Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Ağrılı aday çıkarana destek vereceğiz’

AK Parti Dilovası adayının Ağrılı olmamasını kabullenmeyen Ağrılılar, AK Parti’ye rest çekti. Hemşehrileri adına açıklama yapan Başkan Mirza Mehmet Taşdemir, “Dilovası’nda Ağrılı aday çıkaran partiye destek veririz” dedi

14 Ocak 2019 Saat: 14:45
‘Ağrılı aday çıkarana destek vereceğiz’
‘Ağrılı aday çıkarana destek vereceğiz’

Ayşe AYDIN - Ağrı nüfusunun en fazla olduğu Dilovası’nda Ardahanlı bir isin aday gösterilmesini içerleyen Marmara Bölgesi Ağrı Dernekler Federasyonu açıklama yaptı. Dilovası nüfusunun yüzde 40’ını oluşturan Ağrılılar, yerel seçimlerde Ağrılı aday çıkaran partiye destek vereceklerini açıkladı. Ağrı Konfederasyon Başkanı Mustafa Acar, Marmara Bölgesi Ağrı Dernekler Federasyon Başkanı Mirza Mehmet Taşdemir ve İstanbul Ağrılılar Dernek Başkanı Nihat Adan’ın katıldığı basın açıklamasında Ağrılı vatandaşlar da yer aldı.
‘DİLOVASI’NIN YÜZDE 40’I AĞRILI’
Açıklamada ilk konuşan isim Ağrı Konfederasyon Başkanı Mustafa Acar oldu. Acar, “Siyasetçiler yetiştirin ve sahip çıkın. Futbol seyircisi olmak değil, futbolcu olmak istiyoruz” dedi. Ardından söz alan Marmara Bölgesi Ağrı Dernekler Federasyon Başkanı Mirza Mehmet Taşdemir, “Birlik ve beraberliğimiz için her zaman her şartta bir olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Dilovası’ndaki seçmenin yaklaşık 12 Bin 500’ü Ağrılı. Yani kentin yüzde kırkı Ağrılı. Ama ne yazık ki birbirinden değerli Ağrılı aday adayları olmasına rağmen AKParti, tercihini Ağrılı adaylardan yana kullanmamıştır” dedi.
‘BİZİ GÖRMEZDEN GELMEYİN DEDİK’
Sözlerini sürdüren Başkan Taşdemir, “Bizler AKParti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, AK Parti Milletvekili Ağrılı Cemil Yaman ve bölgenin tüm milletvekillerine Ağrılılara hak ettiği değerin verilmesi ve Ağrılıların görmezden gelinmemesini gerektiği konusunda bilgilendirmede bulunmuştuk. Dilovası’nda bu konuda hassasiyetle üzerinde durduğumuzu bildirdik. Bunun karşılığı Kocaeli’nde bulunan 80 Bin Ağrılı seçmenin yansıması ile ödüllendirileceği konusunda bilgi verdik” dedi.
‘AĞRILI ADAY ÇIKARANA DESTEK VERECEĞİZ’
Taşdemir şöyle devam etti, “Ne yazık ki bugün Dilovası’nda 800 kişilik seçmene sahip Ardahanlı bir adayın çıkmasıyla temsilde adaletin olmadığını da gördük. Ağrılıları hiçe saydılar. Başta iktidar partisinin görmezden geldiğini görmüş olduk. Seçimde Ağrılı seçmenlerin kabulünü gören adaya tüm teşkilatlarımızla sokak sokak çalışarak desteğimizi vereceğiz. Çalmadık kapı, girmedik gönül, sıkmadık el bırakmayacağız. Kocaeli’nde bizleri yok sayanlar yansımalarıyla cevabını alacaktır. Yakın zamanda Dilovası Ağrılılar Dernek binasında tüm Kocaeli’nde bulunan Ağrılılar dernek başkanlarıyla açıklamada bulunacağız” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Konyalı 15.01.2019 12:27
Hangi ilde yaşıyorsun, ağrı lı aday istiyorsan ağrıda otur ne saçma insanlarsınız ırkçılık, milletçilik yapmayın beğenmeyen memleketine gitsin
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑