Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Baroya 6 genç avukat

Stajlarını başarıyla tamamlayan ve mesleğe ilk adımlarını atan 6 avukat Kocaeli Barosu Av. Umut Gümüş Eğitim Salonu’nda düzenlen törenle ruhsat namelerini aldı

6 Aralık 2018 Saat: 16:10
Baroya 6 genç avukat
Baroya 6 genç avukat

Kerim ÇELİK - Stajlarını başarıyla tamamlayan ve mesleğe ilk adımlarını atan 6 avukata Kocaeli Barosu Avukat Umut Gümüş Eğitim Salonu’nda düzenlen törenle ruhsat nameleri verildi. Son katılan genç avukatlarla birlikte Kocaeli Barosunun üye sayısı da bin 675’e yükseldi. Törende genç avukatlar Fadime Sefil, Volkan Dumrul, Nur Vuruşkan, Seda Yücedağ, İnsaf Ceren Karaçam ve Tayyip Akgün yemin ederek ruhsatnamelerini aldı. Programa Baro Başkanı Candemir’in yanı sıra genç avukatların meslektaşları ve aileleri de katılım gösterdi.
‘DEMOKRASİNİN SAVUNUCULARI’
Törende konuşan Kocaeli Baro Başkanı Avukat Bahar Gültekin Candemir “Bu güzel ve anlamlı güne katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Avukatlık mesleğine ilk adımlarını atacak meslektaşlarımızı yetiştiren siz değerli ailelere de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Baromuz her geçen gün genç avukatlarla büyüyor ve gelişiyor. Avukatlar tarih boyunca adaletsizliklerle savaşan insanlardır. Avukatlar demokrasinin ve temel haklarında savunucularıdır” sözlerini kullandı.
‘MESLEKTAŞLARIMIZLA DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ’
Candemir “Son yıllarda ülkemizde yaşanan olaylar hukukun su ve hava kadar hayati öneme sahip olduğu ortaya koymuştur. Bizler yaşanan tüm vahim olaylara karşı baroların daha büyük ve güçlü şekilde hareket etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda adalet için hukukun üstünlüğü için çalışmaya devam edeceğiz.Bugün itibariyle aramıza katılan genç meslektaşlarımızla da birlikte daha güçlü olacağız” dedi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Baroya 6 genç avukat

1993 doğumlu Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Nur Vuruşkan,ruhsatnamesini Kocaeli Barosu Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir’in elinden alırken cübbesini ise Av. Onur Güneri giydirdi.

Baroya 6 genç avukat

1993 doğumlu İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Seda Yücedağ, ruhsatnamesini Kocaeli Barosu Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir’in elinden alırken cübbesini ise Av. Çağrı Solak giydirdi.

Baroya 6 genç avukat
Baroya 6 genç avukat

Tayyip Akgün, ruhsatnamesini Kocaeli Barosu Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir’in elinden alırken cübbesini ise Av. Onur Yılmaz giydirdi.

Baroya 6 genç avukat

1992 doğumlu Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Volkan Dumrul, ruhsatnamesini Kocaeli Barosu Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir’in elinden alırken cübbesini ise Avukat Birol Özyürek giydirdi.

Baroya 6 genç avukat

İnsaf Ceren Karaçam, ruhsatnamesini Kocaeli Barosu Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir’in elinden alırken cübbesini ise Av. Tunç Yentürel ve Melis Mesçi giydirdi.

Baroya 6 genç avukat

1995 doğumlu, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Genç Avukat Fadime Sefil, ruhsatnamesini Kocaeli Barosu Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir’in elinden alırkencübbesini ise Av. Cumhur Balaban ve Şermet Demir giydirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑