Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

‘Ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağım’

Gazetemizin Karamürsel temsilcisi Neslihan Başak’a konuşan Utaş, ‘Ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağım’

5 Kasım 2018 Saat: 14:38
‘Ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağım’
‘Ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağım’

Haber - Röportaj: Neslihan BAŞAK / Karamürsel’de Belediye Başkanlığı adaylığı için aday adaylık başvurusunu yapmak için gün sayan Feyzi Utaş, “Parti teşkilatımdan bana Belediye Başkanlığında aday olarak görev verilmesi durumunda Karamürsel’de ötekileştirici değil birleştirici bir belediyecilik anlayışı ile hizmet vereceğim’ dedi

Karamürsel’in birçok kesimi tarafından çok yakından tanınan Belediyeciliğin içinden gelen Feyzi Utaş önceki gün misafirim oldu. Geçirdiğim Kanser hastalığım nedeniyle evime gelerek bana geçmiş olsun dileklerini sunan Feyzi Utaş beyefendi ile bol bol eskilerden sohbet etmenin fırsatını yakaladım. 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Karamürsel Ak Partiden Belediye Başkanlığı aday adaylık başvurusunu yapacak olan Feyzi Utaş ile evimin bahçesinde hem çay içtik hem de siyasetten bolca konuştuk.  Ak Parti Karamürsel’de yerel seçim çalışmaları son sürat devam ederken Belediye Başkan adaylık başvuruları da başladı. Feyzi Utaş’ta ekibi ile giderek adaylık başvurusunu yapacak.

Neden aday olmayı düşündünüz?

Karamürsel’e karşı bir vefa borcumuz var. Biz Karamürsel’de doğduk burada büyüdük. Karamürsel bize çok şey kazandırdı. Şimdi sıra bizde dedim. Karamürsel’e hizmet etmek için adaylık başvurumu yaparak teşkilatımdan belediye başkanlığı için olur almak adına ekip arkadaşlarımla birlikte mücadele edeceğim. Güzel projelerimiz var. Halkımızla birlikte Yeni Karamürsel’i inşa etmek adına yola çıkacağız.

Mevcut belediyenin hizmetlerini nasıl buluyorsunuz?

Karamürsel’de şu an görevde bulunan arkadaşımız Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalışarak güzel hizmetler yaptı. Bizler de kalan yerden yenileri ile devam etmek istiyoruz. Şu dönemde imkanlar daha çok var. Benim Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yaptığım 1999-2004 yıllarında kıt imkanlarla Karamürsel’e bir şeyler yapmanın çabası içindeydik. Şimdi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi var. Devlet imkanları var. Özel yatırımcı imkanları var. Belediye Başkanımız İsmail Yıldırım üç dönemdir Karamürsel’e elinden geleni yapmış birçok hizmete imza atmıştır. Bundan sonraki süreçte de bizler kalınan yerden devam ederek ilçemizi şahlandıracağız. Karamürsel Belediyesinin imkanlarını halkımızın yararına kullanacağız. Halkımızın istemediği hiçbir şeye olur demeyeceğiz.

Partiniz sizi aday gösterdiğinde nasıl bir belediyecilik anlayışında olacaksınız?

Belediyecilik hizmetlerine yabancı değilim. Üç dönem belediye meclis üyeliği bir dönemde Karamürsel Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Partimden aday olurda Karamürsel Halkının teveccühü ile seçilirsem Karamürsel’e birçok hizmeti halkımla birlikte getireceğim. Benim anlayışımda ben bilirim asla olmayacak. Biz biliriz diyerek yola çıkacağız. Herkesimden insanın görüşlerini alacağım. Bir dönem Belediye Başkan Yardımcılığı görevim sırasında Karamürsel’de imkansızlıklar içinde mücadele ederek bir çok hizmeti getirdik. Halkımızla birlikte olup ilçemize beraber hizmet yapmanın haklı onurunu Karamürsellilerle beraber yaşayacağız.

Temayül öncesinde Parti teşkilatına bir mesajınız var mı?

Karamürsel Ak Parti teşkilatlarını yakından tanıyorum. Partim ve teşkilatım bana Belediye Başkanlığı için Belediye Başkanı Adayı olma görevini yapma yetkisini verirse ilk iş olarak, Ak Partinin kurulduğu günden bu yana parti teşkilatlarının hangi kademesinde görev aldıysa bizim için bir değeri vardır. Bunun için parti teşkilatlarını toparlayıcı ve parti çatısında birlikte omuz omuza yerel seçimlere gitmek adına herkesle görüşüp bir araya geleceğim. Hepsiyle seçim zaferini yaşamak için sözleşeceğiz. Hiç kimse bir kenarda itilmiş, unutulmuş olmayacak herkes bu çatı altında birlikte yürüyecek. Partinin kuruluşu ve önemli zamanlarında nasıl bu yağmurlar altında beraber ıslandıysak yine aynı ruhla yola çıkacağız. Hep birlikte Durmak Yok Yola devam diyeceğiz.    

Feyzi Utaş kimdir?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde Fuar koordinatörlüğü yapan ve 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Karamürsel Belediye Başkanlığı adaylığı için önümüzdeki günlerde beraberindeki ekibi ile birlikte partisine giderek aday adaylık başvurusunu yapacak olan Feyzi Utaş 1960 Karamürsel Doğumlu. Evli ve 3 Çocuk babası olan Feyzi Utaş ilk olarak 19676-1980 yıllarında Akıncılar Derneğinde kurucu üyelik yapmış. 1983-1997 Yıllarında Refah Partisi Karamürsel Yönetim Kurulu üyeliği, ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş. 1998-2001 yıllarında Karamürsel Fazilet Partisi kurucu ilçe başkanı olmuş. 1994-1999 ve 2004 yıllarında üç dönem partisinden Belediye Meclisi Üyeliği, 1999-2004 yıllarında Karamürsel Belediye Başkan Yardımcılığı yapmış. 2004-2005 yıllarında Kocaeli Fuar Müdür Yardımcılığı, 2005-2015 yıllarında da Kocaeli Fuar Müdürü olarak görev yaptı. 2009-2014 yıllarında yapılan mahalli seçimlerde Karamürsel Ak Parti SKM Başkanlığı görevini yürütmüş. 2015 yılından bu yana Kocaeli Fuar Koordinatörlüğü görevi devam eden Feyzi Utaş, 2009 yılından bu yana da Kocaeli İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanlığı görevini yürütüyor.

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Ahmet Yesevi 05.11.2018 16:16
Fevzi abiye yakışır başkanlık...
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑