Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘Başkan Hanım İstanbul’dan işçi almış’

Basın mensupları ile Beyaz Yalı Restoran’da buluşan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Başkan Hanım, İzmit’te çalışacak hiç kimse kalmamış gibi Küçükçekmece ilçesinden belediyeye işçi almış” diyerek yeni bir tartışma konusu yarattı

26 Ağustos 2019 Saat: 12:04
‘Başkan Hanım İstanbul’dan işçi almış’
‘Başkan Hanım İstanbul’dan işçi almış’

AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı, İzmit Marina’da bulunan Beyaz Yalı Restoran’da basın mensupları ile bir araya geldi. Kahvaltı programına AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İzmit Belediye Meclis Üyesi Mustafa Soydabaş, İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, ilçe yönetimi katıldı.
‘SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ’
Ali Güney, “Kuzey Irak’ta devam eden Pençe 3 harekatında şehit olan askerlerimize ve dün hayatını kaybeden TBB Kocaeli Şube Başkanı Tanyel Keser’e Allah’tan rahmet diliyorum. Her daim sesimizi duyuran siz basın mensuplarına da teşekkür ediyorum” dedi. Teşkilat çalışmalarından da bahseden Güney, “Mahalle teşkilatlarımızla toplantılarımız devam ediyor. Bu sayede toplumun nabzını en iyi şekilde tutmaya çalışıyoruz. Meclis çoğunluğunu elinde bulunduran parti olarak sorumluluğumuzun farkındayız. İzmit’in doğru yönetilmesinde meclis çoğunluğunu elinde bulunduran bir parti olarak sorumluluğumuzun farkındayız” dedi.
‘MASKE ÇABUK DÜŞTÜ’
“Her ne kadar olumsuz konulara girmek istemesek de maalesef bilerek çarpıtılan ve halkımızı aldatmaya yönelik konulara da açıklık getirmek zorundayız” diyen Başkan Güney, sözlerini şöyle sürdürdü: “Başkan Hanımın göreve başladığında ilk mesajı çalışanlara olmuştu. ‘Aç kalmak nedir, bilirim’ demişti. Ama görüyoruz ki bu konuda da Başkan Hanım’ın yüzündeki maske çok çabuk düştü. Hiçbir emre itaatsizlik etmeyen belediyede yaklaşık 10 yıllık çalışan olmalarına rağmen sicillerinde tek bir leke bulunmayan Adem Özay ile Kamil Akgül’ü, sırf siyasi görüşleri kendileri gibi değil diye kamuoyuna çalışmıyorlar, paralarının hakkını vermiyorlar algısı oluşturarak işten attı.”
‘İSTANBUL’DAN İŞÇİ ALDI’
Sözlerini sürdüren Başkan Güney, “Bu arkadaşlarımız, önce görev yerleri değiştirilerek, çöp toplamaya gönderilmek istendi. Kurban Bayramı öncesi maaşları verilmedi. Tehdit edildi ve gerçeğe aykırı bir şekilde çalışmadıkları iddia edilerek işten atıldılar. İzmit’in çocuğu olan bu iki kardeşimizi çalışmıyorlar, maaşlarını hak etmiyorlar deyip gurur kırıcı bir şekilde işten atıp İzmit’te çalışacak hiç kimse kalmamış gibi Küçükçekmece ilçesinden belediyeye işçi almanın da hangi akıl ve vicdana sığdığının yorumunu da değerli kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Başkan Hanım, bu konuda da önceki beyanlarıyla çelişmiş ve halkımızı bir kez daha kandırmıştır” diye konuştu.
‘KREŞİ POLEMİK KONUSU YAPTI’
Son meclis toplantısında komisyona havale edilen kreş meselesini de dile getiren Güney, “Bu konuda daha önce de açıklama yapmıştık. Bir kez daha belirtmek istiyoruz ki Başkan Hanım zamanı israf ediyor ve şimdiden İzmit’in 5 yılını boşa harcıyor. Tasarruf tedbirlerine azami derecede ihtiyaç duyduğumuz şu süreçte gereksiz yere bir müdürlük kurmanın israf olup olmayacağı, bu işin müdürlük kurmaksızın yapılıp yapılamayacağını ve projenin nasıl faydalı uygulanabileceğini araştırmak için komisyona havale eden Ak Parti İzmit Belediyesi Meclis Grubunu, hizmetleri engellemekle suçlamak bu işi de polemik konusu yapmak Başkan Hanım’ın asıl amacının hizmet olmadığını bir kez daha göstermiştir” dedi.
‘26 MÜDÜRLÜK YETMİYOR MU?’
Kreşlerle ilgili detaylı bilgi beklediklerini ifade eden Güney, “İzmit Belediyesi’nde 26 müdür bulunduğu halde ilave 3 müdürlük daha isteyerek kreş meselesini gündeme getiren Başkan Hanım’dan önce bu kreşlerin hangi mahallelerde açılacağını, kaç öğrenci kapasiteli olacağını, hangi çocukların bu kreşlere kabul edileceğini açıklamasını beklerdik. Ziyaret ettiği Çankaya Belediyesi bile bu işleri yeni bir müdürlük açmadan yaparken Başkan Hanım’a 26 müdürün neden yetmediğini anlayamayan ve bu talebi önce komisyonda görüşelim diyen meclis üyelerimizi, kendisine engel oluyor diye olayları çarpıtarak halkın önüne atan Başkan Hanım’a sesleniyoruz; El insaf Başkan hanım, bekli günü kurtarabilirsiniz ama gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır! Hadi bizi dinlemiyorsunuz bari partili belediyelerinize bakın” dedi.
‘İTTİFAK ORTAĞI BİLE TEPKİLİ’
Zafer bayramının yıl dönümünde sahne alacak olan Volkan Konak ile ilgili de konuşan Güney, “Terör örgütü ile bağlantıları artık apaçık gün yüzüne çıkmış, teröristlerin cenazelerine katılmalarından tutun da, Kürdistan söylemlerini dile getiren insanları gelsinler benim evimde kalsınlar diyen birini en azından Zafer Bayramında tercih etmemek lazım gelirdi diye düşünüyoruz. Başkan Hanım’a bu konuda en yerinde tepkilerden birinin de ittifak ortaklarından İYİ Parti’den geldiğini geçen hafta gördük. Başkan hanımın da bu durumu Volkan Konak Atatürkçüdür diyerek izah etme çabası Atatürkçülük kodları ile oynama cüretini göstermekten başka bir şey olmadığı kanaatindeyiz” diye konuştu.
‘MECLİSTE İKTİDARIZ’
Ardından soru cevap yapılan kahvaltılı gündem açıklamasında konuşan İzmit Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, Göreve geldiğimizden bu yana İzmit’in faydasına olan her işin arkadaşında olacağımızı söyledik. Geleni olduğu gibi onaylayacaksak neden meclise gelelim. Değerlendirelim dedik yapmayalım demedik. Mecliste muhalefet değil iktidarız İzmit halkı meclisteki yetkiyi AK Parti grubuna verdi. Gerçekten acil bir şeyse daha önce de getirebilirdi” ifadelerini kullandı. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘Başkan Hanım İstanbul’dan işçi almış’

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İzmit Belediye Meclis Üyesi Mustafa Soydabaş, İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan kahvaltı sonrası bir arada.

‘Başkan Hanım İstanbul’dan işçi almış’

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, gündeme dair basın toplantısı düzenledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑