‘Yakma tesisinden yüzde 90 vazgeçilir’
CHP İzmit'te meclis listesi belli oldu
Durmaz, cinayetinde 2 kişi tutuklandı
Avukat katili için müebbet hapis
Radyo Çağdaş Reklam

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

BAŞSİAD’dan KOSBAS’A ziyaret

BAŞSİAD yönetimi, KOSBAS Kocaeli Serbest Bölgesi Genel Direktörü Ertuğrul Işıksoy’u ziyaret etti

11 Temmuz 2018 Saat: 17:57
BAŞSİAD’dan KOSBAS’A ziyaret
BAŞSİAD’dan KOSBAS’A ziyaret

Başarılı İş İnsanları Derneği (BAŞSİAD) yönetimi KOSBAŞ (Kocaeli Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş.) Genel Direktörü Ertuğrul Işıksoy’u ziyaret etti. Ziyarete Başkan Barış Arat, Genel Sekreter Hakan Tanrıöver, Genel Koorinatör Mert Kurt, Yönetimi Kurulu üyeleri Hakan Günister ve Emrullah Keskin katıldı.  BAŞSİAD Başkanı Barış Arat dernek hakkında bilgiler vererek, “ Bağımsız bir dernek olarak, kendi kendimizle büyüyen bir derneğiz. Tamamen amacımız kendimizi kendimiz geliştirmek; üyelerimize hizmet vermek ve beraber geliştirmek” ifadelerini kullandı.

‘HEM TANIMAK HEM BİLGİ ALMAK...’

Sözlerini sürdüren Arat, “Kadın üyelerimiz de var, kadınların ticarette olmasına özen gösteriyoruz. Ayrıca ihracata çok önem veriyoruz; bugüne kadar 14 tane yurt dışı ziyareti yaptık. 4 yılda iyi bir seviyedeyiz. Hiç ihracat yapmamış ancak kaliteli ürünler üreten firmaları dışarıya taşıdık; güzel anlaşmalar oldu.  Hem bölgenin hem de gelecekte yapılacak projelerle ilgili hem sizi tanımak hem de bilgi almak için geldik” dedi.

‘SERBEST BÖLGELERİN BAYRAĞI, MİLLETİ YOKTUR’

Ziyaretten çok memnun olduğunu dile getiren Işıksoy, “Karşımda genç iş insanları gördüğüm için çok mutluyum. Türkiye’nin böyle girişimcilere ihtiyacı var” açıklamasında bulunduktan sonra Türkiye’deki Serbest bölgelere önem verilmesi gerektiğini vurguladı. İzmir Serbest Bölgesi’nden geldiğini aktaran Işıksoy, “Serbest bölgeler dünya ticaretinde çok önemli olan bölgeler. Serbest bölgelerin bayrağı, milleti yoktur. Buradan çıkan bir ürün mutlaka bir yere ulaşacak” diye konuştu.

‘SERBEST BÖLGELERE ÖNEM VERİLMELİ’

Sözlerini sürdürten Işıksoy, “Buradan çıkan ürün gittiği yerde vergilendiriliyor; o milletin malı haline dönüşüyor. Neden böyle bir şeye ihtiyaç var? Çok uluslu firmalar dünyanın belirli yerlerine ham madde götürüp onu araba, çamaşır makinesi vb. ürünlere dönüştürüyor. Her biri için ayrı ayrı ücretler ödemektense üretici serbest bölgeye geliyor. Bütün ödemelerden muaf şekilde tek bir ücret ödemiyor. Serbest bölgelere önem verilmeli” dedi.

‘NESİLLER DAHA GÜZEL İŞLER YAPACAK’

Serbest bölgelerin çok güzel imkanlar sunduğunu söyleyen Arat, “Gelecekteki yöneticiler bizim aramızdan çıkacak. Bu imkanların doğru kullanılıp kullanılmaması bizim elimizde. Bizden sonraki nesil günümüzdeki handikapları biz törpülersek daha güzel işler yapacak “ açıklamasında bulundu.

KOCAELİ BİLİNEN BİR ŞEHİR

Kocaeli’nin öneminden bahseden Işıksoy, “Kocaeli , İstanbul’dan sonra belki de direkt olarak bilinen bir şehir. Sanayi anlamında konum olarak çok güçlü bir şehir. Yurt dışındaki iş adamları Kocaeli’ni biliyor, tanıyor” dedi. Sohbetin ardından BAŞSİAD yönetimi hediyelerini takdim ettikten sonra dernek binalarına Işıksoy’u davet etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑