Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Aras’tan Babacan’a filika benzetmesi

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras'tan Babacan’a filika benzetmesi

13 Temmuz 2019 Saat: 14:22
Aras’tan Babacan’a filika benzetmesi
Aras’tan Babacan’a filika benzetmesi

Yeni İl binasında açıklama yapan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras, “Bilindiği gibi yerli Titanik 31 Mart tarihindeki çarpmanın etkisi ile su almaya başlamış, 7 Haziran tarihinde geminin batacağı kesinlik kazanmıştır. Geminin yardımcı kaptanlarından bazıları geminin filikalarını suya indirmeye başlamışlardır. Bu filikalardan birisi de Babacan filikasıdır” dedi

Yeniden Refah Partisi İl Yönetim Kurulu, dün akşam (cuma) İl Başkanı Mehmet Aras’ın öncülüğünde yeni il binasında toplandı. Toplantı öncesinde il yönetim kurulu üyeleri, yeni il binasını gezdiler. Kocaeli Devlet Hastanesi otoparkının tam karşısında bulunan yeni il binasının tüm hazırlıkları hızlıca bitirilerek, toplantıya yetiştirildi. Konuya ilişkin konuşan İl Başkanı Aras, binanın açılışının önümüzdeki günlerde yapılacağını duyurdu.
SACİT GÜNBEY KATILACAK
Yapılan yönetim kurulu toplantısında, partinin temmuz ayı il divan toplantısının, 21 Temmuz 2019 tarihinde, 16.00- 19.00 saatleri arasında, Körfez Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılması hakkında karara varıldı. Partinin il divan toplantısına genel merkezi temsilen, eski devlet bakanlarından Pr. Dr. Sacit Günbey’in katılacağı öğrenildi.
PARTİYE ÜYE AKINI
Aras, tüm ilçe sorumlularından ayrı ayrı rapor aldı. İlçelerden yüzlerce yeni üyelik talebi geldiği gözlendi. Partiye olan ilgiden memnun olduğu görülen Aras, ilçe sorumluları üzerinden ilçe yönetimlerine teşekkürlerini iletti.
‘BABACAN FİLİKASI’
Toplantıda konuşan Mehmet Aras, “Maalesef ülke iyiye gitmemektedir. Akdeniz de sular ısınmaya devam etmektedir. Her gün hava durumu bildirimi gibi, ardı ardına şehit haberleri gelmektedir. Ülke ekonomisi bozuktur ve ufukta düzelme sinyalleri görünmemektedir. Bilindiği gibi yerli Titanik 31 Mart tarihindeki çarpmanın etkisi ile su almaya başlamış, 7 Haziran tarihinde geminin batacağı kesinlik kazanmıştır. Geminin yardımcı kaptanlarından bazıları geminin filikalarını suya indirmeye başlamışlardır. Bu filikalardan birisi de Babacan filikasıdır. Bu eski yardımcı kaptan, bugün kendisini Barbaros Hayrettin Paşa zannetmektedir. Bu dönemin sorumlularından hiçbirine milletimiz itimadı kalmamıştır. Hiç kimse kendisini bir şey zannetmesin, herkes aynaya baksın” dedi.
‘SİYASETİN UMUDU ERBAKAN’DIR’
“Titanik’ten ne hayır gördük ki, bunun filikasından bir hayır görelim” diyen Aras, “Bu manzara karşısında kullanılan argüman ise ümmeti bölmeyelim demekten ibaret olmuştur. O zaman soruyorum, fazilet partisini bölüp, ak partiyi kuranlar, bu bakış açısına göre ümmeti bölmüş olmadılar mı? Ve yine soruyorum ki; bugün ümmeti bölmeyin diyenler, 16 senelik iktidarları boyunca ümmet birliği için ne yaptılar? Bu filikacı kavgasının kimseye bir hayrı olmayacaktır. Milletimiz bunu çok iyi bilmektedir. Siyasetin ve milletin asıl umudu genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan’dan başkası değildir. Titanik’i batıran deniz onun filikasını da yutacaktır. Bu denizde ancak kaptanı Erbakan olan Milli Görüş gemisi yol alabilir” şeklinde konuştu.


Partinin yeni il binası Kocaeli Devlet Hastanesi otoparkının karşısında bulunuyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑