Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Sağlık

Aracı ailesinden, Onkoloji Hastanesi

Aracı ailesi tarafından Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsüne yaptırılan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi gerçekleştirilin resmi açılış töreniyle hizmete açıldı

19 Mart 2019 Saat: 14:53
Aracı ailesinden, Onkoloji Hastanesi
Aracı ailesinden, Onkoloji Hastanesi

Mehmet Emin UYAR - Koruma Şirketler Grubunun sahibi Aracı ailesi tarafından anneleri Semahat Aracı’nın adını yaşatmak adına Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe Kampüsünün Batı Yerleşkesine yaptırılan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi, düzenlenen törenle açılarak vatandaşlara kapılarını açtı. Onkoloji hastanesinde, kanser hastalarının yanı sıra Alzheimer, Demans (Bunama), Parkinson ve hareket bozukluğu olan fakat fiziki sorunu bulunmayan hastalara hizmet verilecek. Temeli 20 Mayıs 2015’te atılan ve 4 Mart  tarihinde hizmete giren hastanede 84 oda 110 yatak kapasitesi bulunuyor. Yaklaşık 25 Milyon TL’ye mal olan hastanede günde 110 hastaya kemoterapi uygulanıyor. Merkezin fizik ünitesinde yatan hastalar tedavilerinin yanı sıra zemin kattaki havuzdan da tedavi amaçlı yararlanabiliyor.

ERDOĞAN KATILMADI

Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’nin açılış törenine Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KOÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, KOÜ eski Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, yönetim kurulu üyeleri, il müdürleri ve hastane personeli, doktor ve çok sayıda davetli katılım gösterdi. Açılışa, kentimize miting düzenlemek için gelecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı bekleniyordu ancak Erdoğan, programın yoğunluğu nedeniyle katılamadı. Erdoğan’ın miting sonrasında hastaneyi ziyaret edeceği öğrenildi.

ARACI, ‘BUGÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM’

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye çıkan Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, “Benim için bugün annemi anmak çok önemli. 60 yıl önce tam da bugün dünyaya geldim ve annemle tanıştım. Cumhurbaşkanımızın bugünü seçmesinden dolayı açıldı. Böyle bir tesadüf oldu. Biz, Kırım Tatarı bir babayla Türkmen bir annenin 4 kardeşiyiz. Üniversitemiz ve belediyeyle işbirliği yaptık ve bir buçuk yıl önce binamızı bitirdik. Ancak o zaman şartlar yeterli değildi. Onkoloji olması uygun görüldü ve onkoloji binası açıldı. İnsanüstü bir gayretle tanıştık. İnşallah bu hastaneden herkes şifa bulur. Allah daha nicelerini yapma fırsatı versin. Kısmet olursa bir proje daha hazırlanıyor. İnşallah buraya babamızın adına da bir eser açacağız” diye konuştu.

HÜLAGÜ, ‘ONKOLOJİ CERRAHİ HASTANESİ AÇILACAK’

Daha sonrasında kürsüye çıkan KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Burayı yaşlı bakım merkezi olarak planlamıştık ancak onkolojik hastalar göz önüne alınarak, onkoloji hastanesi açtık. 110 yataklı bu hastanede hastalarımız tedavi görüyor. Hastalarımızı burada sosyal hayattan da mahrum etmeyeceğiz. Ben Zümran Hanıma çok teşekkür ediyorum. Kendisi en ufak bir eksik bırakmadı. Cumhurbaşkanımız miting sonrası buraya gelebilir. Resmi açılışı o zaman yapmış olacağız. Üniversitemiz orta ölçekli bir Anadolu şehri büyüklüğünde. Biz hepimiz burada aile gibiyiz. Bir sonraki hizmet noktasında baba adına onkolojik cerrahi hastanesi açmak. İnşallah onun da tanıtımını yapacağız” diye belirtti.

KARAOSMANOĞLU, ‘HAYIRLI BİR HİZMET’

Hülagü’nün ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İhtiyaç duyulan bir hizmeti yerine getirdik. Hem anneleri hem babaları için hayır yaptılar. Hayırlı bir hizmet. Bu anlamda Aracı ailesini tebrik ediyorum. Bundan sonra da hayırlı hizmetler bekliyorum. Elimizden ne geliyorsa bunları yapmak gerekir. Kubbede hoş bir seda bırakmak gerekir. Güzel eserler baki kalır” şeklinde konuştu.

AKSOY, ‘ŞEHRİMİZ GELİŞİYOR’

Son olarak söz alan Vali Hüseyin Aksoy, “Kocaeli hızla büyüyen bir kent. Kocaeli Hastanesi bilgi ve donanıma sahip. Yapılan hastane, daha iyi şartlarda uygun hizmetler verecek. Şehir Hastanesi önümüzdeki Şubat ayında açılacak. ANATEM VE ÇAMATEM, üniversitede açılacak. Kocaeli’de sağlık sektörü gelişiyor. Bu tür hayır işleri önemlidir. Bu anlamda hayır yaparak hem bir ismin yaşatılması hem de insanların yararlanmasının sağlanması önemli. Bu nedenle ben Aracı ailesine teşekkür ediyor ve anne ile babalarına rahmet diliyorum” dedi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Aracı ailesinden, Onkoloji Hastanesi

Vali Hüseyin Aksoy

Aracı ailesinden, Onkoloji Hastanesi

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu

Aracı ailesinden, Onkoloji Hastanesi

Rektör Sadettin Hülagü

Aracı ailesinden, Onkoloji Hastanesi

Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı

Aracı ailesinden, Onkoloji Hastanesi

Protokol üyeleri açılış töreninin ardından hastaneyi gezdi.

Aracı ailesinden, Onkoloji Hastanesi

Vali Hüseyin Aksoy ve KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı’ya plaket takdim etti.

Aracı ailesinden, Onkoloji Hastanesi

Programın sonunda protokol üyeleri toplu fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑