Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Seçim

AK Parti’de miting gibi başvuru

AK Parti il eski Başkanı Şemsettin Ceyhan bayram havasında başvurusunu yaptı. Gençlik kollarından mahalle başkanlarına kadar her kademeden partilinin katıldığı başvuru programında Ceyhan, Talus ve Kahraman başvurularını yaptı. İl

29 Nisan 2018 Saat: 17:14
AK Parti’de miting gibi başvuru
AK Parti’de miting gibi başvuru

AK Parti il eski Başkanı Şemsettin Ceyhan bayram havasında başvurusunu yaptı. Gençlik kollarından mahalle başkanlarına kadar her kademeden partilinin katıldığı başvuru programında Ceyhan, Talus ve Kahraman başvurularını yaptı. İl binasından yapılması planlanan başvurular, partililer salona sığmayınca dışarıya alındı

Dün sabah saatlerinde Ceyhan’ın başvurusuna destek için partiye gelmeye başlayan Ak Partililer, başvurunun açıklanacağı saat yaklaşınca salona sığmadı. Bunun üzerine yönetim kurulu toplantı salonunda planlanan başvuru açıklaması parti binası önüne taşındı. Bayram havasında başvuru yapan Şemsettin Ceyhan, Şahin Talus ve Emre Kahraman, partililerin sloganı ile kürsüye çıkarak konuştu.

‘HER GÖREVİ YERİNE GETİRDİ’

Ceyhan’ın başvuru açıklamasına Ak Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, ilçe teşkilat başkanları, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, il, ilçe kadın ve gençlik kolları ile partililer, STK ve dernek temsilcileri de katıldı. Başvurular öncesi Ak Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, “24 Haziran’da yapılacak seçim çok önemli. Şimdiye kadar yaptığımı seçimlerim kilit taşı mahiyetinde olduğu için yılmadan sabah akşam çalışacağız. Burada seçim akşamı mahşer kalabalığındaki seçim zaferini kutlamış olacağız. Kurucu gençlik kolları başkanlığında yetişti, ne görev verildiyse yaptı. Her mahallede ayak izi var. Sonuna kadar çalıştı şimdi her güzel şeyi hak ediyor” dedi.

SÜRECİ ANLATTI

Eryarsoy’un ardından konuşan Şemsettin Ceyhan, “16 yıl önce kurucu gençlik kolları başkanı olarak bu davaya hizmete başladı. 8 yıl bu partide il yöneticiliği ve il başkan yardımcılığı yaptım daha sonra il başkanlığı yaptım. Aldığımız görevleri ben sizin için şahidim sizler de inanıyorum ki benim için şahitsiniz. İkinci dönem il başkanlığını siz kıymetli teşkilat mensupları ile üstlendim. Yenilediğimiz Türkiye’nin en başarılı Kocaeli teşkilatları ile uzun bir yol almak istedim ama alınan erken seçim ile bir karar verdik. Genel merkez ile istişarelerde bulunduk. 15 kadar il başkanına müsaade edilmesi ile buruk bir sevinç ile istifamızı verdik ve resmi başvurumuzu yapıyoruz” dedi. Ceyhan’ın konuşması ara ara gençlerin sloganları ile kesildi.

‘SONUÇ NE OLURSA OLSUN’

Ceyhan, “Sonuç ne olursa olsun şahsım adına teşkilata emek veren arkadaşlarım ile listede olabilmek de var olamamak da var. 24 Haziran kürsülere çıkıp bu seçim çok öneli dediğimiz seçimlerin kilit taşı. 21 ‘ünde ortaya çıkan tablo ne olursa olsun 24 Haziran seçimleri için gece gündüz en ufak bir boşluk en ufak bir alınganlık ya da zaferin mağrurluğu gibi davranış sergilemeyeceğiz. Birçok kardeşimizin bende hakkı var süreçten kaynaklanan kırmış olduklarımız nezaket yapmış olduklarımız vardır belki. Tüm Ak Parti Kocaeli ailesine hakkım varsa helal olsun. Sizlerin de helal etmesini istiyorum. Desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Kocaeli halkına teşkilatın tüm mensuplarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘ÇOK ÇALIŞMAMIZ LAZIM’

Ceyhan’ın ardından konuşan Milletvekili aday adayı Şahin Talus, “Siyasette herkese ulaşabiliyor ve yardımcı olabiliyorsunuz. Bu düşünceyle siyasete girdim. İlçe başkanlığı onur verici bir görev. 40 aydır görevimizi yaptık. Siyasette kimseyi kırmadım, hep açık oldum, hedefiniz yoksa rotasız gemiye benzersiniz. Gençlerimiz gerçekten çok önemli kadınlarımız ve gençlerimiz olmazsa işimiz çok zor. Allah onlardan razı olsun. 24 Haziran’a kadar çok çalışmamız lazım. Büyüklerimiz kimi layık görürse listeye alacaktır. Hakkınızı helal etmenizi istiyorum” diyerek sözü diğer aday adayı Emre Kahraman’a verdi.

‘HERKESE NASİP OLMAZ’

Milletvekili aday adayı olan Emre Kahraman, “Kocaeli’de genç olup Ak Parti’de görev yapmak herkese nasip olmuyor. Allah üniversite teşkilat başkanlığı ile bu görevi bana nasip etti. En son il başkanlığı yaptım. Gerçekleştirilen istişareler sonucu vekil aday adayı olmaya kanaat getirdik. 24 Haziran’a kadar Kocaeli’nin tüm mahallelerini ilmek ilmek işleyeceğiz. Cum en güçlü genç desteği Kocaeli’den vereceğimize inanıyorum. Burada bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum, Allah sizden razı olsun” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından vekil aday adayları başvuru belgelerini İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy’a teslim etti. n Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑