Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘Artık asıl işinize başlayın’

Belediyelerdeki kadrolaşmayı eleştiren BBP İl Başkanı Remzi Kaya, “Geçmişte liyakatsiz kadrolaşmaların bu güzel ülkeye 15 Temmuz gibi bir belayı yaşattığını unutmayın” dedi

18 Temmuz 2019 Saat: 16:31
‘Artık asıl işinize başlayın’
‘Artık asıl işinize başlayın’

Seçimler üzerinden dört ay geçmesine rağmen belediye başkanlarının asıl görevlerini yapmadığını belirten BBP İl Başkanı Remzi Kaya, yazılı bir açıklama yaptı. Belediye başkanlarını eleştiren Başkan Kaya, “Dört ayda atamalar, görevlendirmeler, yetkilendirmeler, koordinatörlükler vs. bittiyse bir besmele çekerek asıl işinize odaklanmanızı rica edeceğim” dedi.
‘4 AYIMIZ GÜME GİTTİ’
Seçimlerden sonra belediye başkanlarının asıl görevlerini yapmadığını ifade eden BBP İl Başkanı Remzi Kaya, “31 Mart yerel seçimleri biteli ve sayın başkanların mazbatalarını alıp resmi olarak göreve başlamalarının üzerinden yaklaşık dört ay geçti. Ama maalesef halen asıl görevlerine, bu şehrin ve ilçelerinin bekleyen sorunlarına çare bulmak için daha bismillah demediler. Gelen gideni ağırlamaktan, gülücük dağıtmaktan ve edebiyat yapmaktan öteye geçemediler. Kocaeli halkının dört ayı güme gitti yani. Her yağmurda adeta ikinci Marmara denizi olan şehrin her bir sokağı çözüm bekliyor. Trafik çilesi çözüm bekliyor” dedi.
KENAN EVREN BENZETMESİ
Birçok park ve bahçe harabe halde çözüm beklediğini ifade eden Kaya, “Köstebek yuvasına dönmüş, asfalt yollar yamalanmayı bekliyor. Otopark sorunu ciddi boyutlarda çözüm bekliyor. İşsizlik ve geçim sıkıntısı yüzünden intihara kalkışanlar arttı, bu sorun çözüm bekliyor. Ama hiç bir belediye bu sorunlara halen yönelmedi. Biri çıkıp İzmit belediyesi işçi alacaksa bir bizden bir CHP den alacak diyor. Aklıma Kenan Evren’in bir sağdan bir soldan sözü geldi. Diğer biri çıkıp biz çok koşturduk on bir ilçe ve büyükşehir bize kadro verecek diyor. Peki diğerleri ne olacak onca iş bekleyen açıkta mı kalacak?” dedi.
’15 TEMMUZ’U UNUTMAYIN’
Sözlerini sürdüren Başkan Kaya, “Ondan bundan olmayanlar ne olacak. Onlar bu şehrin ve ilçelerinin çocukları değil mi? Bu kafa ile giderseniz olmaz. Geçmişte liyakatsiz kadrolaşmaların bu güzel ülkeye 15 Temmuz gibi bir belayı yaşattığını unutmayın. İnsanlarımızı ayrıştırmanın bu güzelim ülkeye yapılacak en büyük düşmanlık olduğunu unutmayın lütfen. Dört ayda atamalar, görevlendirmeler, yetkilendirmeler, koordinatörlükler vs. bittiyse bir besmele çekerek asıl işinize odaklanmanızı rica edeceğim” ifadelerini kullandı. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑