Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Aksoy ve Çelik’ten öğrencilere mesaj

Vali Hüseyin Aksoy ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik 2018-2019 eğitim-öğretim yılsonu mesajları yayımladı. Aksoy ve Çelik; öğrencilere iyi tatiller diledi

13 Haziran 2019 Saat: 15:30
Aksoy ve Çelik’ten öğrencilere mesaj
Aksoy ve Çelik’ten öğrencilere mesaj

VALİ, ‘HUZURLU BİR TATİL DİLİYORUM’
Vali Hüseyin Aksoy yayımladığı mesajda, “17 Eylül Pazartesi günü 395 bin 435 öğrencimiz ve 25 bin 321 öğretmenimiz ile başlayan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı yarın (cuma) sona erecek ve sevgili öğrencilerimiz ile öğretmenlerimiz uzun bir tatil dönemine girecekler. Tüm öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, sağlık ve huzur içerisinde bir tatil süreci geçirmelerini diliyorum.
‘EN İYİSİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ’
İlimizde de eğitimin her kademesinde daha iyiye ulaşmayı hedefliyor, bu bilinçle çalışmalarımıza yön veriyoruz. Her bir öğrencimiz bizim için ayrı bir değerdir. Büyük bir özveriyle yetiştirilen öğrencilerimizi geleceğimizin teminatı olarak görüyor, yarınlarımızı emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz.
KIYMETLİ EĞİTİM YÖNETİCİLERİ VE ÖĞRETMENLER
Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum. Öğrencilerinizi evlatlarınızdan farklı görmediğinizi, tüm gücünüzle onların en iyi şekilde yetişmesi adına bu kutsal görevi severek ifa ettiğinizi biliyorum. Geleceğimizi inşa etme yolunda, eğitim adına yaktığınız meşaleyi sonsuza dek taşıyacağınıza inanıyorum. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.
SAYGIDEĞER VELİLER
Çocuklarınızın okul başarılarında en az öğretmenler kadar sizlerin de önemli bir görevi bulunmaktadır. Bugün öğrencilerimize verilen karneler aynı zamanda anne ve babaların da çocuklarıyla ne kadar ilgilendiklerinin göstergesidir.Çocuklarınızı sadece dönem sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Karne notları nedeniyle çocukların özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmanızı, çocuklar üzerinde yıkıcı etkiler oluşturacak tepkiler yerine yapıcı, onarıcı, destek ve teşvik edici bir yaklaşım benimsemenizi sonuç alıcı olması bakımından çok önemli görüyorum. Cesareti kırılmış, özgüveni zedelenmiş bir çocuğun hayatı boyunca hatırlayacağı olumsuz etkiler, telafisi her zaman mümkün olan karne notlarından daha önemlidir. Çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz güzel zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi, alaka ve sevginiz onların hayat karşısında duruşlarını belirleyerek, başarılarını artıracaktır.
SEVGİLİ ÖĞRENCİLER
Geleceğimizin umudu ve ülkemizin istikbali olan sizler, yoğun ve yorucu bir yılın ardından çalışmalarınızı tamamlayarak karnelerinizi aldınız, yaz tatiline girdiniz. İnanıyorum ki tatilinizi, bol bol kitap okuyarak, aileniz ve arkadaşlarınızla nitelikli vakit geçirerek, eksiklerinizi tamamlayarak, sosyal ve kültürel faaliyetlerle ile kendinizi geliştirerek ve başarılarınızı daha da artırmak için değerlendireceksiniz. Güçlü yarınlarımızın teminatı olan sizlerin, çağımızın tüm yeniliklerine hakim ve yarınlarımıza yön verecek bireyler olarak yetişmesi milletimiz için büyük önem taşımaktadır. Hepinizi azminiz, gayretleriniz ve başarılarınızdan dolayı kutluyor, iyi tatiller diliyorum.”
ÇELİK, ‘İYİ TATİLLER’
İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ise mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bir eğitim öğretim yılını daha başarı ve huzur içinde tamamlamış olmanın sevinci içindeyiz. Öğrencilerimizin yarınlara daha donanımlı hazırlanması için büyük gayret ve fedakârlık gösteren yöneticilerimiz ile öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.
SEVGİLİ ÖĞRENCİLER,
Bir yıl boyunca verdiğiniz emeğin karşılığı olan karnelerinizi almanın mutluluğu içinde olduğunuzu biliyor ve tatil heyecanınızı yürekten paylaşıyorum. Bu tatil hem arzu ettiği doğrultuda bir karneye sahip olanlar hem de bekledikleri gibi bir sonuçla karşılaşmayanlarınız için eğitim öğretim sürecinize bakış açınızı tahlil etmek, eksiklerinizi gidermek ve hedeflerinizi gözden geçirmek adına bir vesiledir. Belirlediğiniz hedeflerin ardından yürürken önce umutsuzluğun tüm kapılarını kapatmanız, sonra da istikrarlı bir şekilde ve doğru yöntemlerle çalışmanız gerekir. Bu uzun soluklu yolda zorluklarla karşılaşabilir, zaman zaman yorulduğunuzu hissedebilirsiniz fakat unutmayın ki “Ulu çamlar fırtınalı diyarlarda yetişir.”
DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,
İnsanın özündeki iyiliği ve yetenekleri ortaya çıkararak bir mücevher ustası gibi titizlikle çalışmak üzerine kurulu olan öğretmenlik mesleği, şüphesiz ki en kutsal mesleklerden biridir. Takdir edersiniz ki bir öğretmenin öğrencisi için yapabileceği en iyi şeylerden biri, kendi öyküsünü yazarken ona ilham olabilmektir. Öğrencilerimizi hayata hazırlamak için bir kefesine bilgiyi diğer kefesine ahlakı koyarak dengede tutmaya çalıştığınız terazi, ülkemizin yarınlarının hiza taşıdır. Sizlerin de aynı duygu ve düşünceleri paylaştığınıza inanıyor, yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı hepinize bir kez daha canı gönülden teşekkür ediyorum.
KIYMETLİ VELİLER,
Çocuğunuzun karnesinden yola çıkarak onun hangi alanlara daha yatkın olduğunu ve geliştirilecek yönlerini görebilirsiniz. Bu noktada en çok dikkat edilmesi gereken husus; tarafsız bir bakış açısına sahip olmak, yapıcı eleştirilerde bulunmak ve öz güveni, cesareti ya da olumlu benlik algısını zedeleyen tutumlardan kaçınmaktır. Bir diğer husus ise kıyaslama yapmaktan özellikle imtina etmek ve kendi beklentilerimizi çocuklarımız üzerinden karşılamaya çalışmaktan kaçınmaktır. Çünkü her çocuğun hakikati kendinde saklıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimiz ile öğretmenlerimize sağlıklı ve mutlu bir tatil diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑