Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Ahşap Sempozyumu’nun finali cuma günü

26.Uluslararası Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu’na katılan heykeltıraşlar Çınarlık Meydanı’nda yaptığı ahşap heykelleri tamamladılar

31 Temmuz 2019 Saat: 17:05
Ahşap Sempozyumu’nun finali cuma günü
Ahşap Sempozyumu’nun finali cuma günü

Bu yıl sanatçılar tavşandan, boğaya, yelkenliden köpeğe ilgi çekecek heykeller yaparken, sempozyum 2 Ağustos’ta yapılacak tanıtım ve ödül töreniyle noktalanacak

Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda halk ile heykel sanatını buluşturan, Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi'nin birlikte yürüttüğü “Gölcük Vizyon 2023” projesi kapsamında hayat geçen 26.Uluslararası Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu cuma günü yapılacak tanıtım ve ödül töreniyle son buluyor.
HALKIN YOĞUN İLGİSİ VAR
Çınarlık Meydanı’nda açılış programıyla 17 Temmuz’da başlayan sempozyuma, Rusya’dan 1, İran’dan 1, İspanya’dan 1, Türkiye’den ise 3 heykeltıraş katıldı. Sanatçılar halkın yoğun ilgisiyle çalışmalarını tamamlarken, tavşandan, boğaya, yelkenliden köpeğe ilgi çekecek eseler yaptılar. Bu eserler geçmiş yıllarda olduğu gibi bundan sonra Değirmendere’nin belli noktalarında sergilenecek.
‘DEĞİRMENDERE’DE OLMAKTAN MUTLUYUZ’
Değirmendere’de olmaktan ve heykel sanatını halkla iç içe yapmaktan mutlu olduklarını dile getiren sanatçılar, hayatımız boyunca unutmayacağımız, her zaman güzel anılarla hatıralarımızda kalacak bir sempozyum süreci yaşadık. Bize bu imkanı veren Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer başta olmak üzere üniversitede ki değerli hocalarımıza, kent konseyi yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑