PTT Çalışanları Dayanışma Derneği ve Okuma Sanatı Kulübü işbirliği ile Kitap ve Kartpostal Projesini  tanıtmak üzere üyeler Diva Garden Restaurant’ta bir araya geldi. Programa PTT Çalışanları Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Bayraktar, Okuma Sanatı Kulübü Başkanı Tülay Yanıkoğlu, PTT Çalışanları Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Murat Gülen ve dernek ile kulüp üyeleri katıldı. Programda slayt gösterileri yapılarak projeler tanıtıldı.

“İFTAR SOFRALARINDAN HABER GETİRDİK”

Kitap ve Kartpostal Projesi Tanıtımı’nda söz alan PTT Çalışanları Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Bayraktar; “Size, kurduğumuz şehir kütüphanelerinden haber getirdik; Eren Bülbül, Ferhat Gedik, Muhammed Fatih Safitürk, Süleyman Budak, Esat Ertaş, Özgür Mutlu, Halil Hamuryen ve daha nice şehitlerimiz adına… Size, Afrika’da yaptırdığımız su kuyusundan, kurduğumuz iftar sofralarından haber getirdik. Size, bugün burada kardeşlik köprüsünden haber getirdik; 27 ilden 3 bin öğrencinin kartpostal ve kitap kardeşliği yaptığı… Yazmakla bitirilemeyecek daha nice haberlere ayna tutuyoruz. Yazmakla bitirilemeyecek daha nice haberlere ayna tutuyoruz. 

“NİCE HABERLERE AYNA TUTUYORUZ”

Maziden öz suyu içip istikbaldeki nice güzel haberleri muştuluyoruz. Hem dünyada hem de gönlümüzde silinmeyecek izler bırakmak için çabalıyoruz. PTT Çalışanları Dayanışma Derneği, manevi bir şirkettir. Bu manevi şirketin elde ettiği tüm kazançlar hep bir hissedarın hanesine düşeceği pay nispetinde yazılacaktır. Biz hayata ne katabiliriz bunu peşindeyiz. Burada olmaktan dolayı çok memnunum. Pandemi dönemi bizim adımıza boş geçti. Şimdi o açığı kapatmak istiyoruz. Biz çocuklara kitap kazıyoruz. Çocuklara hazine kazandırıyoruz. Sadece maddi olarak değil, manevi olarak yoksul kesimlere de dokunmaya çalışıyoruz. Biz 8.30-17.30 saatleri dışındaki hayatta daha farklı neler yapabiliriz, onun peşindeyiz” dedi.

“68 OKULDA KÜTÜPHANE KURDUK”

Bayraktar’ın ardından konuşan Okuma Sanatı Kulübü Başkanı Tülay Yanıkoğlu, kulübün kurulması süreci hakkında bilgi verdi. Yanıkoğlu, “Hedefimiz; ‘Kütüphanesiz okul kalmasın’. Şu ana kadar 68 okulda kütüphane kurduk. İlk kütüphaneyi mezun olduğum ilkokula yaptık. Bundan dolayı çok gururlu ve sevinçliyim. Biz bir dernek değiliz. İleride belki dernek olabiliriz. Kulüp olmanın dezavantajını hiç yaşamadık. Türkiye’nin ilk anne kütüphesini Dilovası’nda hayata geçirdik. Kadınları sosyal hayatta daha fazla yer almasını amaçladık. Öte yandan Afrika’da da su kuyuları açtık. Tema aracılığıyla da kendi ormanımızı kuruyoruz” dedi.