Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Otopark
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

SOSYAL PLATFORM

Atatürk’e hakaret eden Tuğçe Kazaz hakkında suç duyurusu

Atatürk’e hakaret eden Tuğçe Kazaz hakkında suç duyurusu

14 Ocak 2020 Saat: 12:41
Atatürk’e hakaret eden Tuğçe Kazaz hakkında suç duyurusu
Atatürk’e hakaret eden Tuğçe Kazaz hakkında suç duyurusu

Atatürkçü Düşünce Derneği Yahya Kaptan eski Şube Başkanı Yakup Gökçe, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden Tuğçe Kazaz hakkında suç duyurusunda bulundu. Kazaz, Youtube'ta yayımlanan ve sosyal medyada büyük tepki toplayan videosunda, "Kemalizm ile arasına mesafe koyamayan Allah ile arasına mesafe koyar" ifadelerini kullanmıştı.
Gökçe suç duyurusunda, “Şüpheli bahse konu video ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve onun aziz hatırasına hakaret ederek ülkeye ahlaksızlığı ve dinsizliği getirdiğini söylemiş, bunu da binlerce takipçisinin olduğu Youtube kanalı üzerinden yazılı ve görsel sosyal medya kanallarıyla gerçekleştirerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk aleyhindeki propagandasının daha geniş bir kitleye ulaşmasını amaçlamıştır.
Şüpheli Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü itibarsızlaştırmaya çalışmakta olup, Youtube kanalı ile bunu sistematik ve planlı bir eyleme dönüştürmüştür. Yayınladığı içeriklerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün toplum nezdindeki imajını asılsız iddia ve iftiralarla karalamaya çalışmakta ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk düşmanlığını körükleyerek, hakkında olumsuz bir algı oluşturup, halkı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Atatürkçülük üzerinden kutuplaştırma ve birbirine karşı kışkırtma maksadı ile hareket etmektedir.
Şüphelinin beyanları ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi hatırasına sistemli ve kasıtlı bir şekilde hakaret ederek, küçük düşürücü beyanlarıyla toplum nezdindeki itibarını düşürmeye çalıştığı ve bu yönde bir algı politikası izleyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Atatürkçü düşünceyi ortadan kaldırma propagandası içinde hareket ettiği ortadadır” ifadelerini kullandı. Uğur ULUSOY


YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑