Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Başiskele’den İstihdam Seferberliğine destek

Başiskele Belediyesi Kariyer ve İstihdam Merkezi’nin (BAŞ-KİM) istihdam seferberliği tüm hızıyla sürüyor

7 Eylül 2019 Saat: 10:25
Başiskele’den İstihdam Seferberliğine destek
Başiskele’den İstihdam Seferberliğine destek

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün seçim beyannamesinde de yer alan ve göreve başladıktan kısa bir süre sonra talimatıyla Başiskele Belediyesi bünyesinde Mayıs ayında hizmet vermeye başlayan BAŞ-KİM Kariyer ve İstihdam Merkezi’ne Başiskeleliler yoğun ilgi gösteriyor. Başkan Yasin Özlü’nün büyük önem verdiği Kariyer ve İstihdam Merkezi, bölgenin iş imkânlarını Başiskele’de ikamet edip iş arayanları aynı sistemde eşleştirerek işveren ve işçi için en uygun istihdama olanak sağlayarak işsiz vatandaşlara umut oluyor. İşverenlere de iş yerine yakın kalifiye eleman bulma konusunda da yardımcı olan BAŞ-KİM, hizmete açıldığı günden beri bugüne kadar yüzlerce iş görüşmesine aracılık etti.
BAŞ-KİM 534 KİŞİYİ FİRMALARLA BULUŞTURDU
Hizmete başladığı ilk ay olan Mayıs ayında,13 kişiyi işe yerleştirme başarısı gösteren BAŞ-KİM, 4 aylık süreçte 610 başvurudan 534 kişinin istihdam edilmesi yönünde işlem gerçekleştirdi. Bu kişilerden 69 kişinin istihdamını sağlayan BAŞ-KİM, Başiskele’deki 85 firma ile de işbirliği geliştirmek için de görüşmeler sağladı. Her yaşa, eğitime ve meslek grubuna uygun işlerin bulunabildiği Kariyer ve İstihdam Merkezi, Başiskele Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda vatandaşlara hizmet veriyor.
BAŞ-KİM’E BAŞVURMAK ÇOK KOLAY
Başiskele’de ikamet eden ve iş arayan her vatandaşa hizmet veren Kariyer ve İstihdam Merkezi’nde iş arayış sürecinin başlaması ve mülakat evresine geçiş için adayların Başiskele Belediyesi Hizmet Binası’na gelerek özgeçmiş formu doldurmaları gerekiyor. Başiskeleliler, BAŞ-KİM personelleriyle yüz yüze görüşerek özgeçmişlerini hazırlayabiliyor. Ayrıca BAŞ-KİM’e ait olan özel bir yazılımla, müracaatta bulunan adayların özgeçmişleri, adaylar hakkında istihdam uzmanları tarafından tutulmuş mülakat notları ve adaylar hakkındaki tüm süreçler, güvenilirlik esasına göre havuzda tutuluyor. Aynı şekilde çalışan talebinde bulunan işletmeler, personel taleplerini telefonla, e-mail atarak BAŞ-KİM’e bildiriyor. Sisteme girilen personel talepleri detaylı olarak havuza alınıyor. Ayrıca BAŞ-KİM ekipleri, bölgede faaliyetlerini yürüten işletmeleri ziyaret ederek personel taleplerini topluyor.
YAKIN TAKİP, DOĞRU ADAY
BAŞ-KİM’in görevi sadece işe yerleştirmeyle sınırlı kalmıyor. BAŞ-KİM istihdam uzmanları, işletmenin taleplerini dikkate alarak en doğru adaylar için seçme değerlendirme süreçlerini başlatmakta ve doğru aday istihdam edilene, başka bir deyişle işletmenin ihtiyacı karşılanana kadar yakın takip esasıyla süreci yönetmeye devam ediyor. İşe yerleştirilen adaylar ve istihdam sağlayan işverenlerin memnuniyeti düzenli olarak değerlendiriliyor.
ÜCRETSİZ EĞİTİMLER DE VERİLECEK
Başiskeleliler’in büyük bir memnuniyetle karşıladığı BAŞ-KİM Kariyer ve İstihdam Merkezi’nde ayrıca iş arayanlar ve meslek öğrenmekler için meslek edindirme kursları ve eğitim faaliyetleri de ileriki zamanlarda tamamen ücretsiz olarak verilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑