Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘Aygün sınıfta kaldı’

CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, ilçe örgütü ve meclis üyeleriyle birlikte 114 günlük Derince Belediye Başkanlığı’nın değerlendirilmesini yaptı. Değer, “Aygün sınıfta kaldı” dedi

23 Temmuz 2019 Saat: 16:21
‘Aygün sınıfta kaldı’
‘Aygün sınıfta kaldı’

CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, “Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, 114 günlük performansı ile maalesef sınıfta kalmıştır. Yol almayı bırakın, halen ciddi bir çalışmanın içine girdiğini de söylemek çok zordur. Belediye emekçilerinin özlük ve ücretsel durumları bir yana, İlçemiz Derince’nin bunca sorunu yetmezmiş gibi, mücavir alanımızın yanıbaşına kurulacak olan çöp fabrikasının “vahim etkileri” ve sağlık tehdidi ile yüz yüze kalmış durumdayız” dedi.
‘AYGÜN OLMASI GEREKEN YERDE DEĞİL’
İlçemizde, özellikle genç nüfusta yaşanan korkunç işsizlik, Derince’mize vaat edilen yatırımların sözünün dahi edilmez olması, halkımızın umutsuzluğuna daha da büyük etki yapmaktadır. Aygün sokakta olması gereken yerde değildir. Bu ilçenin tüm kesimlerine, tüm kurumlarına ortak bir akıl arayışı içinde yol alması gerekirken, bugün bir “hayalet belediye başkanı” ile karşı karşıyayız.
‘AYGÜN MAKAM ODASINDA’
Bakın, İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet, daha seçildiği ilk günden itibaren, sokakta, mahallede, taksi duraklarında, işçi servislerinde, köylerde, kısaca yurttaşlarımızın bulunduğu her metrekarede, onların ellerine yüreklerine değerek mesai harcarken, emek verirken, Derince Belediye Başkanımız Zeki Aygün’ü maalesef basın bültenlerinden, makam odası görüntülerinden takip etmekteyiz.
‘114 GÜNLÜK FAALİYET YETERSİZ’
Buradan, Zeki Aygün’e Örgüt olarak sesleniyor, 114 günlük faaliyetinin, çok yetersiz ve basiretsiz olduğunu, halkın bunun hesabını şimdiden sormaya başladığını ifade ediyoruz. Derince halkı acil hizmet ve çözüm beklemektedir “laf” değil.”
‘KAYBEDECEK GÜNÜMÜZ KALMADI’
Bizler, halkımızın bize vermiş olduğu muhalefet görevimizin de bilinciyle, Derince halkımızın geleceği ve mutlu bir kent yaşamı için, hak etmiş olduğu Belediye hizmetlerini alması yönünde sonuna kadar ısrarcı ve yapıcı olmaya devam edeceğiz. Bu kent bu ilçe bizimdir. Burayı yaşanılmaz hale getirmek isteyenlerden de hesap sorarız. Yerel seçimleri kazandıktan sonra da “fildişi kuleye” gizlenip, halktan saklanan siyasetçilerin de peşini bırakmayız. Derince’miz bugünden 114 gün kaybetmiştir. Artık kaybedecek tek bir günümüz kalmamıştır.
‘DERİNCE’DE YAPILACAK ÇOK İŞ VAR’
Ayrıca belediyeye ziyarete gidenlere Sertif Bey beni halen ziyarete gelmedi diye şikayet ediyormuş. Bu şikayetleri bırakın Derince de yapılacak çok işler var, Derince halkı hizmet bekliyor. Tüm halkımıza, yerel yöneticileri ve onların vaatlerini etkin bir biçimde takip etmeye, verdiği oyun gereğinin yerine getirilmesi için ısrarcı olmaya davet ediyoruz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑