri üzerinden yaptıkları talanı örtbas etme oyunu halkımız için de yok hükmündedir” diye konuştu.
‘BELGELERLE İFŞA EDİLDİ’
“Atatürkçü Düşünce Dernekleri ‘kamu yararına çalışan dernek’ statüsündedir” diyen Bingöl sözlerini şöyle sürdürdü: “Kamuyu yararına çalıştıranlar bu unvanın anlamını kavramakta zorluk çekiyor olabilirler. İzmit Belediyesi’nin 31 Mart öncesi cemaatlerden beslenen militan kadroları, halkın paraları ile yürüttükleri din istismarı yapan kurumları savunmak adına, Atatürkçü Düşünce Dernekleri’ni ağızlarına alma hadsizliğini göstermişlerdir. İzmit belediyesi başkanı sorumluluğunu yerine getirmiştir. Maliyeti 7 milyonu bulan rant, talan ve hukuksuzluğu belgeler ile ifşa etmiştir.”
‘BİZE DE BAĞIŞ YAPMIŞLARDI’
Derneklerine yapılan bağışı da açıklayan Bingöl, “7 Milyonluk ‘Talan ve yetim hakkı yeme bütçesini’ planlayan AKP’li militan kadro, 2013 yılında Atatürkçü Düşünce Dernekleri’ne de ziyaretlerde bulunmuştur. Akıllarınca Atatürkçü vatanseverlerin çoğunlukta olduğu Yahyakaptan Mahallesi sakinlerinin gözüne girmek ve oy almak adına derneğimize klima ve bilgisayar bağışında bulunmuştur. Ancak bu bağışı 7 Milyon liralık rant ve talana eşdeğer tutarak kendilerini savunmaya kalkan belediyenin 31 Mart öncesi kul hakkı yemiş militan kadrosu, bir konuyu kaçırmıştır. Bağışta bulundukları klima ve bilgisayar derneğimizin demirbaş listesinde kayıtlı ve valiliğimize bağlı dernekler masası tarafından denetlenerek onaylanmış durumdadır” diyerek derneğin keyfi hiçbir talepte bulunmadığını belirtti.
‘ÇOCUKLARINIZI EMANET EDEBİLİRSİNİZ’
Taylan son olarak “Merak ettiğimiz bir konu var ki o da dinci eleman dezenformasyonu yapan bu kuruluşlara mensup kaç belediye müteahhidi vardır? İzmit Belediyesi’nin kaynakları; dinin arkasına sığınan talan ekibine hibe edilirken belediye rantı için de ayrıca bir formül düşünülmüş müdür? Tescilli Türk ve Atatürk düşmanlarını Kocaeli Kitap Fuarında ağırlamaktan utanmayan zihniyet, halkın parası ile besledikleri yandaş STK’ları öne çıkarma ve Atatürkçü STK’ları izole etme planına gelecek yıl da devam edecek midir? Her şeyden de önemlisi Atatürkçü kurumlara çocuklarınızı gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz. Çocuklarınıza cinsel istismarda bulunulmaz. Atatürkçü kurumlarda aklını kiraya vermeyen fikri hür vicdanı hür vatansever nesiller yetişir” diyerek Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin Kemalist duruştan asla ödün vermediğini ve kamu yararına çalıştığını ifade etti. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

ADD, ‘Talan ifşa edildi’

İzmit Belediyesi önünde yapılan açıklamaya ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, ADD eski şube başkanı Taylan Katak, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP eski il başkanı Cihat Altunyuva ve dernek üyeleri katıldı.

ADD, ‘Talan ifşa edildi’

Açıklamayı ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl okudu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑