Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

‘Arka kapıdan kaçan başkan olmayacağız’

Gazetemizi ziyaret eden Mutlu, “Biz arka kapılardan kaçan başkan olmayacağız. Belediyenin insanların evi olduğunu hissettirmek istiyoruz. Yanlış yapmayacağız ki insanların arasında çok rahat, korumasız bir şekilde dolaşalım” dedi

25 Mart 2019 Saat: 16:49
‘Arka kapıdan kaçan başkan olmayacağız’
‘Arka kapıdan kaçan başkan olmayacağız’

Merve YUSUF - Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, bugün (pazartesi) gazetemizi ziyaret ederek seçim çalışmalarından bahsetti. Zafer Mutlu’ya Meclis üyesi adaylarıMurat Uzar ve Ali Gençer de eşlik etti. Mutlu ve beraberindekileri Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin ve Köşe Yazarı Nurettin Kolaylı karşıladı. Zafer Mutlu, Kocaeli’de partisinden açıklanan ilk aday olmasının avantajı olduğunu belirtti.

‘MEVCUT YAPIYA DERS VERMEMİZ GEREK’

Zafer Mutlu, “Ben 5 aydır sahadayım. Partimin ilk açıklanan adayıyım. Başiskele’de inanmış bir kitle var. Meclis üyelerimizi nokta atışı seçtik. Bu işe erken girme avantajını net bir şekilde hissediyoruz. Mevcut yapıyı istemeyenler, AK Parti’yi istemeyenler bizim çatımız etrafında toplanıyor. İnsanlar artık seçime belediye seçimleri ötesinde bir anlamla bakıyorlar. Bizim mevcut yapıya bir ders vermemiz gerekiyor. Belediyemizde çok ciddi sıkıntılar var. Akçeli işlere karışılmış, insanlara tepeden bakılmış, verilen sözler tutulmamış, imar rantı ortaya çıkmış, belli şahısların egemen olduğu bir anlayış ortaya çıkmış.

‘KAYBEDERSEK BÜYÜK SÜRPRİZ OLUR’

Başiskele Kocaeli’nin gözbebeği. Bu ilçeye sahip çıkmamız gerekiyor. İnsanlar burada dürüst bir başkan istiyor. Başiskelemizin doğasını, dokusunu koruyacak, doğal ve planlı bir gelişim süreci sağlayacak, ranta kurban etmeyecek dürüst bir yönetim ve başkan istiyor insanlar. Bana 5 ay önce çıktığımda çok erken olduğunu ve enerjimin düşeceğini söylediler. Biz onun aksine her geçen gün çıtayı yükselttik. Başiskele’nin her yerinde şu anda biz konuşuluyoruz. Bu saatten sonra seçimi kaybedersek büyük bir sürpriz olur.

‘EKSİK OLDUĞUMUZ YERE KAMP KURACAĞIZ’

Hiç hata yapmadık. Üslubumuzu hiç bozmadık. Kuşatıcı söylemlerimizi hep sürdürdük. Güler yüzümüzü hiçbir zaman insanlardan eksik etmedik. Son bir hafta biraz daha eksik olduğumuz bölgelere adeta çıkarma yapacağız. Bir hafta orada kamp kuracağız.

‘AK PARTİ’NİN SANDIK MÜŞAHİTLERİ BİZE OY VERECEK’

Seçim sonucu 1-0 olsun bizim olsun diyoruz. Her partiden oy alabiliriz. Özellikle de AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’ndan. Sabah evimden çıkarken AK Parti’de mahalle başkanlığı yapan biriyle karşılaştım. ‘Şu anda sandıkta müşahidim. Ve bütün ailemi size çalıştırıyorum’ dedi. Bir dönem sandık müşahitlerimiz bile onlara oy vermişti ya, şu anda durum tersine döndü. Onların sandık müşahitleri bile bize oy verecek.

‘YANLIŞ YAPMAYACAĞIZ Kİ KORUMASIZ DOLAŞALIM’

Derdimiz inanın ki ilçemiz ve ilçemize sahip çıkmak. Her yıl göç alan ve her geçen yıl çarpık kentleşen ilçemiz bizim için kıymetli. Belediyenin insanların evi olduğunu hissettirmek istiyoruz. Yanlış yapmayacağız ki insanların arasında çok rahat, korumasız bir şekilde dolaşalım. Yanlışınız varsa kapıları kapatır, odanızın arka bölümünden kaçarsınız. İnsanlar sizi beklerken bakarlar ki çıkmışsınız. Bizde asla böyle bir şey olmaz. Biz arka kapılardan kaçan başkan olmayacağız.

’13 BELEDİYE HEP AYNI YAPIDA DÖNÜYOR’

Halkı aldatıp yalan söylemeyeceğim. Her şeyi yaparım deyip de sonradan insanları mağdur etmek istemiyorum. 13 belediyenin hepsi tek partide ve hep aynı yapıda dönüyor. Değişim lazım. Artık bir fark olsun. Arkadaşlar şehrin sahibi gibi davranıyor.  Bu sorumsuz bir dönemi ortaya çıkarttı. Ama benim için geçerli değil bu durum. Ben 5 sene sonra söylediklerimi yapmazsam beni kurtaracak kimse yok. Ben kendimi ispat etmek istiyorum.”


Soldan sağa; Ali Gençer, Sadun Çetin, Zafer Mutlu ve Murat Uzar…

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑