Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Arızlılılar darp edildi

Referanduma Evet mitingi için ilimize gelen Başbakan Recep Tayip Erdoğana ulaşmak isteyen Arızlı sakinleri polis engeline takıldı Arızlı Irak deprem konutları sakinleri önceki gün ilimize referandu

19 Ağustos 2010 Saat: 14:33

Referanduma 'Evet' mitingi için ilimize gelen Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a ulaşmak isteyen Arızlı sakinleri polis engeline takıldı

Arızlı Irak deprem konutları sakinleri önceki gün ilimize referandum için 'Evet' mitingine gelen Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a Arızlı konutlarıyla ilgili rapor vermek isteyince polis engeline takıldı. Polisleri aşıp Başbakana ulaşmak isteyen Arızlılılar polisin sert müdahalesiyle karşılaştı. Miting alanına girmek isteyen Recep Or, Nuran Uğur, Huriye Özdemir, Sevim Karabulut, Çisem Uğur, Çeniz Demir, Nejla Azak, Müzeyyen Şahin, Ülkü Karahan ve Ayfer Tağcı polis engelini geçmek isteyince gözaltına alındı. Miting alanına girmek için polise direnen Arızlılar polisin sert müdahalesiyle karşılaştıklarını iddia etti. Gözaltına alınan arızlılar ifadelerinin ardından dün serbest bırakıldılar. Polis tarafından darp edildiklerini beyan eden Arızlı sakinleri hastaneden darp raporu aldıklar.

ORANTISIZ GÜÇ
Serbest bırakılan Nuran Uğur, Huriye Özdemir, Ülkü Karahan arbede sırasında kendilerine polis tarafından orantısız güç kullanıldığını ve hakaret edildiğini söyledi. Kocaeli Devlet Hastanesi'nden darp raporu alan Nuran Uğur, Huriye Özdemir, Ülkü Karahan ayrıca olay esnasında bazı polislerin kendilerine sözlü hakarette bulunduğunu ayrıca polislerin kendilerini döverek saçlarından yerlerde sürüklediklerini beyan ettiler. Olayda en çok darbeyi alan Ülkü Karahan şunları söyledi. "Bizler silahsız ve savunmasız insanlarız. Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan'a her Türkiye Cumhuriyetti vatandaşı gibi derdimizi anlatmaya çalıştık. Ama orantısız gücünü her daim Arızlı halkı üzerinde kullanılan emniyet güçleri yine mazluma gücünü göstermiştir.

ZORBA POLİSLER
Bizim tek amacımız Arızlı konutlarıyla ilgili bir rapor verecektik Başbakana ancak Arızlı halkına olan kini her seferinde daha büyük kusan polisler burada miting alanına girmemize engel oldular. Bizleri saçlarımızdan sürükleyerek, döverek gözaltına aldılar, onlarda yetmezmiş gibi bizlere polis arabasında ve polis merkezinde bizlere sözlü hakaretlerde ve küfürlerde bulundular. Biz Başbakana sadece sorunumuzu anlatmak istedik ama zorba polisler ve onları bizim üzerimize salan Kocaeli valiliği buna engel oldu. Çünkü sayın başbakan burada yaşananlardan habersiz. Burada bürokratların halka uyguladıkları durumu öğrenmeleri onların işlerine gelmiyor. Ama biz Arızlı halkı olarak mücadelemizi bırakmayacağız barınma hakkımızı sonuna kadar koruyacağız." dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑