Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Akmanşen, mevlid tartışmasına açıklık getirdi

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla okutulacak mevlide katılımın zorunlu tutulduğu iddiası sonrası İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, açıklama yaptı

8 Kasım 2019 Saat: 16:26
Akmanşen, mevlid tartışmasına açıklık getirdi
Akmanşen, mevlid tartışmasına açıklık getirdi

Önümüzdeki günlerde öğretmenler günü vesilesiyle okutulacak mevlid tartışma yarattı. Öğretmenlerin o sırada birinci ara tatilde olması sebebiyle mevlide çağrıldığı iddiasına İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen cevap verdi. Mevlide katılımın zorunlu olmadığını ifade eden Akmanşen, mevlid için 11 kişinin görevlendirildiğini ifade etti.
‘ÇALIŞMA PROGRAMI YAPILACAK’
6 -7 Kasım 2019 tarihli Ulusal ve yerel gazetelerde ‘Milli Eğitim öğretmenleri çağırdı: Mevlit var, camiye gel!’, ‘İzmit'teki öğretmenlere mevlit dayatması’, ‘Mevlit okuyun, lokma yiyin’, ‘Milli Eğitim öğretmenleri camiye çağırdı.’ vb. başlıklı haberlerde mevlit ve lokma dağıtma işlemlerinin öğretmenlere zorla dayatıldığı belirtilmektedir. İlk defa bu yıl uygulanacak Kasım 2019 ara tatili için Bakanlığımız tarafından Çerçeve Mesleki Çalışma Programı tarafımıza iletilmiştir. Bu çerçeve program doğrultusunda ‘Yerel ihtiyaçlara göre ortak program hazırlayarak mesleki çalışmalar yapabilirler’ hükmü doğrultusunda çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.
‘SADECE MEVLİT ETKİNLİĞİ YOK’
Etkinlikler kapsamında 19 Kasım 2019 Salı günü sanatsal etkinlikler kapsamında öğretmenlerden oluşan Türk Sanat Müziği Konseri, 20 Kasım Çarşamba Günü Sportif Etkinlikler kapsamında takımları öğretmenlerin oluşturacağı Dart Sportif Etkinliği, 21 Kasım 2019 Perşembe Günü Sosyal-Kültürel Etkinlikler kapsamında Yöresel Yemek Yapma Yarışması, 22 Kasım 2019 Cuma günü okul dışı etkinlikler. Ayrıca Fevziye Camii’nde şehit olan ve vefat eden öğretmenlerin anılması ve ailelerin ziyaret edilmesi şeklinde hazırlanmıştır. Aynı zamanda Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2019 Yılı Öğretmenler Günü Kutlama Komitesi tarafından 22 Kasım 2019 Cuma günü şehit öğretmenlerimiz için mevlit okutulması ve lokma dağıtılması kararlaştırılmıştır.
11 KİŞİ GÖREVLENDİRİLDİ
Mevlit okutulması görevi de Mesut Barış Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü’ne verilmiştir. Müdürlüğümüz tarafından tüm kurumlarımıza bildirilen yukarıdaki faaliyetlere katılmak zorunlu olmayıp isteğe bağlı tutulmuştur. Tüm öğretmenlerimizin zorunlu olarak katılmaları gereken ara tatil seminer programı okul müdürlükleri tarafından kendi okullarına özel hazırlanan seminer programıdır. İl Milli Eğitim Programı kapsamında Fevziye Camii’nde şehit öğretmen, vefat eden öğretmenlerin kabirleri başında anılması ve ailelerin ziyaret edilmesi kapsamında düzenlenecek mevlit programı ve lokma ikramı için Mesut Barış Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünün talebi ile görevlendirilecek idareci, öğretmen ve öğrenciler için (11 kişi) sayın kaymakamımızdan onay alınmıştır.
KATILIM ZORUNLU DEĞİL
Sayın kaymakamımızdan alınan onay öğretmenlerimizin katılmasını zorunlu kılacak bir onay kesinlikle değildir. Görevli olanların izni için alınan onay Mesut Barış Anadolu İmam Hatip Lisesi`ne gönderilecekken sehven tüm okul müdürlüklerine dağıtılmıştır. Gazete haberlerinde mesleki çalışmalarda yalnızca mevlit programı olduğu yönünde ifadeler bulunmaktadır. Yazımız içeriğinde de belirttiğimiz üzere 19-20-21-22 Kasım 2019 tarihlerinde her gün öğretmenlerimize yönelik farklı bir faaliyet bulunmakta olup öğretmenler günü kapsamında düzenlenen mevlit programına öğretmenlerimizin katılımları da zorunlu tutulmamaktadır. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑