Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Ali Korkmaz, KAİD’le buluştu

Ak Parti İzmit Belediye Başkan aday adayı Ali Korkmaz, Kocaeli Anadolu İlleri Dernekler Birliği (KAİD) ile buluştu

6 Aralık 2018 Saat: 15:48
Ali Korkmaz, KAİD’le buluştu
Ali Korkmaz, KAİD’le buluştu

Ayşe AYDIN - Kocaeli Anadolu İlleri Dernekler Birliği’ni  (KAİD) ziyaret eden Ak Parti İzmit Belediye Başkan aday adayı Ali Korkmaz, “İzmit’i bir bütün olarak düşünmeyenin bu güzel kentte belediye başkanı olması mümkün değildir. İnşallah aday gösterilip seçimi kazanırsak her kesimle olduğu gibi hemşehri derneklerimizle de iç içe olmayı sürdüreceğiz” dedi.

GENİŞ KATILIM

Geçtiğimiz hafta yerel kültür dernekleriyle bir araya gelen Ak Parti İzmit Belediye Başkan aday adayı Ali Korkmaz, önceki gün KAİD’e konuk oldu. İzmit Bağçeşme’de bulunan KAİD Merkezi’nde gerçekleşen ve KAİD Başkanı Necmettin Kaya öncülüğünde gerçekleşen buluşmaya Kocaeli Ağrılar Derneği Başkanı Şefik Alpaslan, Kocaeli Çukurovalılar Derneği Başkanı Erdoğan Davut, Kocaeli Malatyalılar Derneği Başkanı Mehmet Haskul, Kocaeli Kırşehirliler Derneği Başkanı Ali Kayhan, Kocaeli Vanlılar Derneği Başkanı Ahmet Turak, Kocaeli Karslılar Derneği Başkanı Alican Kazgan, Körfez Azerbaycan Derneği Başkanı Turgut Caferoğlu, Kocaeli Nevşehirliler Derneği Başkanı Nuretti̇nToprakçıel, Kocaeli Tokatlılar Derneği Başkanı Turan Şahin ve Kocaeli Mardinliler Derneği adına Yusuf Akdoğan katıldı.

BAŞARILAR DİLEDİ

Ziyarette ilk söz alan KAİD Başkanı Necmettin Kaya, “Ali Korkmaz, ilçe başkanlığı döneminde de hemşehri derneklerine çok yakındı. Yakından tanıdığımız, samimiyetine güvendiğimiz, doğruluğuna inandığımız Ali Korkmaz’ın İzmit Belediye Başkan aday adayı olmasına çok sevindik. Çıktığı yolda başarılar diliyoruz, yanındayız” dedi. Ardından konuşan İzmit Belediye Başkan aday adayı Ali Korkmaz, “İzmit’in işçi kentidir. Güzel ilçemiz sanayi kuruluşlarının artması nedeniyle geçmişten bu yana en çok göç alan şehirlerden biri olmuştur. Türkiye’nin küçük bir kopyası haline gelmiştir. Türkiye mozağini İzmit’te görmeniz mümkündür. Tabi bu durumun güzel yönleri var” dedi.

‘İÇ İÇE OLACAĞIZ’

Sözlerini sürdüren Korkmaz, “Öncelikle Anadolu’dan göçüp gelen ve artık bu şehirde yaşayan hemşehrilerimiz sayesinde ilçemiz kültürel zenginliği artmıştır. Hemşehri derneklerimiz sayesinde bu kentin daha da güzelleşmesine katkı sağlamışlardır. İzmit’i bir bütün olarak ele alıyoruz. Hiçbir hemşehrimizi ne kökeni ne de siyasi görüşüne bakarak ayırmıyoruz. Bu şekilde hareket etmeyenin, İzmit’i bir bütün olarak düşünmeyenin bu güzel kentte belediye başkanı olması mümkün değildir. İnşallah aday gösterilip seçimi kazanırsak bizim anlayışımız bu olacaktır. İzmit’i yönetirken her kesimle olduğu gibi hemşehri derneklerimizle de iç içe olmayı sürdüreceğiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑