Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Ramazan

Anadolulular ve Geredelilerden ortak iftar

Kartepe Anadolulular Derneği ile Kartepe Geredeliler Derneği bu yıl ilk kez düzenlediği ortak iftara yaklaşık bin kişi katıldı

11 Haziran 2018 Saat: 15:31
Anadolulular ve Geredelilerden ortak iftar
Anadolulular ve Geredelilerden ortak iftar

Ayşe AYDIN - Köseköy Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’ndeki Başçavuş’un çay bahçesinde gerçekleştirilen ve bölgedeki yoksul, düşkün, kimsesiz ve mevsimlik işçilerin katıldığı iftar Kartepe Anadolulular Derneği Başkanı Ahmet Şentürk, yönetim kurulu üyelerinden Zeki Öz, Salih Çiftçi, Mahmut Taşçı, Necati Günay, Rahmi Erdoğan, Kamil Gözükara, Necati Orak, Zakir Akyol ile KartepeGeredeliler Dernek Başkanı Mustafa Ceylan, yönetim kurulu üyelerinden Hasan Özer, Hasan Bayraktar, Erdal Kanbur, Emin Erdoğan, Veli Toz, Dursun Değirmenci ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

AK PARTİ, CHP VE SAADET AYNI SOFRADA

İftara Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Oğuzhan Keleş, Kartepe İlçe Başkanı Mustafa Kocaman, İlçe Başkan Yardımcısı Muhammet Duman, ilçe yöneticisi Abidin Akyol, CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, CHP Kartepe İlçe Teşkilatından eval Akyüz, Ayla Demir, Kadir Oruç, Şeref Kırmızı, Tuncay Karaca, Namık Alkan, Çiğdem Alkan, Meltem Oruç, Ayla Yaka, Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Mehmet Batmanlar, ilçe yöneticileri Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, Pey Tur Şirketinin sahibi ve eski kooperatif Başkanı Musa Karabalık, Kocaeli Diyarbakırlılar Dernek Başkanı Mehmet Eryılmaz katıldı.

‘150 ERZAK DAĞITTIK’

İftar sonrası söz alan Kartepe Anadolulular Derneği Başkanı Ahmet Şentürk, “Bu yıl Kartepe Anadolulular Derneği olarak üçüncü Geredeliler Derneği ile ortaklaşa birincisini düzenlediğimiz iftar yemeğine katılan herkese teşekkür ediyoruz. Bu mübarek ay birlik beraberlik ve paylaşım ayıdır. Sizlerle böyle büyük bir sofra etrafından toplanmak bize mutluluk ve gurur veriyor. Anadolulular ve Geredeliler Derneği olarak amacımız ilçemizdeki her gönüle dokunmak, ihtiyaç sahiplerinin elinden tutmak, yaralarına merhem olmak. Bu yıl yaklaşık 150 aileye Ramazan ayından erzak yardımı yaptık. Bize ulaşan herkese yardım elini uzatmaya hazırız” dedi.

‘DERNEK LOKALİ YAPACAĞIZ’

Sözlerini sürdüren Şentürk, “Kartepe Belediye başkanımız ile konuştuk. Kendisinden ilçede bize bir yer tahsis etmesini istedik. Bize gösterecekleri yerde de ilçede büyük bir lokal, misafirhane, düğün salonu yapmayı planlıyoruz ve bunu tamamen dernek olarak kendi öz kaynaklarımızla yapacağız. Bu bölgenin de böyle bir hizmete ihtiyacı var. Biz de kendi olanaklarımız çerçevesinde ülkemizin gelişimine elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışacağız. Kartepe Anadolulular Derneği’ne 3 Bin üyemiz Geredeliler Derneği’ne ise bin 200 üye bulunmaktadır. Üyelerimiz derneğimize sahip çıkıyor onların desteğiyle çok daha iyi yerlerde olacağımıza inanıyorum” diye konuştu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑