Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Başkan, 'Gözlerini kan bürümüş zalimler...'

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Darıca Nenehatun Stadı’nda düzenlenen Türkiye Caferileri Vakfı’nın düzenlediği Aşura ve Şehitleri Anma Programı’na katıldı

9 Eylül 2019 Saat: 16:43
Başkan, Gözlerini kan bürümüş zalimler...
Başkan, 'Gözlerini kan bürümüş zalimler...'

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan, AKParti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Akçay, İl Müftüsü Sinan Cihan ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda konuşan Başkan Büyükakın, “Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in, ‘Hüseyin bendendir, ben de Hüseyin’denim’ dediği gibi, Rabbim nasip etsin bizlerde onlardan olalım. Bizim için asılolan, hakkın kelamını yüceltmek, adaleti savunmak ve zulme başkaldırmaktır” dedi.
'BİZLER HZ. HÜSEYİN’İN YOLUNDAN GİDEN ACİZ KULLARIZ '
“Bugün bir matem günü” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Tahir Büyükakın, “Bu matem gününü yaşamaktan, sizlerle böyle anlamlı bir günde burada olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Bu duruş aslıda insanlığın en başından beri var olan bir duruştur. Tarih boyunca hakkı savunan, adaletin mücadelesini veren ve doğru yoldan ayrılmayan kullar hep var oldu. Zulmü alkışlayan ve zulümden yana olanlar da oldu. Zulme karşı başkaldırmalıyız. Bizler Hz. Hüseyin’in yolundan giden aciz kullarız. Rabbim onların duruşunu kalbimize nakşetsin” şeklinde konuştu.
'İNSANLARIN GÖZYAŞLARINI VE KANLARINI AKITMAKTADIR'
Zalimin yaptığı zulümün, insanlığın ilk başlarından beri devam ettiğini belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın, “Rabbim onların o gün yaşadıklarını bizlere asla unutturmasın. Rabbimhakkı savunmak için her daim bizlere güç, kuvvet ve cesaret versin. Aramızdaki birliği, kardeşliği hiç eksik etmesin. Dünyanın bütün coğrafyalarında mazlumlar var. Üzülerek belirtmek istiyorum ki bunların yoğunluğu İslam coğrafyalarındadır. Gözlerini kan bürümüş zalimler, mazlumların ahını almakta, kendi çıkarları için onların topraklarını parçalamakta, aralarına fitne ve fesat tohumları ekerek insanların gözyaşlarını ve kanlarını akıtmaktadır” ifadelerini kullandı.
'MUHARREM AYININ MÜBAREK OLASINI DİLİYORUM'
Zalimlerin çıkarları söz konusu olduğunda yapamayacakları hiçbir şey olmadığına dikkat çeken Başkan Büyükakın, “Ama ellerindeki silahlar ne kadar güçlü olursa olsun,biz biliyoruz ki nice azınlıklar nice çoğunluklara galip gelir. Yeter ki kalbimizdeki iman, yüreklerimizdeki cesaret hakkın yanında durma olsun. Ben bu vesileyle muharrem ayının mübarek olasını diliyorum. Rabbim bizi, Hz. Hüseyin ve onun gibi olanların yolundan ayırmasın” diyerek sözlerini tamamladı.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Başkan, 'Gözlerini kan bürümüş zalimler...'

Gerçekleştirilen anma programına protokol üyeleri ilgi gösterdi.

Başkan, 'Gözlerini kan bürümüş zalimler...'

Türkiye Caferileri Vakfı, Aşura ve Şehitleri Anma Programı düzenledi.

Başkan, 'Gözlerini kan bürümüş zalimler...'

Aşura ve Şehitleri Anma Programı’nda dualar edildi.

Başkan, 'Gözlerini kan bürümüş zalimler...'

Anma etkinliği Darıca Nenehatun Stadı'nda gerçekleştirildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑