Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘Başkan Hanım’ın derdi hizmet değil’

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in iki aylık icraatlarında sınıfta kaldığını söyleyen AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Başkan Hanım’ın aklı hizmette değil, onun gündemi başka” dedi

20 Mayıs 2019 Saat: 14:38
‘Başkan Hanım’ın derdi hizmet değil’
‘Başkan Hanım’ın derdi hizmet değil’

Seçimler sonra ilke kez basın mensuplarına açıklama yapan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, suskunluğunu bozdu. İzmit ilçe binasında yapılan açıklamaya ilçe yönetim kurulu üyeleri ve İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı da katıldı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e ‘Laf değil iş üret’ diyen Başkan Güney, “Sayın Hürriyet seçildikten sonra parti rozetini çıkarıp herkesin başkanı olacağını söylemişti. Bu sözlerin inandırıcı olması için etrafa gülücük ve kalpler dağıtmak maalesef yeterli olmuyor” dedi.
‘MİLLETİN GÖNLÜNÜ TEKRAR KAZANACAĞIZ’
Mecliste güçlü muhalefet olarak yer aldıklarını ifade eden AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Bilindiği gibi 31 Mart’ta milletimiz İzmit’te bize meclis çoğunluğunu da vererek çok güçlü bir muhalefet görev ve sorumluluğunu tevdi etti.Milletimizin takdiri her zaman başımızın tacıdır. Bu nedenle bu görevi de layıkıyla yerine getirmek için çalışacağız. Umuyor ve diliyorum ki bu 5 yıllık sürecin ardından yeniden halkımızın gönlünü kazanmayı başaracağız. Bu dönemde AK Parti’nin bugüne kadar güzel ilçemize kazandırdığı hizmetleri korumak, hizmet kalitesinin geriye gitmesini engellemek, hatta şehrimizin ihtiyaçlarına göre daha güzellerinin yapılması için öncü olmak yine bizlerin görevidir” dedi.
‘ŞİŞLİ, ANCAK YOLSUZLUK DERSİ VERİR’
İki aydır Hürriyet’in ekibini kurmasını beklediklerini belirten Hürriyet, “Ne meclis üyelerimiz ne de teşkilatlar olarak bizler elimizden geldiğince ılımlı ve yapıcı muhalefet yapmaya özen gösterdik.Ancak geçen yaklaşık iki aylık süreçte görünen o ki Fatma Hanım seçildiği makama henüz hazır olamadığı gibi işleri de toparlamakta zorlanıyor.Seçim biter bitmez bizler mahalle mahalle gezip muhtarlarımızla bir araya gelip talep ve beklentilerini öğrenmeye çalışırken; Sayın Hürriyet, yememiş-içmemiş adı yolsuzluklarla anılan Şişli Belediyesi’nden bir ekip getirip usulsüz bir şekilde geçmiş dönem evraklarında usulsüzlükler aramaya koyulmuştur. Yolsuzluklarla ayyuka çıkmış belediyenin hali ortadayken bu ekip, yolsuzluk tespitinden ziyade size ancak yolsuzluk nasıl yapılır dersi verir” dedi.
‘LAF ÜRETME MAKAMINDA DEĞİLSİNİZ’
Şişli Belediyesi’nin araştırmaları sonucu hiçbir somut belgeye ulaşamadığını da ifade eden Güney, “Yalnızca çamur at, izi kalsın mantığı ile iftiralar ve karalamalar ortaya savrulmuştur.Oysaki İzmit hizmet beklemektedir. İzmit’te seçim sonrası neredeyse iki ayı geride bırakıyoruz.Sayın Hürriyet, ne çalışma ekibini oluşturmuş, ne de mevcut kadroyu harekete geçirebilmiştir.Bütün yetkileri Sayın Hürriyet kendinde toplamış, herşey olduğu gibi durağan hale gelmiştir.Fatma Hanım’ı buradan uyarıyoruz, sizler pek alışık değilsiniz ama bulunduğunuz makam laf değil, iş üretme makamıdır. Elinizde geçmiş dönemlere ait yapılan usulsüzlükler adına bir belgeniz varsa buyurun kamuoyunun bilgisine sunun ve gereğini yapın” diyerek iftira algısı oluşturma çabasından vazgeçmelerini söyledi.
‘SINIFTA KALMIŞTIR’
Kimsenin boğazını sıkmadıklarını açık kovalamadıklarını ifade eden Güney, “Hatta söylediğimiz gibi partililerimize yönelik suçlamalarına rağmen yapıcı olmaya, henüz yeni bir belediye başkanı olduğu için anlayışlı davranmaya çalışıyoruz. Ama Fatma Hanım her fırsatta saldırgan üslubunu takınmayı, iftiralarla dolu beyanatlarıyla daha ilk icraatlarında dahi sınıfta kalmayı tercih etmektedir.Bizim dönemimizde Ramazan programları 52 mahallenin tümünde yapılırken bu dönem bu sayının yarısı kadar mahallede Ramazan programları düzenleniyor ve yapılan programlar kalite ve içerik zenginliği açısından kıyas kabul etmiyor. Evet, Fatma Hanım bu performansıyla Belediye kasasından az para çıkmasını sağlayabilir zira hizmet etmezseniz para da harcamazsınız” diye konuştu.
‘MASKESİNİ ÇABUK ÇIKARDI’
Güney, “Tasarruf ile hizmetten kaçmayı ayırt edemeyen Başkan yine tasarruf yapmayı planlamış olacak ki Nevzat Doğan Başkanımızın seçimlerden önce planladığı ve alt yapı çalışmaları biten köy yollarının yapılmasını içeren ihale yapılmasına rağmen, hemen seçimlerden sonra ihale Fatma Hanım tarafından iptal edilmiştir. CHP Çöp, çukur ve çamur demektir dediğimiz zaman bize kızıyorlar, işte manzara ortada. İzmit Belediyesinin tez zamanda bu ihaleyi tekrar etmesini ve köy yollarını imar etmesini bekliyoruz, meselenin sonuna dek takipçisi olacağımızı da bilmelerini istiyoruz.Tabi Başkan Hanımın aklı hizmette değil, onun gündemi başka, seçim öncesi taktığı gülen kadın maskesini çabuk çıkaran Sayın Hürriyetseçildikten sonra parti rozetini çıkarıp herkesin başkanı olacağını söylemişti.Bu sözlerin inandırıcı olması için etrafa gülücük ve kalpler dağıtmak maalesef yeterli olmuyor” şeklinde konuştu.
‘MİLLET İTTİFAKINI ÇÖKERTMİŞTİR’
Sözlerini sürdüren Güney, “CHP İl Binasında İzmit’le ilgili basın toplantıları düzenleyerek belediyede elde edilen bilgilerle burada il başkanına, meclis üyelerine şov yaptırmak, ‘Herkesin Belediye Başkanı’ iddiasıyla bağdaşmamaktadır.Varsa bir usulsüzlük, yolsuzluk, kanunsuzluk, söylediğimiz gibi mahkeme oradadır. Basın açıklaması yapılacaksa da, Belediye Başkanının makamı Belsa Plaza’dır.Bırakın herkesin başkanı olma söyleminin çökmesini, Başkan Hanım bu hareketiyle İzmit’te Millet İttifakını da çökertmiştir! CHP İl binasında basın açıklaması yaparak İYİ Parti’yi ve İYİ Parti seçmenini de görmezden gelmiştir, bu hadise de bize muhatabımızın akdine sadakat ölçüsünü göstermektedir.Sayın Hürriyet’in sorumlulukları İzmit’i temiz, düzenli ve mutlu tutmaktır. Bunu yaparken adil, tarafsız ve dürüst olması gerekir” diyerek konuşmasını tamamladı. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘Başkan Hanım’ın derdi hizmet değil’

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, ilçe yönetimiyle açıklama yaptı.

‘Başkan Hanım’ın derdi hizmet değil’

Başkan Güney, ihalesi iptal edilen köy yolları yapım işini tez zamanda tekrar ihale edilmesi gerektiğini belirtti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑