Eğitimciler tartıştı
Hürriyet'ten Büyükakın'a ziyaret
Aydın,‘Birkaç güne belli olur’
Petrol-İş, ‘Asla geri adım atmayacağız’

Mobesko (Sağ blok)

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok
İmsakiye

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘AK Partililer ne oluyor MHP’ye diyecek’

MHP İzmit İlçe Teşkilatı ev sahipliğinde düzenlenen aday tanıtım toplantısında, İzmit Belediyesi Meclis üyeliği aday adayları tanıtıldı. Ünlü “Biz AK Parti’den daha çok çalışacağız. AK Partililer ne oluyor bu MHP’ye diyecek” dedi

18 Şubat 2019 Saat: 14:07
‘AK Partililer ne oluyor MHP’ye diyecek’
‘AK Partililer ne oluyor MHP’ye diyecek’

Kerim ÇELİKMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Teşkilatı, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Cumhur ittifakı kapsamın Büyükşehirde ve 12 İlçede belediye başkan adayı çıkarmayarak, AK Parti’nin belediye başkan adaylarını destekleme kararı almıştı. Karar doğrultusunda MHP İl Teşkilatı, belediye başkan adayı çıkarmazken, belediye meclis üyelikleri için AK Parti’nin meclis üyeliği listesiyle seçime girme kararı aldı. Kararın ardından başvuru yapan meclis üyeliği aday adayları her ilçede düzenlenen aday adayı tanıtım toplantısıyla tanıtıldı. Aday adayı tanıtım toplantıları kapsamında MHP İzmit İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğinde 38 İzmit Belediyesi Meclis üyeliği aday adayı için aday adayı tanıtım toplantısı düzenlendi.
YOĞUN KATILIM SAĞLANDI
Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen aday adayı tanıtım toplantısına MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Cumhur İttifakı İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Ülkü Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Gökhan Özkara, MHP MYK üyesi Hilal Elmas, TÜRKAV Başkanı Cemil Yılmaz, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, MHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Urgancı, AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, il yöneticileri, ilçe başkanları, ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeliği adayları, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katılım gösterdi.
GÜNEY, ‘MUTLAK GALİP CUMHUR İTTİFAKI OLACAK’
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye çıkan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Bir seçim dönemine giriyoruz. Bu seçim dönemi de bizler için son derece önemli. Türkiye dünyada her alanda sıkıştırılmaya çalışılıyor. Düşmanlarımızın çoğaldığı bir dönemde dostlarımızı arttırmak bizleri daha üst seviyeye taşır. Nice ortak değerlere sahip olduğumuz ülkücü kardeşlerimizle birlikte olmak oldukça önemlidir. MHP’li arkadaşlarımızla yürümeyi bize nasip eden Allah’a hamdolsun. Cumhur İttifakı, bu seçimin mutlak galibi olacaktır” şeklinde konuştu.
YALÇINÖZ, ‘2023’E TOPARLANARAK ERİŞECEĞİZ’
Güney’in ardından kürsüye çıkan MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, “Öyle bir tarihteyiz ki destan yazıyoruz. Milli çıkarlarımızı korumak için çıkarsız bir şekilde bir araya geliyoruz. 24 Haziran’da olduğu gibi 31 Mart’ta da biriz. Ülkemiz yeni bir döneme geçiyor. 1 Nisan sabahı için felaket senaryoları yazanların hevesleri kursaklarında kalacaktır. 2023’e derlenmiş, toparlanmış şekilde erişeceğiz. Bu seçim beka meselesidir” ifadelerini kullandı.
ÜNLÜ, ‘ÜLKÜCÜLER HİÇBİR YERDE KAYBETMEYECEK’
Yalçınöz’ün ardından kürsüye çıkan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Ahmet Yalçınöz, bin yıllık İzmitli bir ailenin çocuğu. Yalçınöz, İzmit’in çocuğu. Gördüğünüz gibi MHP güzel bir aile, samimi bir topluluk. Teşkilatçılık zor iştir. Tabana dokunmak, güzel bir günde insanları bir araya toplamak zordur. Bunu anca güzel bir teşkilat yapar. Ülkücü hareketin başını çektiği hiçbir organizasyon başarısızlıkla sonuçlanmamıştır. Ülkücü hareket doğru yoldadır. Ülkücü hareket hiçbir yerde kaybetmeyecek” sözlerini kullandı.
‘BİZ AK PARTİ’DEN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ’
Ünlü konuşmasının devamında, “İzmit’i çok iyi biliyor ve hodri meydan diyorum. 11 seçim yenildik. Partinin önündeki konvoyları izledik. Telefonları kapatıp uyuduk, bu seçimde yenildik diye. Liderimin 15 Temmuz itibariyle kurduğu Cumhur İttifakı’yla kazandık. Benim dava arkadaşlarım önceden belediyeye nadiren girerlerdi. Artık benim ülkücü arkadaşlarım belediyelerde de var olacak. Kartepe’nin kızı Sibel Hanım, ülkücülere değer verecek. Biz AK Parti’den daha çok çalışacağız. AK Partililer ne oluyor bu MHP’ye diyecek” dedi.
‘SİBEL HANIM BİZİ YOK SAYMAYACAK’
“Biz İzmit Belediyesi’nin koridorlarında gururla gezeceğiz” diyen Ünlü, “Eğer ki zillet ittifakı kazanırsa, biz 5 yıl daha kadrolaşamayız. Ülkücüm evleneceğim diyor, iş bulamıyor. Çocuklarımız kurumsallaşmak istiyor fakat hayal kuramıyor. Bu gençlerin önünü Ahmet Yalçınöz açacak. Sibel Hanım; eğer biz 15 Temmuz’u beraber başardıysak, Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemini bırakıp yeni bir sisteme geçtiysek bizi yok saymayacak. Tahir Büyükakın da bizi yok saymayacak. Belli bir yoldan geçip, yol arkadaşı olmuşuz artık. AK Partililerin ne hakkı varsa, ülkücülerin de aynı hakkı olacak” ifadelerini kullandı.
‘KADROLAŞARAK AYAKTA KALACAĞIZ’
“Bizim verdiğimiz oylarla seçilecek Sibel Hanım” diyen Ünlü, “Bizim yüzde 10’luk bir seçmenimiz var. Seçim kazandıracak bir siyasi partiyiz. Kocaeli’de Cumhur İttifakı her şeye rağmen kazanacak. Ben kurumsallaşmak istiyorum. Yarın buna belediye başkanım hayır demeyecek. Büyükakın ‘Ya devlet başa ya kuzgun leşe’ deyip bozkurt yaptı. Ülkücülük zor zanaattır. Küllerimizden var olacağız. 2023 ve 2071 vizyonuna giden bu yolda bizler, kadrolaşarak ayakta kalacağız. Kadrolaşmak için Cumhur İttifakı’nda var olmalıyız. Her şey yoruma kapalıdır. Cumhur İttifakı’nın adayları anamızın ak sütü gibi helaldir” şeklinde konuştu.
GÖNÜL, ‘EN UFAK BİR ŞÜPHEM YOK’
Son olarak kürsüye çıkan Cumhur İttifakı İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, “Biz her zaman milletimizin terazisine inandık ve güvendik. Demokrasiye inanıyoruz. Değerli ülkücü arkadaşlarım; biliyoruz ve inanıyoruz ki yüreğinde millet sevdası olanın markası Cumhur İttifakıdır. AK Parti ve MHP’nin kurmuş olduğu Cumhur İttifakı halkın nezdinde teveccühle karşılanmıştır. Dolayısıyla önümüzdeki yerel seçimlerde de halkımızın tekrar teveccühüyle bir başarıya imza atacağını bu salonun heyecanından hissediyorum. Bundan en ufak bir şüphem yok” şeklinde görüşlerini belirtti.
‘HER ZAMAN VATANDAŞA KULAK VERİR’
Konuşmasının devamında Gönül, “Biz İzmit’e inanıyoruz. İzmit bizim sevdamız. İzmit 102 mahallesiyle Kocaeli’nin kalbi. Bizim yolumuz milletin yolu. Dolayısıyla burada birlik var. Hep birlikte yönetim sergileyeceğiz. Şeffaf olacağız. Katılımcı yönetimi benimseyeceğiz. Projelerimizde ön şartımız milletin rızasını alacağız. Önce milletimizin gönlüne gireceğiz. Büyük hizmetler yapsak da gönülden gönle köprü kuramazsak yaptığımız hiç olur. Ben inanıyorum ki ülkücü kardeşlerim de her zaman vatandaşın dediğine kulak verir” şeklinde konuştu.
‘AK PARTİ VE MHP BİR EKİPTİR’
“Ülkücü gençlerin Asenaların, gönüllerine koydukları vakit başaramayacakları hiçbir şey yok” diyen Gönül, “Biz birbirimize güveniyoruz. Vakit birlik vaktidir. Önümüze çıkan her engeli yavaş yavaş aşacağız. Vatandaşa gerçekleri bir bir anlatacağız. Olduğumuz gibi göründüğümüzde hiçbir sorun yok. Ben ülkücü camiaya yürekten güveniyorum. Kocaeli’nin 2’nci kadın milletvekiliydim, Bahçeli’yle çalışma imkanı buldum. Ne kadar değerli bir devlet adamı olduğunu gördüm. Çok takdir ettiğim bir lider. Şimdi 2’nci kadın belediye başkanı seçilecek. 2’nci kadın belediye başkanı, Cumhur İttifakı’nın adayı Sibel Gönül olacak. AK Parti ve MHP bir ekiptir. Biz büyük bir aileyiz” ifadelerini kullandı.


MHP İZMİT BELEDİYESİ MECLİS ÜYELİĞİ ADAY ADAYLARI
Engin Duymaz, Mehmet İlker Kazan, Hakan Varol, Aydın Akgül, Recep Hekimci, Mennan Orhun Hekimci, Suat Yetik, Salih Köktürk, Öznur Alpak, Nurcan Demirci, Cansu Polat, Fadime Koç, Şadiye Kirişçioğlu, Huri Demir, Beyzanur Karadeniz, Ömer Kocatürk, Sedat Can, Remzi Sarman, Fatma Erhan, Eşref Ayhan Arpacı, Enes Duydu, Serhat Bayar, Murat Pir, Abdülsamet Debreli, Rahmi Yılmaz, Rana Korkut, Fatma Serap Aytaç, Salih Acun Kamil Bulut, Kerem Erman, Nezih Yılmaz, Mustafa İpekçioğlu, Cengiz Oruç, Berktuğ Tunalı, Kadir Kocatürk, Yılmaz Ataker, Murat Avcı, Enes Şahin

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘AK Partililer ne oluyor MHP’ye diyecek’

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney

‘AK Partililer ne oluyor MHP’ye diyecek’

Cumhur İttifakı İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, bozkurt işareti yaptı.

‘AK Partililer ne oluyor MHP’ye diyecek’

Programın sonunda protokol üyeleri ve meclis üyeliği aday adayları toplu fotoğraf çektirdi.

‘AK Partililer ne oluyor MHP’ye diyecek’

AK Parti İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül ve MHP İl Başkanı Aydın Ünlü bir arada görülüyor.

‘AK Partililer ne oluyor MHP’ye diyecek’

MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, konuşma yapmak üzere kürsüye çıkarken yanında ilçe yöneticileri de yer aldı.

‘AK Partililer ne oluyor MHP’ye diyecek’

MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑