Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

SOSYAL PLATFORM

Ali Ufuk Yaşar’dan kongre sonrası sert sözler

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Petrol-İş Sendikası’nın genel kurultayında başkanlığı kaybeden Ali Ufuk Yaşar, kongre sonrası ilk açıklamasını sosyal medyadan yaptı

4 Eylül 2019 Saat: 15:18
Ali Ufuk Yaşar’dan kongre sonrası sert sözler
Ali Ufuk Yaşar’dan kongre sonrası sert sözler

Yaşar, “Değerli arkadaşlarım; Bildiğiniz gibi Petrol-İş sendikamızın 28. Olağan Genel Kurulu sonuçlandı. Öncelikle tüm camiamıza hayırlı olsun. Hizmet için yola çıkmış bir arkadaşınız olarak sendika yöneticiliğimde 25 seneyi doldurdum. Çeyrek asır... Dile kolay...
Genç yaşta Tüpraş işyeri temsilciliği ile başlayan bu süreçte neredeyse tüm kademelerinde görev aldım.20 yılı doldurduğum profesyonel yöneticiliğimde sırasıyla şube başkanı, genel sekreterlik ve genel başkanlık görevlerine beni layık gördünüz. Bende size layık olmaya çalıştım.
Ancak bazı kesimler özellikle sosyal medya üzerinden veya kendi platformlarından kendi dünya görüşüne ait gazetelerinden ve köşe yazarlarıyla acımasızca hak etmediğim itham ve hakaretlerle saldırdılar. Ötekileştirmelere, menfi algı oluşturmalara maruz kaldım. Yılmadım... Yıkılmadım... Fazla da takılmadım.
Bu dönemde her zaman olduğu gibi ‘ekibim’ dedim... Ben adayım demedim. Ekibim beni aday gösterdi, kabul ettim.
Sonuçta, ekipten 2 arkadaşımız merkez yönetimine, 1 arkadaş merkez denetimine, 1 arkadaş merkez disiplin kuruluna seçildiler. Ayrıca benim de içerisinde olduğum bazı arkadaşlarımız Türk-İş üst kurul delegeliğine seçildi. Bir kez daha tebrik ediyor emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Değerli dostlarım;Hülasa seçim kaybetmemi hayretle karşılayanlara söyleyebileceğim; Mevlana hazretlerinin şu dizeleri her şeyi çok güzel özetliyor...
Ey gönül;Bir sürü dostlarının yanında,elbet düşmanların da olacak.
Ama imtihan bu ya;Onca düşman varken, seni dostların vuracak...
57 yaşında öğrendiğim; profesyonel olamadığım. Amatör ruhu ve duygusallığım, dost canlısı olmak bana kaybettirdi. Olsun ben çok iyiyim. Dost gibi görünenler, sahtekarlar, hainler biliyorum ki kaybeder.
Bana oy veren, vermese de dürüst davranan herkese, tüm Petrol-İş çalışanlarına hakkımı helal ediyorum, onlardan da helallik istiyorum. Gerisini Allah'a havale ediyorum.
Dürüst, arkadaşını satmayan... Dostlarım, arkadaşlarım; hepinize selam olsun.
Allah'a emanet olun. Sevgi ve selamlarımla...” ifadelerini kullandı. Uğur ULUSOY


YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑