Körfez'de 4 çocuk dalgalara kapıldı!
CHP’den Rafet Yıldızlı’ya vefa
Kadın cinayetinin 2 şüphelisi adliyede!
‘Herkesin gönlüne gireceğiz’

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

Ayaz, ‘Halkın siyasetini yapacağız’

AK Parti’nin İzmit İlçe Başkanlığı’na seçilen Hasan Ayaz, yönetim kurulu üyeleri Ceyhun Yalçın ve Recep Yıldız gazetemize ziyarete geldi. Başkan Ayaz, “Ben ve arkadaşlarım erklerin değil halkın siyasetini yapacağız” dedi

9 Ekim 2017 Saat: 15:21
Ayaz, ‘Halkın siyasetini yapacağız’
Ayaz, ‘Halkın siyasetini yapacağız’

Orhan BALCI - Foto: Gülşah YÜCEL / AK Parti’nin İzmit İlçe Başkanlığı’na seçilen Hasan Ayaz, yönetim kurulu üyeleri Ceyhun Yalçın ve Recep Yıldız gazetemize ziyarete geldi. Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin, Yazı Müdürü Orhan Balcı ve köşe yazarı Nurettin Kolaylı ile yaklaşık bir saatlik kent ve ülke siyasi üzerine değerlendirme yapan Başkan Ayaz, “Ben ve arkadaşlarım erklerin değil halkın siyasetini yapacağız” dedi.
‘CHP’LİLER İLE KARŞILAŞTIM’
Başkan Ayaz, “Seçim sonrasında mazbata almaya gittiğimde kapıda Alpaslan Seymen’le karşılaştım, birinci katta İl Başkanı Cengiz Sarıbay’la ikinci katta Fahri Erengül ile karşılaştık hepsiyle karşılaşmak ayrı bir farklılık oluşturdu” dedi.
‘RAMBO’NUN MEZAR TAŞINI YAPTIRIYORUM’
Ayaz, “Yaşamını yitiren Rambo’nun mezar taşını yaptırıyorum. Neden böyle bir karar aldım Rambo İzmit’in bir değeri ona sahip çıkmak için böyle bir çalışma yaptım. Ben onun sağlığında da onun elinden tutmak istedim, kışın Büyükşehir Belediyesi’nin barınma evinde kaldı, ancak buradan kaçtı. Çünkü, düzenli yaşamayı tercih etmeyen bir kişiydi” değerlendirmesinde bulundu.
‘TOPLUM YARARINA OLAN İŞLERDE VARIM’
Ayaz, “Siyasetin bize kazandıracak tek bir şey var sosyal arkadaşlıklar ve dostluklar. Mevki makam hepsi gider önemli olan iyi ilişki iyi dostluk. Adaylığın genel merkez tarafından açıklandığının ikinci gününde Sepetçi Köyü’nden bir kişi aradı. Mıcır taşıyan kamyonlar bizim oradaki yolu kullanıyor birisi bir kaza yaptı, bir kişi yaralandı. Bu kazaların önlenmesi için buraya kasis yapılması gerekiyor isteğinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi toplum yararına olan bu isteği geri çevirmedi ve iki gün sonra 3 ayrı kasis yapıldı” ifadesinde bulundu.
‘İŞ İSTEĞİ ÇOK FAZLA GELİYOR’
Başkan Hasan Ayaz, Doğduğum büyüdüğüm yarın öleceğim memleketime hizmet etmeye çalışıyorum diyerek, “Bu kente nasıl hizmet veririmi düşünerek siyaset yapıyorum. Telefonla arayanların, yolda gezerken durduranların yüzde 70’i yüzde 80’i iş isteğinde bulunuyor. İş isteğide özellikle belediyeler için oluyor. Başka alanlarda daha yüksek ücretle daha iyi olanaklarla iş öneriyorum kabul etmiyorlar. Özellikle belediyeyi istiyorlar” dedi.
‘MEDYA GÖREVİNİ YAPIP YAZACAK’
Ayaz, “Günümüzde medya 5’inci kuvvet. Bu bir gerçek. Sıralamada kaçıncı olur? Bu konuda bir çok değerlendirme yapılıyor. Ancak, herkes görevini yapacak ve sorunları eleştirileri yazacak. Bizde çözüm için gereğini yapacağız” şeklinde konuştu.
‘SORUNLARI ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ’
Başkan Ayaz, “Amerika’nın vize restine karşılık vize resti verebilecek bir duruma geldi. İyi bir durumdayız. Ekonomik olarak iyiyiz. 15 yılda yaptığımız çalışmalar ürettiğimiz projeler, dünyada geldiğimiz nokta ortada. Ancak, ufak tefek yapamadıklarımız ne yazık ki bu çalışmalara gölge düşürüyor. Biz bir kişinin daha gönlüne girip oyunun alabilmek için çaba sarfediyoruz. Bize ulaşanların sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Sanat Sokağı’nın Alemdar çıkışında engellilerin ve bebek arabasının giriş çıkışını sağlayacak gerekli çalışmayı yaptırdık” dedi.
‘HALKIN SİYASETİNİ YAPACAĞIZ’
Yeni bir anlayış ile siyaset yapmalıyız. Bu anlayışla siyaset yapacağız diyen, Ayaz, “Daha çok gezeceğiz. Daha çok sokakta olacağız. Bu gezmemiz, sorun çözmemiz birilerini rahatsız edebilir. Ancak, sonunu düşünen kahraman olamaz. Biz sonumuzu düşünerek çalışma yapmıyoruz yapmayacağız. Biz erklerin siyasetini yapmayacağız. Halkın siyasetini yapacağız. Bunu da ekip çalışmasıyla gerçekleştireceğiz” vurgusu yaptı.
‘MAHALLELERDE SİYASET YAPACAĞIZ’
Ayaz, “Bizim arkamızda Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü, karizmatik bir lider var. Ne istiyor bizden hastaya gidin diyor. Bizde göreve geldiğimizden buyana Tavşantepe’de, Yeşilova’da, Alikahya’da, Akmeşe’de bunun gereğini yayıp halkın arasında olduk ve sorunları dinledik. Perşembe günü Bekirdere’ye hafta sonu Yenişehir Mahallesi’ne daha sonra Mehmet Ali Paşa, Serdar, Yenidoğan, Turgut, Gültepe Mahalleleri’ne gideceğiz. Zaman zaman 35-40 kişilik gruplarla İzmit’in caddelerinde esnaf ziyareti yapacağız” şeklinde konuştu.
‘BİRLİKTE ÇALIŞMAYA HAZIRIZ’
Bakanımız Fikri Işık, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanımız Nevzat Doğan, İl başkanımız Şemsettin Ceyhan hep yanımızda, hep bir şeyler yapmaya hazır ve bizden program istiyorlar. Bu bizim için çok önemli bir durum diyerek teşkilatla iyi bir uyumlarının olduğunu belirterek, “Vatandaşım sevgisini saygısını kazanmak benim ve arkadaşlarımı için çok önemli” ifadesinde bulundu.
‘BİZ ÇALIŞMAK İÇİN GELDİK’
Ayaz, “Partide fazla oturmayı düşünmüyorum. İzmit İlçe başkanı olarak sorunları ben tesbit etmeyeceğim. İl başkanı tesbit etmeyecek kim tesbit edecek? Benim elimde bir sihirli değnek yok. Göreve gelirken milletvekillerimizde belediye başkanlarımızla oturduk konuştuk. Burada sorun var bunun için birlikte çalışmalıyız. Bunun getirdiği olumlu sonuçlar sana yazar bana yazar. Bu önemli değil önemli olan sorunları çözmek” dedi.
‘ZOR BİR GÖREV ÜSTLENDİM’
Başkan Ayaz, “Büyükşehir ve İzmit Meclis Üyesi’yken rahatım yerindeydi. Siyaseten farklı şeyler düşünseydim bu rahatımı bozmaz İzmit İlçe Başkanlığı gibi zor bir göreve soyunmazdım. Ancak, büyüklerimiz teşkilat görevinden kaçılmaz dedi ve bende bu görevi üstlendim” dedi.
‘İZMİT BİZİ YEDİRMEZ’
Ayaz, “Önümüzde ANAP, DYP, AP, DP örnekleri var. Bu duruma düşmemek için çalışmak zorundayız. Daha çok yaşlıyı, daha çok düşkünü, daha çok partimizin küskünlerini ziyaret etmeliyiz. Ben çalışıyorum diye beni yiyeceklerse önümü keseceklerse yapsınlar onlara söyleyecek bir şeyim yok. Ben İzmit’in bizi yedireceğini de inanmıyorum” şeklinde konuştu.
‘KISMET NEYSE O OLUR’
Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, “Bir şeye endeksli siyaset yapmıyorum. Çünkü hep benim istemediklerim benim başıma geldi. Çok fazla endeksli siyaset yapmanın bir manası olduğuna da inanmıyorum. Kısmet neyse o olur. Geçinecek kadar param mülküm var” dedi.
‘KARDEŞİM BİLEĞİNİN HAKKI İLE GÖREVE GELDİ’
Ayaz, “Sülalemde çok işsiz kişide yok. Kardeşim Hüseyin Ayaz, İlahiyat Fakültesi’nin bitirdi. 2,5 yıldır Çanakkale’de görev yapıyordu. İl Müftüsü’nden Sanayi Camii’ne müezzin olarak istedik. Müftü Yusuf Doğan ona ben karar veririm dedi. Kendisiyle görüştü dinledi ve bizim istemememize rağmen Fevziye Camii’ne müezzin olarak atadı. Kendi bileğinin hakkı ile bu göreve geldi ve cemaat tarafından çok seviliyor” ifadesinde bulundu.
‘MAZLUMLARA SAHİP ÇIKMALIYIZ’
Ayaz, “Mesele bugün Türkiye meselesi değil, Arakan’da yaşananlar ortada, Kudüs, Suriye, Irak’ın derdi sadece bizim derdimiz. Çünkü bizim atalarımız dünyaya nizamet vermiş, barış vermiş, insanı korumuş, Din, Irk ayrımı yapmamış, dünyadaki mazlumlara, mahsunlara sahip çıkmış bizde sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bizim bu davamıza gölge düşüremeyecekler. Elinde para olmazsa, silah olmazsa bugünkü imkanlarımızla donatılmazsa bu sahip çıkma konusunu yerine getiremeyiz. Bu ana temayı herkese göstermemiz anlatmamız gerekiyor” dedi.
‘BİZ GÜÇLÜ ÜLKEYİZ’
Başkan Ayaz, “Amerikan’ın yaptığı giriş çıkışları yasaklaması, 15 Temmuz ile alakalı elimizde bulunan FETÖ ile ilgili çalışmaları gösteren belgelerden kaynaklanıyor. Yapılan vize ambargosuna karşı bizde gereğini yaptık. Almanya, Hollanda, Avusturya bize karşı neden farklı bir tutum içine girdi. Hollanda’da bakanımıza yapılanı unutmadık. Biz hukuk konusunda insan hakları konusunda onlardan çok öndeyiz. Almanya’dan Türklere yapılan baskı ayrımcılık nedeniyle ciddi şikayetler geliyor. İspanya’daki gelişmeler nedeniyle Avrupa’nın bir kısmı Katalanlardan bir kısmı İspanya’dan yana tavır alırsa ciddi bir savaş tehlikesi yaşanır. Suriye’de Irak’ta yaşananları göz önünde bulundurursak buraya müdahale etmek durumundayız aksi halde daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalırız. Oralar hala bizim interlantımızda. Kudüs’ün tapusu Başbakanlık arşivlerinde” şeklinde değerlendirme yaptı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑