Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Bahçeşehir’den uluslararası başarı

Kocaeli Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri, bilim, sanat ve spor alanlarında elde ettiği ulusal başarıların ardından uluslararası başarılar ile de adlarından söz ettirmeye devam ediyorlar

14 Mayıs 2019 Saat: 10:54
Bahçeşehir’den uluslararası başarı
Bahçeşehir’den uluslararası başarı

Bu sene Çin’de düzenlenecek olan ve Nobel ödüllü bilim adamlarının katılımıyla gerçekleşen Asya Bilim Kampı’nın Biyoloji alanına Türkiye’den katılma hakkı kazanan 5 öğrenci belli oldu. 11 IB Sınıfı öğrencisi Doğaç Enginsu Kon yapılan değerlendirmeler ve mülakatların ardından bu 5 öğrenciden biri olarak büyük bir başarı gösterdi.
TÜBİTAK OLİMPİYATLARINA KATILDILAR
Yurt içinde gerçekleştirilen bilim sınavlarında da sürekli boy gösteren Kocaeli Bahçeşehir Koleji öğrencileri, geçen hafta gerçekleştirilen Tübitak Bilim Olimpiyatlarına yoğun katılım gösterdiler ve heyecanla sınav sonuçlarını bekliyorlar.
YURTDIŞINDAN 34 KABUL ALDILAR
Bahçeşehir Koleji öğrencileri, art arda gelen bu başarıların ardından yurt dışındaki üniversitelerden de kabuller almaya başladılar. Daha şimdiden 2019-2020 Akademik Yılında eğitim görebilmek için İngiltere, Kanada ve Amerika’dan 34 okuldan kabul alan Kocaeli Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri, yeni eğitim öğretim yılında hedeflerini daha fazla proje üreten ve patentler alan öğrenciler olmak olarak belirledi.


11 IB Sınıfı öğrencisi Doğaç Enginsu Kon yapılan değerlendirmeler ve mülakatların ardından bu 5 öğrenciden biri olarak büyük bir başarı gösterdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑