Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Ramazan

BAŞARDER'in iftarına yoğun ilgi

BAŞARDER’in bu yıl ilkini düzenlediği hemşehri iftarına yoğun katılım oldu

29 Mayıs 2019 Saat: 11:02
BAŞARDERin iftarına yoğun ilgi
BAŞARDER'in iftarına yoğun ilgi

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonun(KARBAFED)’in bünyesindeki en etkin dernekleri arasında yerini alan Başiskele Artvinliler Derneği düzenlediği iftarda hemşehrileriyle buluştu. Dernek merkezindeki iftar programına ilçe genelindeki Artvinliler, Kocaeli Emlakçılar Odası eski Başkanı Ahmet Pekin ve İlçe genelindeki STK başkanları da katıldı.
‘PAYLAŞMANIN MEVSİMİ’
Yaklaşık iki yüz elli kişinin katımıyla gerçekleştirilen iftarda konuşan Başiskele Artvinliler Derneği Başkanı Osman Özer, “Davetimize katılım gösteren misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz programımızı geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. İslam'ın zekât, sadaka, fakire yardım etme, yolda kalanı gözetme, yetime sahip çıkma gibi hassasiyetleri ile başkalarının iftar sevincine vesile olma duygusu bir araya gelince Ramazan ayı iftar sofrası kurma ve yemeğini paylaşmanın da mevsimi oldu” şeklinde konuştu.
‘EN İYİSİNİ HAK EDİYORSUNUZ’
Federasyon Başkanı Mikail Kalyoncu ise “Federasyonumuzun en çalışkan dernekleri arasında olan BAŞARDER başkan ve yönetimine teşekkür ediyorum. Kısa zaman içerisinde dernek merkezi ve lokalinin mülkünü demirbaşına yazdırarak kendi binalarında faaliyetine devam ediyorlar. Bu sizlerin başarısıdır, birlik ve beraberliğinizin meşalesidir. Bu birliğimizi devam ettirmeye çalışalım. Kocaeli’de yaşayan Artvinli hemşehrilerimiz her şeyin en iyisini hak ediyor” ifadelerini kullandı. Ayşe AYDIN


BAŞARDER’in iftarına KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu da katıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑