Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘Belediye kaynaklarımız israf ediliyor’

SP İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy açıklamasında, “Belediye kaynaklarımız israf ediliyor. İzmit’in, İzmitlinin hakkı olan kaynaklar mutlu bir azınlığa pay ediliyor. İzmit’in geleceği için çare Saadet Partisi kadrolarıdır” dedi

5 Aralık 2018 Saat: 16:01
‘Belediye kaynaklarımız israf ediliyor’
‘Belediye kaynaklarımız israf ediliyor’

Kerim ÇELİK - Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy, İzmit İlçe binasında gerçekleştirdiği basın toplantısı ile ülke ve kent gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Gürsoy yaklaşan yerel seçimler öncesi İzmit’in Saadet kadroları ile geleceğe ulaşabileceğini belirterek, “Hayatımızı kolaylaştırmakla memur olan yöneticiler, plansız yatırımları sebebiyle yaşam kalitemizi düşürmekten geri durmuyorlar. Bitmeyen yol inşaatları, bitmeyen beton yığınlarıyla yaşanamaz bir İzmit sundular. Yaşanan tüm bu sıkıntılar, problemler için çare var. İzmit’in geleceği için çare Saadet Partisi kadrolarıdır. Ekonomik darboğazın zorluklarını hisseden insanımız her yeni güne daha büyük zorluklarla giriyor. Ülkenin temel direkleri işçi, esnaf, sanayici ve yatırımcı geleceği ile ilgili ciddi endişeler yaşamaktalar” ifadelerini kullandı.

‘SESSİZ YIĞINLAR GEREKEN CEVABI VERECEK’

Sözlerini sürdüren Gürsoy, “Ekonomik istikrar iddiası her seçim oy talep eden iktidar 17 yılın sonunda insanımıza sunduğu tablo konkordatolar, kapanmış dükkânlar, zam üstüne zam gelmiş ürünler, ayın sonunu getiremeyen çalışanlardır. Yola çıktıklarında halka ekonomik refah vadederek oy isteyen iktidar, yolun sonunda insanımıza ekonomik darboğazı, kendilerine ekonomik refahı layık görmüşlerdir. Gözüken o ki sessiz yığınlar kendisini oyalayan iktidara önümüzde ki seçimde gereken dersi verip, çözümsüzlük siyasetini elinde ki yetkiyle çözecektir” şeklinde konuştu.

‘KAYNAKLARI YATIRIMLARA HARCAMADILAR’

“Belediyecilik müessesesi insan hayatını kolaylaştıracak yatırımları yapmakla sorumludur” diyen Gürsoy, “Belediye kaynaklarının büyük kısmını bu amaç doğrultusunda kullanmalıdır. Mevcut belediye yönetimleri kaynakları şehri kalkındıracak, hayatı kolaylaştıracak yatırımlara değil reklam olacakları, billboard donatacakları harcamaları tercih ettiler” dedi.

‘MUTLU BİR AZINLIĞA PAY EDİLİYOR’

Gürsoy sözlerinin sonunda, “Bu doğrultuda ulaşım meselesi çözülmüş, yaşam standardı artmış, kalkınmış bir şehirde yaşam sürmemiz gerekirken, bize reva görülen üç beş billboard dolduracak çalışmalardır. Belediye kaynaklarımız israf ediliyor. İzmit’in, İzmitlinin hakkı olan kaynaklar mutlu bir azınlığa pay ediliyor. Şehirlerimizi yaşanmaz hale getiriyorlar” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑