Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Seçim

Belsa’da yeni yönetim

Mevcut başkan Hakan Özkum’un yeniden aday olmadığı Belsa Plaza İş Merkezi Yönetimi Kat Maliklerinin olağan genel kurulunda yeni yönetim belirlendi. Seçimde Yaşar Kardaş, Necdet Polat ve Fadime Coşkun yönetime seçildi

25 Ocak 2020 Saat: 17:28
Belsa’da yeni yönetim
Belsa’da yeni yönetim

Mevcut başkan Hakan Özkum’un yeniden aday olmadığı Belsa Plaza İş Merkezi Yönetimi Kat Maliklerinin olağan genel kurulunda yeni yönetim belirlendi. Seçimde Yaşar Kardaş, Necdet Polat ve Fadime Coşkun yönetime seçildi. Belsa Plaza İş Merkezi Yönetimi Kat Maliklerinin 18 Ocak tarihindeki kongresi yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelenmişti. Kongre bugün MÜSİAD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Mevcut başkan Hakan Özkum'un yönetime aday olmadığı kongrede İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri Yaşar Kardaş, Süleyman Şen ile esnafları temsilen Fadime Coşkun, Necdet Polat, Ertuğrul Çakmak ve Orhan Demirtaş yönetime aday oldu. Oylamanın ardından Yaşar Kardaş, Necdet Polat ve Fadime Coşkun yönetime seçildi. Kongrede 3 yönetim kurulu üyesi 3 denetim kurulu üyesi belirlendi. Kongrenin divan kurulu başkanlığını İbrahim Uygun yaparken, katip üyeliklerini ise Mustafa Anayurtlu ve Abdülhamit Çarkçeviren üstlendi. Belsa Kat Malikleri Genel Kurulu’nun 634 bağımsız bölüm ve 259 kat maliki üyesi bulunuyor.
‘FİRMA BİZİ İCRAYA VERDİ’
Kongrede faaliyet raporunu sunan mevcut başkan Hakan Özkum, “821 bin lira alacağımız bulunuyor. İş merkezinin tüm asansörleri yenilenmiştir. Temizlik ve bakım personelinin ödemesi yapılmıştır ve geçmişe ait ödemeleri bulunmamaktadır. Malzeme alımlarına dair tedarikçi firmalara hiçbir borcumuz yoktur. 2012’de yapılan korkuluklar için firma bizi icraya verdi” ifadelerini kullandı.
‘BORÇLAR HAKKINDA YAPILANDIRMA’
Özkum sözlerinin devamında, “Biz yönetime gelmeden önce verilen karardan dolayı bizler 152 bin 474 lira ödeme yükümlülüğüne girdik. Alacaklı firma haciz işlemine başladı. İcra takibi durdurulmasına rağmen İzmit Belediyesinin aidat gelirleri bloke olmuştur. 5 ay boyunca düzenli gelir kaynağımızı kaybetmiş bulunuyoruz. 3 adet icra dosyamız bulunduğundan İzmit belediyesinden uzun süre tahsilat yapılamayacaktır. Tüm borçlarımız hakkında yapılandırma vardır” dedi.
‘ALACAK VE BORÇ RAKAMLARI AÇIKLANDI’
Olağan genel kurulda Denetleme Kurulu raporunu okuyan Orhan Başusta Belsa’nın alacak ve borçlarını paylaştı. Belsa’nın Faizsiz alacak tutarı 948 bin 153 lira, faizli alacak tutarı ise 2 milyon 54 bin 153 lira. Toplam borç ise 1 milyon 479 bin lira olarak açıklandı.
‘ÖDENMEYECEK BİR BORÇ DEĞİL’
Yönetime aday olan ve seçilen İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Kardaş oylama öncesi yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “İzmit Belediyesi adına adayım. Burada yapısal bir takım meseleler var. Bazı konuların halledilmesi bizleri sevindirdi. Kimin ne borcu var her şey ortada. Esnafa daha önce kolaylık gösterildiyse bundan sonra da gösterilmeli. Bazı devlet kurumları Belsa esnafıyla uğraşıyor. Bazı arkadaşlara bu hafta içerisinde kapatma kararı gelecek. Kamu ile ilgili meselelerde mücadeleyi bizlere bırakın.
‘BELSA’NIN PROBLEMLERİ SİZİN PROBLEMLERİNİZ’
Bu borçların neden, nasıl yapıldığı anlatılırsa, şeffaf olunursa sorun halledilir. Bu borç ödenmeyecek bir borç değil. Esnafın aidatlarını arttırmayacağız tabii ki. Tuvaletler sadece Belsa’nın değil, İzmit’in sorunu olmuş durumda neredeyse. Belsa’nın etrafındaki bir takım alanlar değerlendirilebilir. Bizim suratımızı görmekten bıkacaksınız. Size sormadan hiçbir şey yapmayacağız. Belsa’nın problemleri sizin problemleriniz. Belediye olarak sizlerden desteğinizi bekliyoruz.
SEÇİMDE 6 ADAY YARIŞTI
Yönetim için Yaşar Kardaş, Fadime Coşkun, Necdet Polat, Orhan Demirtaş, Ertuğrul Çakmak, , Süleyman Şen aday oldu. Oylama sonucunda Yaşar Kardaş 236, Necdet Polat 170, Fadime Coşkun 148, Orhan Demirtaş 143, Süleyman Şen 103, Ertuğrul Çakmak 33 oy aldı. En fazla oy alan Yaşar Kardaş, Necdet Polat ve Fadime Coşkun yönetime seçildi.
DENETİM KURULU LİSTESİ
Denetleme kurulu için Ersin Biçer, Sinan Taçyıldız, Ekrem Ayhan ve Salih Demir yarıştı. Oylardan 247’sini Ersin Biçer, 240’ını Ekrem Ayhan, 161’ini Salih Demir ve 111’ini Sinan Taçyıldız aldı. Oylamanın ardından denetim kurulan Ersin Biçer, Ekrem Ayhan ve Salih Demir seçildi. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Belsa’da yeni yönetim

MÜSİAD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen olmadığı Belsa Plaza İş Merkezi Yönetimi Kat Maliklerinin olağan genel kuruluna ilgi azdı.

Belsa’da yeni yönetim

Yönetim Kurulu için yapılan oylamada en fazla oy alan Yaşar Kardaş, Necdet Polat ve Fadime Coşkun yönetime seçildi.

Belsa’da yeni yönetim

Yönetime aday olan ve seçilen İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Kardaş oylama öncesi yaptığı konuşmada borcun ödenmeyecek bir seviyede olduğunu söyledi.

Belsa’da yeni yönetim

Mevcut Başkan Hakan Özkum kongrede faaliyet raporunu okudu.

Belsa’da yeni yönetim

Kongrenin divan kurulu başkanlığını İbrahim Uygun yaparken, katip üyeliklerini ise Mustafa Anayurtlu ve Abdülhamit Çarkçeviren üstlendi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑